Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu to ważny rodzaj dodatkowego świadczenia pieniężnego, które wypłacane jest osobie poszkodowanej w różnego rodzaju wypadkach (wypadek drogowy lub nawet wypadek w miejscu pracy). Jeżeli doszło do trwałego lub tymczasowego uszkodzenia ciała, finanse uzyskane od ubezpieczyciela okazują się być kluczowe w relatywnie szybkim powrocie do stanu sprzed feralnego zdarzenia. Wysokość odszkodowania uzależniona jest od stopnia urazu oraz od okoliczności jego doznania. W zdecydowanej większości przypadków na rozmiar świadczenia wpływa również szacowany czas powrotu do pełnej sprawności. Im dłuższa konieczność leczenia, tym wzrasta szansa na wysokie odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego!

Po wypadku nie możesz zostać na finansowym lodzie!
Pomagamy uzyskać wysokie odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Zazwyczaj poważne problemy zdrowotne odbierają osobie poszkodowanej możliwość realizacji planów życiowych, a nawet możliwość podjęcia pracy zarobkowej. Błyskawiczny powrót do stanu sprzed wypadku gwarantuje wysokie odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. AIF Kancelaria doskonale wie, jak istotne jest posiadanie w tym niezwykle trudnym czasie odpowiednich środków pieniężnych na leczenie bądź niezbędną rehabilitację. Świadczymy usługi pomocy w dochodzeniu godnych i sprawiedliwych rekompensat. Razem z nami wywalczysz odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, które umożliwi bezproblemowe opłacenie koniecznych w Twoim przypadku działań medycznych. Jesteśmy profesjonalni oraz maksymalnie skuteczni. Potwierdzają to nasi Klienci!

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu w AIF Kancelaria

Jak firmy ubezpieczeniowe ustalają stopień uszczerbku na zdrowiu po wypadku?

Obrażenia ciała poszkodowanego w wypadku, w zależności od ich wielkości, są klasyfikowane jako długotrwałe bądź stałe. Pod terminem stałego uszczerbku na zdrowiu zawiera się uszkodzenie ciała, które trwale upośledza zdrowie i nie rokuje na żadną poprawę. Długotrwały uszczerbek natomiast jest naruszeniem organizmu z możliwością powrotu do pełnej sprawności. Czas rekonwalescencji w takim przypadku nie może być jednak krótszy niż sześć miesięcy. Rodzaj obrażeń powypadkowych wskazuje dokumentacja medyczna poszkodowanego lub specjalna komisja lekarska.

Rodzaj wskazanego przez specjalistę uszkodzenia jest kluczowym elementem starania się o godne odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. W zdecydowanej większości przypadków do określenia stopnia uszkodzenia ciała wystarczy przedstawiona przez poszkodowanego dokumentacja. Rzecz jasna, musi być ona sporządzona w sposób maksymalnie profesjonalny oraz w pełni wiarygodny. Doświadczeni radcy prawni z AIF Kancelaria pomogą Ci zebrać wymagany materiał dowodowy. W przeciwnym wypadku, towarzystwo ubezpieczeniowe może powołać komisję lekarską, która orzeka czy poszkodowany rokuje na poprawę. Należy bezwzględnie podkreślić, że wysokość uzyskanego odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu ma ogromny wpływ na dochodzenie innych świadczeń pieniężnych. Mowa tutaj chociażby o zadośćuczynieniu za poniesione straty fizyczne i psychiczne. To właśnie z tego powodu, nie możesz sobie pozwolić na zlekceważenie nawet pozornie mało ważnego etapu dochodzenia pieniędzy za szkody powstałe w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu to szansa na szybki powrót do zdrowia!
Zawalcz o godne świadczenie z doświadczoną kancelarią u boku

Nasza AIF Kancelaria skutecznie dochodzi świadczeń finansowych ze wszystkich możliwych polis. Najczęściej jednak odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu uzyskiwane jest z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku oraz NNW. Co dokładnie kryje się za tymi powszechnie znanymi skrótami?

 • NNW – zakres ubezpieczenia i sumy przyznawane za uszczerbek na zdrowiu zawsze są ustalane indywidualnie z Klientem w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Po ustaleniu procentowego uszczerbku na zdrowiu wypłacane jest odszkodowanie. Niestety kwoty są przeważnie mocni zaniżone. W przypadku tej polisy szanse na negocjacje są praktycznie znikome. Ubezpieczyciel z góry w umowie określa kwoty przyznawane za 1% uszczerbku.

 • OC – odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu z OC sprawcy daje znacznie większe pole do popisu. Z tej polisy można uzyskać godne świadczenie finansowe, które umożliwi osobie poszkodowanej szybki powrót do zdrowia. Wachlarz roszczeń jest bardzo szeroki. Obejmuje zadośćuczynienie, odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową (leki, leczenie, pełna rehabilitacja, konsultacje medyczne itp.)

Skontaktuj się ze specjalistami z AIF Kancelaria Wrocław i dowiedz się, o jakie konkretnie kwoty możesz zawalczyć! Konsultacje odszkodowawcze w naszej firmie są bezpłatne i niezobowiązujące. Na krótkim spotkaniu przedstawimy Ci jednak dokładny plan działania i realną sumę świadczenia!

Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu!Zapraszamy na darmową konsultację prawniczą!

Na wysokość odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu składa się bardzo dużo aspektów!

O ile rodzaj uszczerbku na zdrowiu oraz procentowe uszkodzenie ciała poszkodowanego są dość oczywistymi czynnikami, które wpływają na wysokość świadczenia, tak zdecydowana większość naszych Klientów nie wie, że ważną składową będzie również wiek oraz płeć ofiary wypadku. W trakcie rozpatrywania sprawy za odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu ubezpieczyciel może oceniać szansę na powrót do pełnej sprawności fizycznej lub psychicznej właśnie na podstawie tego typu metryki. Przeważnie przyjmuje się, że większą krzywdą jest kalectwo u młodej osoby, niż u człowieka w podeszłym wieku. Wówczas suma świadczenia finansowego powinna drastycznie wzrosnąć. Dlaczego podstawowym kryterium jest także płeć? Posłużymy się tutaj prawdziwymi przykładami uszczerbku na zdrowiu. Złamanie miednicy u młodej kobiety może wykazywać późniejsze przeciwwskazania do zajścia w ciążę. Dla towarzystwa ubezpieczeniowego lub dla sądu stanowi to przesłankę do zwiększenia rozmiaru krzywdy i wypłacenia wyższego odszkodowania. Jako doświadczeni specjaliści polecamy zwrócić uwagę również na niemożność podjęcia pracy zarobkowej, wykonywania wyuczonego zawodu, uprawiania sportu czy chociażby rozwijania pasji. Czynnikiem bezpośrednio odbijającym się na sumie rekompensaty będzie też utrudnienie zawarcia związku małżeńskiego, brak potomstwa lub aktywnego korzystania z dotychczasowych rozrywek. Powołując się na tego typu negatywne konsekwencje maksymalizujesz swoje szansę na wyższe odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Nie musisz jednak posiadać rozbudowanej wiedzy z zakresu obowiązującego w Polsce prawa. Nieoceniona w takich przypadkach jest pomoc kancelarii wyspecjalizowanej w dochodzeniu sprawiedliwych oraz godnych świadczeń finansowych.

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu w AIF Kancelaria

Takie dokumenty musisz posiadać, jeżeli interesuje Cię wysokie odszkodowanie

Podstawą do wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu jest odpowiednia dokumentacja oraz potwierdzenie zgłaszanych do ubezpieczyciela szkód cielesnych – o tym musisz już wiedzieć! Zasada jest bardzo prosta – im więcej materiału dowodowego, tym większa szansa na uzyskanie sprawiedliwego świadczenia finansowego. Dokumenty powinny wskazywać przede wszystkim rodzaj i stopień uszkodzenia, czas trwania dolegliwości, czas trwania leczenia, okres przebywania na zwolnieniu lekarskim (L4) bądź bez wynagrodzenia. Mile widziane u ubezpieczyciela będzie też przedstawienie kosztów poniesionych w wyniku powstałej szkody. Jakie konkretnie dokumenty musisz posiadać przed rozpoczęciem dochodzenia o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

 • notatka policji z zdarzenia drogowego lub protokół BHP

 • wyrok sądu odnośnie braku odpowiedzialności za sprawstwo wypadku

 • skompletowana historia przechodzonych chorób w wyniku wypadku

 • karta informacyjna wręczana podczas wizyty na SOR

 • wszystkie skierowania, zwolnienia lekarskie, wypisy ze szpitala

 • opinie lekarzy specjalistów oraz dokumentacja przebiegu wizyt lekarskich

 • faktury ukazujące koszty wizyt u specjalistów, leczenia, rehabilitacji

Radcy prawni AIF Kancelaria służą pomocą podczas zbierania wyżej wymienionych dokumentów. Dokładnie podpowiemy, jakich zaświadczeń użyć podczas negocjacji z ubezpieczeniem, aby móc ubiegać się o godne odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Nie czujesz się na siłach? Jako prawnicy wyspecjalizowani w technikach negocjacyjnych oferujemy pełne reprezentowanie przed towarzystwem ubezpieczeniowym lub sądem w trakcie rozprawy cywilnej o odszkodowanie.

Sprawiedliwe odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu nie są dla nas pierwszyznąZapraszamy do współpracy z AIF Kancelaria!

Dlaczego AIF Kancelaria? Odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu to nasza specjalność!

Sekretem skuteczności zatrudnianych przez nas prawników jest umiejętne połączenie wiedzy oraz doświadczenia prawnego z dokładnym zrozumieniem wszystkich potrzeb obsługiwanych w AIF Kancelarii poszkodowanych Klientów. Doskonale wiemy, czego oczekujesz od takich specjalistów. Doskonale wiemy również, jakie kroki należy podjąć, aby zasądzone odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu pozwalało optymistycznie spoglądać w przyszłość. Bardzo często środki z dodatkowych świadczeń finansowych umożliwiają przeprowadzenie wymaganego leczenia czy rehabilitacji. Z ogromnego doświadczenia wiemy, że tego typu kroki mogą przerastać możliwości ofiar wypadków o różnym charakterze. To właśnie dlatego stoimy na straży podstawowych wartości człowieka. Nie pozwolimy, aby towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponowało Tobie mocno zaniżone stawki za odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Niestety, taka praktyka jest dość powszechna. Na całe szczęście, interwencja prawników w zdecydowanej większości przypadków pomaga i rzeczywista suma rekompensaty zadowala nawet tych najbardziej wymagających radców czy poszkodowanych.

 • gwarantujemy profesjonalne wsparcie prawne na każdym etapie postępowania

 • zapewniamy negocjacje z towarzystwem ubezpieczeniowym w imieniu Klienta

 • wykonujemy zupełnie darmową i niezobowiązującą analizę Twojego przypadku

 • pomagamy w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji medycznej

 • działamy na terenie całej Polski (posiadamy siedzibę firmy we Wrocławiu)

 • dążymy do polubownego zakończenia postępowania w zaledwie 30 dni

 • wykazujemy się wysokim procentem skuteczności dochodzenia odszkodowań

 • w branży odszkodowawczej aktywnie funkcjonujemy od ponad dekady.

Najczęściej zadawane pytania

Ile przeważnie trwa dochodzenie o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

Nie istnieje reguła, która jasno wskaże minimalny bądź maksymalny czas ubiegania się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Dokładna odstęp pomiędzy złożeniem wniosku a jego pozytywnym rozpatrzeniem uzależniony będzie od indywidualnego przypadku. W kancelarii AIF dokładamy wszelkich starań, aby Twoja sprawa o odszkodowanie zakończyła się w ciągu 30 dni. Taki efekt uzyskujemy w 80% Klientów. Wysoki poziom skuteczności zapewnia nam ogromne doświadczenie, wiedza oraz znajomość dozwolonych praktyk negocjacji z ubezpieczycielem.

Jaki podmiot jest odpowiedzialny za wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu?

Każdorazowo, ubezpieczenie za uszczerbek na zdrowiu wypłacane jest przez towarzystwo ubezpieczeniowe z polisy OC sprawcy. Powszechne jest również uzyskanie świadczenia z NNW poszkodowanego, jednak w tym przypadku mowa o zauważalnie niskich sumach. Jeżeli sprawca wypadku nie posiadał ważnej polisy ubezpieczeniowej, AIF Kancelaria z siedzibą we Wrocławiu kieruje sprawę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Czym dokładnie jest kancelaria odszkodowawcza?

Profesjonalna kancelaria odszkodowawcza to podmiot wyspecjalizowany w dochodzeniu sprawiedliwie wysokiego odszkodowania w imieniu osoby poszkodowanej w wypadkach o różnym charakterze. Specjaliści, jakich możesz znaleźć w AIF Kancelaria, świadczą usługę pomocy w skompletowaniu odpowiedniej dokumentacji medycznej, negocjacjach z towarzystwem ubezpieczeniowym lub reprezentowania w sądzie podczas rozprawy cywilnej o odszkodowanie. W zdecydowanej większości przypadków, współpraca z takim podmiotem to absolutna podstawa do uzyskania godnego świadczenia finansowego. Profesjonalna kancelaria odszkodowawcza rozlicza się dopiero po doprowadzeniu sprawy do finału, na zasadzie prowizji z wywalczonej sumy.

Czy istnieje możliwość odwołania się od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego?

Tak! To prawo, o którym zdecydowana większość osób poszkodowanych zwyczajnie nie wie. Warto z niego skorzystać, ponieważ przeważnie ubezpieczyciele mają skłonność do mocnego zaniżenia sumy świadczenia. W dopełnieniu formalności oraz terminów pomaga również AIF Kancelaria. Zapraszamy na darmową konsultację odszkodowawczą, podczas której przedstawiamy dostępne możliwości. Pośpiesz się! W przypadku odwołania czas nie gra na Twoją korzyść.

  W celu uzyskania dodatkowych informacji, wypełnij formularz kontaktowy.

  Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej