Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Odszkodowanie za straty moralne

Dawniej niedoceniana szkoda osobowa po licznych zmianach przepisów zyskuje coraz bardziej na znaczeniu. Obecnie zakres szkód ujęty w prawie jest bardzo szeroki. Daje to znaczne pole do uzyskiwania coraz wyższych odszkodowań za wydarzenia, która odbijają się negatywnie na naszym życiu i psychice. Szkody możemy podzielić na majątkowe i nie majątkowej.

Straty majątkowe obejmują:

 • rozstrój zdrowia
 • śmierć
 • uszkodzenie ciała

Szkody niemajątkowe naruszają:

 • wolność
 • wizerunek
 • swobodę sumienia
 • nietykalność
 • tajemnicę korespondencji

Wszystkie wymienione szkody mogą być naprawione przez zwrot kosztów jawiących się po zaistniałej sytuacji, a także strat psychicznych wywołanych danym zdarzeniem. Każdy poszkodowany może dochodzić odszkodowania za straty moralne i zadośćuczynienia za doznany ból fizyczny i cierpienie psychiczne. Ponadto sprawca zobowiązany jest wypłaty roszczenia z tytułu kosztów leczenia, diety, rehabilitacji, uszczerbku na zdrowiu, dojazdów, wyrównania z tytułu utraconego dochodu. W przypadku wypadków podmiotem, który wypłaca odszkodowanie jest ubezpieczyciel, u którego sprawca zakupił polisę oc.

Oddaj sprawę do AIF Kancelaria i zawalcz o wysokie odszkodowanie za straty moralne!

Wystarczy przesłać dokumenty zgromadzone w sprawie lub zatelefonować, a nasi prawnicy przygotują bezpłatnie ofertę na prowadzenie postępowania odszkodowawczego. AIF Kancelaria jest niezwykle skuteczna, dlatego pobiera swoje honorarium w postaci prowizji za skuteczne odzyskanie należności. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej, które pozwala nam negocjować jak najwyższe stawki za odszkodowanie za straty moralne. Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje odszkodowawcze do siedziby naszej kancelarii we Wrocławiu.

  W celu uzyskania dodatkowych informacji, wypełnij formularz kontaktowy.

  Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej