Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Odszkodowanie za śmierć rodzica

Odszkodowanie za śmierć rodzica to jedno z ważniejszych świadczeń odszkodowawczych, które pozwala dziecku zmarłej osoby pozyskanie finansów, często niezbędnych do przeżycia. Zwłaszcza, jeżeli rodzic był jedynym żywicielem rodziny. W zdecydowanej większości przypadków tego typu pomoc pochodzi z indywidualnych polis lub pracowniczych składek ubezpieczeniowych. Osoba poszkodowana w wyniku zgonu rodzica ma również prawo do ubiegania się o zasiłek pogrzebowy. Warto podkreślić, że będzie on zdecydowanie niższy niż odszkodowanie za śmierć rodzica i może pokrywać zaledwie część kosztów związanych z uroczystością pogrzebową. Świadczenie uzyskane od ubezpieczyciela z kolei przeważnie oscyluje w granicach 80 – 150 tysięcy złotych dla dziecka.

Odszkodowanie za śmierć rodzica razem z AIF Kancelaria

AIF Kancelaria zapewnia niezbędne wsparcie w trudnym dla Ciebie okresie.
Pomożemy Ci wywalczyć odszkodowanie za śmierć rodzica!

Godne odszkodowanie za śmierć rodzica nie jest świadczeniem łatwym do uzyskania. Zazwyczaj do skutecznych negocjacji z towarzystwem ubezpieczeniowym wymagana jest odpowiednia wiedza z zakresu obowiązującego w Polsce prawa cywilnego. Ale to nie wszystko. Kluczowe w uzyskaniu takiej pomocy będzie również zaangażowanie oraz doświadczenie osoby starającej się o pieniądze za zgon bliskiego. Niestety, tracąc rodzica w tak traumatycznym zdarzeniu jak wypadek, trudno o racjonalnym myśleniu podczas dochodzenia swoich praw. AIF Kancelaria, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, od kilkunastu lat pomaga zdobywać wysokie odszkodowanie za śmierć rodzica. Do każdej zleconej nam sprawy podchodzimy w sposób maksymalnie indywidualny oraz kompleksowy. Budujemy relację z osobą poszkodowaną na zasadach zaufania i otwartości. W trakcie negocjacji z towarzystwami ubezpieczeniowymi reprezentujemy Klienta, zachowując tylko wysoki standard dozwolonych, niezwykle skutecznych technik. Dzięki temu odszkodowanie za śmierć rodziców mogą być wyraźnie wyższe od tych, proponowanych bez interwencji kancelarii.

Ile może wynieść odszkodowanie za śmierć rodzica?

Na samym początku warto podkreślić, że żadna kwota nie jest w stanie zrekompensować utraty tak bliskiej osoby, jaką bez wątpienia jest rodzic. Mimo to, AIF Kancelaria z siedzibą we Wrocławiu stara się wywalczyć najwyższe odszkodowanie, które pozwoli dziecku zmarłego na pewniejsze spoglądanie w przyszłość. Nie wiesz, o jaką konkretnie sumę pieniędzy możesz się ubiegać? Już teraz zadzwoń do nas lub prześlij dokumenty online, a nasi prawnicy po zapoznaniu się ze sprawą ocenią realną kwotę do uzyskania podczas negocjacji z towarzystwem ubezpieczeniowym. Praktyka pokazuje, że odszkodowanie za śmierć rodzica oscyluje w granicach od 80 do nawet 150 tysięcy zł.

Dzięki AIF Kancelaria uzyskasz godne odszkodowanie za śmierć rodzicaZapraszamy na darmową konsultację prawniczą!

Jak działa AIF Kancelaria przy uzyskiwaniu wysokich odszkodowań za śmierć rodzica?

Odszkodowanie za śmierć rodzica stanowi niezwykle ważne świadczenie odszkodowawcze. Z tego powodu nasza AIF Kancelaria angażuje sztab doświadczonych specjalistów, których zdaniem jest dochodzenie jak najwyższych rekompensat finansowych w każdej sprawie. Nie narażamy swoich Klientów, osób poszkodowanych, na dodatkowe koszty. Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych. Rozliczamy się jedynie prowizją po skutecznym uzyskaniu odszkodowania. Dochodzimy zwrotu kosztów pogrzebu, zadośćuczynienia za krzywdę niemajątkową oraz renty alimentacyjnej. Już teraz skorzystaj z bezpłatnych oraz zupełnie niezobowiązujących konsultacji prawnych. Sprawdź naszą ofertę i zobacz, że odszkodowanie za śmierć rodzica umożliwi Ci zapewnienie godnej przyszłości.

Odszkodowanie za śmierć rodzica reguluje zapis polisy ubezpieczeniowej!

Kluczowym czynnikiem w przypadku uzyskiwania świadczenia finansowego po zgonie rodzica jest poprawna interpretacja zapisów, jakie znajdują się w indywidualnej polisie ubezpieczeniowej lub w ubezpieczeniu grupowym, spotykanym przeważnie w miejscu zatrudnienia rodzica. Taki dokument jasno określa przypadki, kiedy dziecko zasługuje na wypłatę rekompensaty, a kiedy odszkodowanie za śmierć rodzica nie będzie zasadne. Skomplikowane przepisy dla zdecydowanej większości osób są zupełnie niezrozumiałe. Na szczęście nie musisz posiadać rozbudowanej wiedzy prawniczej, aby móc ubiegać się o tego typu świadczenie. Wystarczy, że skontaktujesz się z doświadczonymi oraz kompetentnymi prawnikami. Nie szukaj ich daleko. Właśnie znajdujesz się na stronie internetowej AIF Kancelarii, czyli grupy wykwalifikowanych radców prawnych, którzy od wielu lat walczą o relatywnie wysokie odszkodowania. W zakresie oferowanych przez nas usług znajduje się również odszkodowanie za śmierć rodzica. Bierzemy na swoje barki ciężar analizy dokumentacji. Możemy także reprezentować osobę poszkodowaną w trakcie negocjacji z ubezpieczycielem. Sprawiedliwie wysokie rekompensaty straty bliskich osób są dla naszych pracowników absolutnym priorytetem.

Niezależnie od rodzaju wykupionej przez rodzica polisy, każde ubezpieczenie indywidualne bądź grupowe posiada określony zakres finansowej ochrony. Aby odszkodowanie za śmierć rodzica było zasadne, wymagane jest spełnienie wszystkich warunków zapisanych w polisie. Wyłączeniem z odpowiedzialności przy podstawowych pakietach praktycznie wszystkich ubezpieczycieli jest:

 • śmierć samobójcza

 • śmierć w wyniku uprawiania sportów ekstremalnych

 • śmierć w wyniku choroby przewlekłej

W przypadku dwóch ostatnich przypadków, istnieje możliwość wykupienia rozszerzenia polisy ubezpieczeniowej. Ta przeważnie będzie droższa od podstawowych wersji pakietowych, a finalna wysokość miesięcznej składki zależy głównie od zakresu działania wybranego wariantu.

Odszkodowanie za śmierć rodzica

Nie ubiegaj się o odszkodowanie za śmierć rodzica samodzielnie
Współpraca z prawnikami gwarantuje zdecydowanie wyższe kwoty!

Zanim zwrócisz się do towarzystwa ubezpieczeniowego z roszczeniem odszkodowania za śmierć rodzica, musisz zapoznać się z treścią polisy ubezpieczeniowej. Niezbędne będzie również okazanie rozbudowanej dokumentacji, uzasadniającej możliwość wypłaty należnych Ci pieniędzy. Zgłoś się do AIF Kancelaria. Podpowiemy, jaki materiał dowodowy jest konieczny podczas tego typu spraw. Świadczymy także kompleksowe wsparcie w zakresie spisania wniosku i późniejszych negocjacji z ubezpieczycielem. Jesteśmy w stanie dokonać zupełnie bezpłatnej oraz niezobowiązującej analizy Twojego przypadku. Dzięki temu, w 48 godzin od zgłoszenia problemu, możemy oszacować, ile powinno wynosić sprawiedliwe odszkodowanie za śmierć rodzica. Dlaczego jeszcze warto zgłosić się do AIF Kancelaria w tym niezwykle trudnym dla Ciebie okresie? Zagwarantujemy:

 • pełen profesjonalizm na każdym etapie współpracy

 • pomoc świadczoną przez doświadczonych prawników

 • indywidualne podejście do każdej sprawy o odszkodowanie

 • wysoką skuteczność stosowanych technik negocjacji z ubezpieczycielem

 • dążenie do polubownego zakończenia spraw w zaledwie 30 dni

 • stuprocentową satysfakcję z wywalczonej kwoty odszkodowania

 • wsparcie mentalne podczas tych traumatycznych wydarzeń

 • możliwość reprezentowania przed ubezpieczycielem lub w trakcie rozprawy

Sprawdź, skąd pozyskać środki niezbędne do funkcjonowania po śmierci rodzica

Śmierć rodzica to zdecydowanie jedno z najbardziej traumatycznych wydarzeń w życiu każdego dziecka. Już w pierwszych dniach od tego tragicznego wydarzenia niezbędne będzie zapewnienie odpowiedniej sumy pieniędzy do zorganizowania ceremonii pogrzebowej oraz do optymistycznego spoglądania w przyszłość. Zwłaszcza, jeżeli dotychczas ciężar utrzymywania rodziny spoczywał na barkach zmarłego. Podstawowym świadczeniem w tego typu sytuacjach jest zasiłek pogrzebowy w wysokości 4000 złotych dla dzieci czy osób spokrewnionych. Oprócz tego, poszkodowanemu przez śmierć rodzica dziecku należy się odszkodowanie z ubezpieczenia czy zadośćuczynienie za szkodę niematerialną. Tym bardziej przy tragicznych w skutkach wypadkach, gdzie występują elementy szoku, bezpośrednio wpływające na funkcjonowanie dzieci lub reszty rodziny. Poczucie wyraźnego osamotnienia, ogólne cierpienie, pogorszenie stanu psychicznego czy nawet pogorszenie sytuacji finansowej są absolutnymi podstawami do wypłaty dodatkowego świadczenia finansowego. W naszej kancelarii AIF podpowiadamy, kiedy należy Ci się zadośćuczynienie bądź odszkodowanie za śmierć rodzica. Prowadzimy krok po kroku po tym niezwykle skomplikowanym procesie. Jesteśmy w stanie wywalczyć dla Ciebie godne pieniądze w trakcie negocjacji z ubezpieczycielem. Każde z wyżej wymienionych wsparć finansowych ma charakter jednorazowej wypłaty. Jedynie renta za śmierć rodzica może być wypłacana w systemie comiesięcznym. Zgłoś się do AIF Kancelaria i zobacz, jakie świadczenie przysługuje Ci po utracie rodzica. Jesteśmy tu, aby nieść Tobie pomoc.

AIF Kancelaria wywalczy dla Ciebie wysokie odszkodowanie za śmierć rodzica w niespełna 30 dniZgłoś się do nas już teraz!

Zapraszamy na darmową konsultację prawniczą do siedziby naszej kancelarii AIF, która mieści się we Wrocławiu. Obsługujemy poszkodowanych z całej Polski, dlatego zachęcamy także do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Chętnie zajmiemy się Twoją sprawą i udowodnimy, że godne oraz sprawiedliwe odszkodowanie za śmierć rodzica nie muszą być mrzonką.

Najczęściej zadawane pytania

Od czego zależy wysokość odszkodowania za śmierć rodzica?

W tym przypadku, podobnie jak w wielu innych świadczeniach finansowych za krzywdy niemajątkowe, istnieje wiele czynników, które wpływają na końcową wysokość otrzymanego wsparcia finansowego od ubezpieczyciela. Odszkodowanie za śmierć rodzica uzależnione jest przede wszystkim od rodzaju oraz wersji polisy ubezpieczeniowej, nabytej jeszcze za życia zmarłego. W kancelarii AIF pomagamy uzyskać możliwie wysokie świadczenia. Od wielu lat odnosimy spektakularne sukcesy, gwarantując naszym Klientom godną sumę pieniędzy, jaka pozwoli na pozytywne spoglądanie w przyszłość – bez długów związanych z ceremonią pogrzebową lub koniecznością utrzymania pozostałych członków rodziny.

Czym różni się odszkodowanie za śmierć rodzica od zasiłku pogrzebowego?

Zacznijmy od tego drugiego świadczenia. Jest to wsparcie finansowe, wypłacane osobie poszkodowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W naszym kraju zasiłek ten wynosi równo 4000 złotych i od 2011 roku jego wysokość nie uległa zmianie. Zasiłek pogrzebowy jest wypłacany członkom rodziny zmarłego. Bez znaczenia, ile kosztowała cała ceremonia pogrzebu. Odszkodowanie za śmierć rodzica stanowi natomiast rekompensatę finansową, o jaką należy ubiegać się w towarzystwie ubezpieczeniowym, gdzie rodzic wykupił polisę. Wysokość tego typu świadczenia uzależniona będzie od rodzaju pakietu, przyczyn śmierci oraz negocjacji z TU.

Czy każda śmierć rodzica jest podstawą do wypłaty ubezpieczenia z polisy?

Nie. Okoliczności zgonu rodzica są niezwykle istotne przy ubieganiu się o pieniądze od ubezpieczyciela. Podstawowe warianty polis przeważnie wykluczają uzyskanie świadczenia w przypadku śmierci samobójczej czy chociażby zgonu w wyniku uprawiania sportów stricte ekstremalnych. Każde ubezpieczenie dokładnie reguluje przypadki, kiedy wypłacenia pieniędzy dziecku będzie miało podstawy prawne. Wyżej wymienione sytuacje wymagają zazwyczaj wykupienia droższej, nieco rozszerzonej wersji polisy ubezpieczeniowej.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej