Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku: zobacz, jakie świadczenia Ci przysługują!

W zdecydowanej większości przypadków następstwem wypadku komunikacyjnego będzie ubieganie się o odszkodowanie z tytułu polisy ubezpieczeniowej sprawcy. Niewiele poszkodowanych jednak zdaje sobie sprawę z tego, że osoba uczestnicząca w takich zdarzeniu może ubiegać się o naprawdę różne świadczenia. Ten artykuł powstał po to, aby kompleksowo wyczerpać temat odszkodowania z odpowiedzialności cywilnej sprawcy. Jesteś ciekaw, jakie roszczenia Ci przysługują? Przeczytaj już teraz artykuł przygotowany przez doświadczonych ekspertów z AIF Kancelaria we Wrocławiu.

Szkody majątkowe powinny zostać pokryte z polisy OC sprawcy wypadku

Za absolutnie podstawowe świadczenie finansowe wypłacane z tytułu polisy ubezpieczeniowej z odpowiedzialności cywilnej sprawcy uznaje się odszkodowanie za szkody majątkowe. Będzie to też jednocześnie najczęściej wykorzystywane roszczenie. Pokrywa ono wszystkie koszty powiązane z naprawą pojazdu uszkodzonego w trakcie zdarzenia drogowego. Jeżeli wyeliminowanie usterek nie będzie opłacalne, towarzystwo ubezpieczeniowe może zarządzić wypłacenie tzw. szkody całkowitej – odszkodowania odpowiadającego rynkowej wartości samochodu przed wypadkiem. Polisa OC w większości przypadków pokrywa również koszty dodatkowe, do jakich zaliczamy koszt holowania czy wyrównanie rachunku za wynajęcie pojazdu zastępczego na czas naprawy auta.

Odszkodowanie z OC może wyrównać również szkody niemajątkowe

Sprawiedliwe odszkodowanie z OC to jednak nie tylko szkody o charakterze majątkowym. Są one niezwykle popularne wśród osób poszkodowanych, ale nie można zapominać, że taka polisa będzie odpowiedzialna również za wyrównanie szkód nie mających bezpośredniego wpływu na majątki uczestników wypadku. Przeważnie są one powiązane z uszczerbkiem na zdrowiu w odniesieniu do urazów mechanicznych oraz psychicznych. Takie odszkodowanie z OC obejmuje przede wszystkim różnego rodzaju koszty leczenia oraz wszystkie wydatki na lekarstwa, rehabilitację lub sprzęt, który jest niezbędny do codziennego funkcjonowania po wypadku. Nasza AIK Kancelaria ma ogromne doświadczenie w uzyskiwaniu wysokich świadczeń również za utracone zarobki. Dla wielu naszych Klientów skutecznie prowadziliśmy sprawy o odszkodowania wyrównujące niezdolność do pracy, która została podyktowana wypadkiem.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

#1 Czy ubezpieczyciel może odmówić wpłaty z OC sprawcy?

Tak. Pieniędzy z polisy nie otrzymamy w momencie, kiedy nie odprowadzamy własnych składek. Czynnikiem powodującym odrzucenie roszczenia może okazać się również zatajenie informacji o okolicznościach zdarzenia lub do wypadku doszło poza terytorium wskazanym w raporcie.

#2 Czy AIF Kancelaria pomaga rozwiązać problemy z odrzuconym roszczeniem?

Nasza oferta skierowana do osób ubiegających się o odszkodowanie z OC sprawcy charakteryzuje się kompleksowym podejściem do każdego Klienta. Walczymy o sprawiedliwe świadczenia czy też prowadzimy skuteczne negocjacje z towarzystwami ubezpieczeniowymi w kwestii odrzuconych lub źle wyliczonych roszczeń. Zgłoś się do nas. Przeanalizujemy Twoją sytuację i zaproponujemy kilka scenariuszy rozwiązania problemu!

#3 Ile może trwać ubieganie się o wypłatę odszkodowania z OC w AIF Kancelaria?

Zdecydowaną większość prowadzonych spraw udaje nam się zamknąć w terminie maksimum do 30 dni od momentu zgłoszenia jej naszym specjalistom. Posiadamy odpowiednie kompetencje do tego, aby skutecznie negocjować stawki Twojego odszkodowania!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej