Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Problemy zdrowotne odbierają poszkodowanemu możliwość realizacji życiowych planów. Szybki powrót do stanu sprzed wypadku gwarantuje odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. AIF Kancelaria wie jak istotne jest posiadania w tym czasie odpowiednich środków pieniężnych na leczenie i rehabilitację.

Obrażenia ciała poszkodowanego w wypadku w zależności od ich wielkości są klasyfikowane jako długotrwałe lub stałe. Pod pojęciem stałego uszczerbku na zdrowiu zawiera się uszkodzenie organizmu, które trwale upośledza zdrowie i nie rokuje na żadną poprawę. Długotrwały uszczerbek to naruszenie organizmu przekraczające 6 miesięcy, jednak rokujące na poprawę.

Jak firmy ubezpieczeniowe ustalają uszczerbek na zdrowiu?

Wysokość odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu ustalana jest na podstawie zgromadzonej dokumentacji medycznej, a także przyjętych przez ubezpieczyciela tabel i norm. Na ich podstawie firma ustala wysokość uszkodzenia ciała poszkodowanego. W wielu przypadkach firmy powołują też specjalne komisje lekarskie, które oceniają stan zdrowia i orzekają, czy poszkodowany rokuje na poprawę. Należy bezwzględnie podkreślić, że wysokość uzyskanego odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu ma ogromny wpływ na dalsze dochodzenie innych świadczeń m. in. zadośćuczynienia za poniesione starty fizyczne i psychiczne.

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu to szansa na szybki powrót do zdrowia! Zawalcz o godne odszkodowanie z doświadczoną kancelarią u boku!

AIF Kancelaria dochodzi odszkodowań ze wszystkich możliwych polis. Najczęściej jednak odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu uzyskiwane jest z ubezpieczenia dobrowolnego NNW i OC sprawcy wypadku.

  • NNW – zakres ubezpieczenia i sumy przyznawane za uszczerbek na zdrowiu zawsze są ustalane indywidualnie z klientem w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Po ustaleniu procentowego uszczerbku na zdrowiu wypłacane jest odszkodowanie. Niestety kwoty są najczęściej bardzo niskie. W przypadku tej polisy szanse na negocjacje są znikome, gdyż ubezpieczyciel z góry w umowie określa kwoty przyznawane za 1% uszczerbku.
  • OC – dochodzenie odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu z OC sprawcy daje znacznie większe możliwości. Z tej polisy można uzyskać godne odszkodowanie, które pomoże w szybkim powrocie do zdrowia. Wachlarz roszczeń jest bardzo szeroki i obejmuje zadośćuczynienie, odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową(leki, leczenie, rehabilitacja, konsultacje medyczne itp.)

Skontaktuj się z AIF Kancelaria i dowiedz się o jakie kwoty możemy zawalczyć! Konsultacje odszkodowawcze są bezpłatne i niezobowiązujące!

    W celu uzyskania dodatkowych informacji, wypełnij formularz kontaktowy.

    Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej