Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Ciekawa publikacja w Polityce: Jak kręcą polscy ubezpieczyciele

Ciekawa publikacja w Polityce: Jak kręcą polscy ubezpieczycieleW najnowszej Polityce ukazał się artykuł o kondycji polskich towarzystw ubezpieczeniowych. Autor wyciąga daleko idące wnioski:

Mordercza konkurencja na rynku ubezpieczeń nie służy konsumentom. Towarzystwa, nie mogąc podwyższać cen, coraz częściej sprzedają nam śmieciowe polisy. O tym, jak niewiele są warte, przekonujemy się, gdy dojdzie do wypadku.

Jaki wniosek? Idź do sądu i walcz o swoje.

Możesz też zlecić dochodzenie roszczeń wyspecjalizowanym w tym prawnikom. AIF Kancelaria w imieniu swoich Klientów  skutecznie uzyskuje wielokrotnie większe odszkodowania.

Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/rynek/1533199,1,jak-kreca-polscy-ubezpieczyciele.

Jak pisze autor:

Nie wiadomo, ile spraw trafia do sądów. Polska Izba Ubezpieczeń odmawia podania takiej statystyki. Informacje, którymi z rzecznikiem podzieliło się dziewięć firm ubezpieczeniowych, świadczą jednak o tym, że problem jest poważny i ciągle nabrzmiewa. Potwierdza to raport przygotowany przez Mikołaja Wilda z Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Autor przeanalizował w nim 180 spraw, w których klienci poskarżyli się na ubezpieczyciela do sądu. Wygrali wszystkie, a odszkodowania przyznane im przez sąd były znacznie wyższe od sum proponowanych przez towarzystwa. Niekiedy nawet czterokrotnie! Płynie z tego wniosek bezsporny – trzeba się procesować.

Autor podaje przykład, że nieraz wystarczy wiedza zawodowa (mechanika samochodowego) żeby skutecznie walczyć z ubezpieczycielami:

W ciągu ostatnich 10 lat Paweł Mrożek, właściciel warsztatu samochodowego w Głuchołazach, spotkał się w sądzie ponad sto razy z prawnikami różnych firm ubezpieczeniowych. Wszystkie sprawy wygrał! Reprezentował swoich klientów, którzy czuli się oszukani przez ubezpieczyciela. Reperował im auta po wypadkach, w których sprawcą był ktoś inny. Pieniądze miały wpłynąć z polisy OC sprawców. Klienci Mrożka od sprzedawców tych polis dostali propozycje odszkodowań, które nie pokrywały kosztów naprawy. Sądy podniosły sumę odszkodowań, obciążając także firmy ubezpieczeniowe kosztami sądowymi. (…) w razie wypadku drogowego poszkodowany w nim właściciel auta miał za co przywrócić je do stanu pierwotnego. Gwarantuje mu to Kodeks cywilny.

Ale każda faktura, którą za naprawę auta wystawia warsztat Mrożka w Głuchołazach, jest przez ubezpieczyciela kreślona. Ubezpieczyciele jednostronnie zmniejszają sumy należne za robociznę, ale głównie – za części samochodowe. – Za pieniądze z odszkodowania nie da się przywrócić pojazdu do pierwotnego stanu– zapewnia Mrożek. Dlatego wiele warsztatów, zamiast części oryginalnych, kupuje chińskie zamienniki albo części kradzione.

Do sądów w całym kraju trafia coraz więcej pozwów od kierowców, którym ubezpieczyciel, ich zdaniem, zaniżył odszkodowanie. – Ogromna większość wyroków przyznaje rację klientom i zasądza wyższą sumę – zapewnia Krystyna Krawczyk z Biura Rzecznika Ubezpieczonych. (…)  Najlepszą zaś obroną jest atak. Już sam pozew do sądu skłania większość ubezpieczycieli do negocjowania wysokości sumy odszkodowania. – Jeśli nie postraszysz sądem, dostaniesz połowę tego, co ci się należy – tłumaczy rzeczoznawca. Ubezpieczyciel wie, że w sądzie raczej przegra.

Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/rynek/1533199,3,jak-kreca-polscy-ubezpieczyciele
Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej