Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę

Wypadek niesie za sobą nie tylko szkody materialne, lecz też krzywdy fizyczne i psychiczne, z którymi musi się zmagać każdy poszkodowany. Świadczeniem mającym na celu próbę rekompensaty tych krzywd nazywane jest zadośćuczynieniem. Jest to niezwykle skomplikowane roszczenie, gdyż ma charakter całkowicie uznaniowy, a rozmiar strat jest niemierzalny. To zdecydowanie utrudnia ustalenie o jaką wysokość zadośćuczynienia za krzywdę może ubiegać się poszkodowany.

Zadośćuczynienie za krzywdę – podstawa prawna

Wnioskując o zadośćuczynienie należy uwzględnić przepisy kodeksu cywilnego art. od 444 do 446. Świadczenie to wypłacane jest najczęściej z OC sprawcy wypadku.  Dochodzenie jest możliwe, gdy poszkodowany doznał krzywdy poprzez uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia i inne szkody psychiczne, które były konsekwencją wypadku. Warto podkreślić, że instytucja zadośćuczynienia obejmuje także najbliższą rodzinę poszkodowanego.

Wysokość zadośćuczynienia jak ocenić?

Niestety osoby nie mające doświadczenie w branży odszkodowawczej mogą mieć problem z ustaleniem wysokości zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. W żadnej ustawie nie uregulowano kwestii stawek za doznane straty cielesne i psychiczne. Jest to roszczenie całkowicie uznaniowe. Wypłacona kwota ma na celu zrekompensowanie start jakie poniósł poszkodowany na skutek tragicznego zdarzenia. Doświadczeni prawnicy AIF Kancelaria śledząc na bieżąco orzecznictwo potrafią trafnie ocenić jakie zadośćuczynienie powinno być przyznane w konkretnej sprawie. Zachęcamy do kontaktu i darmowej oceny sprawy, nasi pracownicy przygotują dla Ciebie bezpłatną propozycję rozwiązania sprawy. Pragniemy podkreślić, że decydując się na zlecenie dochodzenia zadośćuczynienia AIF Kancelaria otrzymujesz opiekę prawnika w trakcie całego postępowania odszkodowawczego. Jesteśmy skuteczni, dlatego z klientami rozliczamy się jedynie za efekt. Pobieramy prowizję dopiero po skutecznym uzyskaniu świadczenia. Zawalcz o wysokie zadośćuczynienie za doznaną krzywdę z AIF Kancelaria!

  W celu uzyskania dodatkowych informacji, wypełnij formularz kontaktowy.

  Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej