Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Odszkodowanie za potrącenie rowerzysty – jak uzyskać najwyższe stawki pieniężne?

pomoc-w-odszkodowaniachKażdego dnia na polskich drogach dochodzi do licznych wypadków z udziałem rowerzystów. Poszkodowani cykliści zgodnie z literą prawa mogą dochodzić roszczeń odszkodowawczych. Ich wysokość w dużej mierze uzależniona jest od zachowania zaraz po zdarzeniu, jak i rzetelności zgłaszania szkody. Jak postępować, by uzyskać godne odszkodowanie od ubezpieczyciela? Czy pomoc w odszkodowaniach jest skierowana, również do rowerzystów?


Kiedy rowerzysta ma szansę na odszkodowanie?

Nadmierna prędkość, chwila nieuwagi to główne przyczyny wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Odpowiedzialność za zdarzenia drogowe z cyklistami na zasadzie ryzyka na mocy przepisów Kodeksu Cywilnego ponoszą kierowcy. Zgodnie z literą prawa zawsze przyjmuje się, że kierowca jest odpowiedzialny za powstały wypadek. Oczywiście istnieją przesłanki wyłączające ich odpowiedzialność i są nimi: siła wyższa, wpływ osób trzecich. Dodatkowo za swoiste wyłączenie należy uznać wyłączną winę poszkodowanego. Co do zasady rowerzysta nie ma jednak obowiązku udowadniania winy kierowcy za wypadek, w którym brał udział.

Do kogo wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym?

Poszkodowany rowerzysta z roszczeniem odszkodowawczym powinien wystąpić do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, u którego kierowca wykupił polisę OC. W sytuacjach kiedy sprawca nie został ustalony lub nie posiadał ważnego ubezpieczenia podmiotem odpowiedzialnym za wypłatę należnego odszkodowania jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Jak postępować po wypadku, by otrzymać wysokie odszkodowanie?

Pierwsze chwile po wypadku mają znaczący wpływ na dalsze dochodzenie roszczeń odszkodowawczych. Stres, dolegliwości bólowe i ogólny szok często odbierają poszkodowanym możliwość racjonalnego działania po zdarzeniu drogowym. Dlatego po wypadku rowerzysta powinien bezwzględnie wezwać na miejsce wypadku policję. Mundurowi ustalą okoliczności zdarzenia i sporządzą stosowną notatkę policyjną. Odpis tego dokumentu można w późniejszym czasie uzyskać w jednostce policji. Dzięki notatce odbieramy ubezpieczycielowi możliwości kwestionowania odpowiedzialności sprawcy. Oczywiście rowerzysta może się ograniczyć do sporządzenia oświadczenia sprawcy wypadku. Niestety należy być świadomym, że kierowcy potrafią kwestionować taki dokument i wskazywać, że został on zawarty pod wpływem stresu i nacisku ze strony poszkodowanego. Rowerzysta po zdarzeniu drogowym musi bezwzględnie udać się na najbliższy oddział ratunkowy. Rzetelna ocena stanu zdrowia po wypadku to podstawa do dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Bardzo często poszkodowani po zdarzeniu drogowym nie odczuwają dolegliwości bólowych. Z czasem jednak ból zaczyna im doskwierać, dlatego nie warto bagatelizować wpływu wypadku na organizm. Podjęcie leczenia po wypadku to determinant otrzymania odszkodowania i zadośćuczynienia. Skrupulatnie gromadzona dokumentacja to solidny dowód przy zgłaszaniu szkody do Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Pomoc w odszkodowaniach, czy warto skorzystać?

Brak wiedzy prawnej i umiejętności negocjacyjnych może skutkować wypłatą rażąco niskiego odszkodowania. Pomoc w odszkodowaniach jest wprost nieoceniona. Nawiązując współpracę z doświadczoną kancelarią prawną mamy pewność, że prawnik będzie rzetelnie reprezentował nasze interesy. Nie musimy obawiać się żadnych formalności, czy trudnych rozmów z ubezpieczycielem. Kancelaria odszkodowawcza wyręczy poszkodowanego we wszystkich czynnościach prawnych.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej