Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Dochodzenie i odzyskiwanie odszkodowań – jak to się robi?

PieniądzeKażdy poszkodowany w wypadku samochodowym ma prawo do uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej sprawcy. Niemniej jednak, otrzymanie świadczenia związane jest z pewną procedurą. W jaki sposób wygląda dochodzenie i odzyskiwanie odszkodowań? Czy decyzja firmy ubezpieczeniowej jest ostateczna, czy też można się od niej odwołać?

 

Od czego należy zacząć?

Aby rozpocząć procedurę związaną z uzyskaniem odszkodowania, należy zgłosić szkodę. Można to zrobić w placówce ubezpieczyciela, a niektóre firmy oferują nawet możliwość dokonania tego przez telefon lub Internet. To jednak nie wszystko, bowiem do zgłoszenia należy dołączyć posiadaną dokumentację. W jej skład mogą wchodzić fotografie wykonane na miejscu zdarzenia, dokumenty ze szpitala oraz uzyskane od policji. Wszystko to ma istotne znaczenie przy ustalaniu kwoty należnego świadczenia. Im materiał dowodowy będzie mocniej przemawiał za doznanym uszczerbkiem, tym uzyskana suma będzie wyższa.

Decyzja o wypłacie odszkodowania

Zasadniczo, firma ubezpieczeniowa wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni od zgłoszenia szkody. Jeżeli jednak poszkodowany nie jest usatysfakcjonowany załatwieniem jego sprawy, wówczas może on wnieść odwołanie od decyzji do zarządu danego ubezpieczyciela. Można również zawiadomić o sprawie Rzecznika Finansowego, który – co prawda – nie może ingerować w rozstrzygnięcia firmy, jednakże może przyjrzeć się jej postępowaniu związanemu z rozpatrzeniem odwołania. Niemniej jednak, już na tym etapie warto jest skorzystać z fachowej pomocy. Dobra kancelaria odszkodowawcza z całą pewnością przygotuje prawidłowo skonstruowane odwołanie, co znacznie usprawni proces jego rozpatrzenia.

Co jeśli odwołanie nie przynosi skutku?

Jeżeli odwołanie nie przyniesie satysfakcjonującego rezultatu, pozostaje wówczas wstąpienie na drogę sądową. Krok ten nie należy do najłatwiejszych, albowiem wiąże się on z koniecznością przeprowadzenia procesu. Sąd nie tylko wysłucha stanowisk stron, ale przede wszystkim dokładnie rozpatrzy cały zebrany w sprawie materiał dowodowy. Co więcej, może on również zdecydować o powołaniu biegłego, którego zadaniem będzie sporządzenie opinii dotyczącej obrażeń poszkodowanego oraz uszczerbku na zdrowiu, którego doznał w wyniku wypadku drogowego. Istotne mogą być także zeznania świadków. Dobrze wiedzieć, że istnieje instytucja zastępstwa procesowego. Oznacza to, że strona postępowania może ustanowić pełnomocnika – adwokata lub radcę prawnego. Kancelarie odszkodowawcze współpracują z prawnikami, więc są one w stanie pomóc również w tej materii.

Dochodzenie odszkodowań nie jest procesem prostym, a poszkodowany musi liczyć się z pewnymi komplikacjami. Występują one, jeżeli nie da się załatwić danej sprawy w sposób polubowny. W takiej sytuacji nieoceniona okazuje się pomoc profesjonalistów. Kancelaria odszkodowawcza i jej pracownicy potrafią, bowiem wywalczyć możliwie najwyższe świadczenie dla każdego poszkodowanego. Co więcej, może on również zdecydować o powołaniu biegłego, którego zadaniem będzie sporządzenie opinii dotyczącej obrażeń poszkodowanego oraz uszczerbku na zdrowiu, którego doznał w wyniku wypadku drogowego. Istotne mogą być także zeznania świadków. Dobrze wiedzieć, że istnieje instytucja zastępstwa procesowego. Oznacza to, że strona postępowania może ustanowić pełnomocnika – adwokata lub radcę prawnego. Kancelarie odszkodowawcze współpracują z prawnikami, więc są one w stanie pomóc również w tej materii.o.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej