Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Odszkodowanie za śmierć dziecka

Śmierć dziecka na skutek wypadku niesie dla każdego rodzica ból wręcz nie do opisania. Strata dziecka to zawsze  najgorsza tragedia życiowa. Po takim wydarzeniu ciężko jest się pozbierać, a co dopiero myśleć o własnych prawach. Warto podkreślić, że rodzice tracący w wypadku swoją pociechę mają pełne prawo do dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, które mają na celu zrekompensować krzywdę jaką odczuwają.

Zgodnie z literą prawa rodzice i rodzeństwo ma prawo do uzyskania odszkodowania za śmierć. Roszczenie, którego mogą dochodzić to zadośćuczynienie za poniesione krzywdy psychiczne. Ponadto jeśli dorosłe dziecko wspierało swoich bliskich środkami finansowymi to należne jest im odszkodowanie z tytułu pogorszenia sytuacji materialnej i życiowej rodziny.

Wysokość uzyskanego świadczenia jest zależna od  głębi relacji jaka była pomiędzy dzieckiem, a członkami rodziny. Dlatego tak ważna w negocjacjach z ubezpieczycielem jest siła argumentów. Niestety firmy ubezpieczeniowe często drastycznie zaniżają kwoty wypłacanego odszkodowania za śmierć dziecka. Jeśli nie czujemy się na siłach, by walczyć z firmą ubezpieczeniową poszukajmy pomocy u doświadczonej kancelarii.

Jak dochodzić odszkodowania za śmierć dziecka?

Rodzina osoby zmarłej może samodzielnie wystąpić do ubezpieczyciela z roszczeniem odszkodowawczym. Jest to jednak zadanie trudne, gdyż wymaga odpowiedniej wiedzy prawnej i posiadania umiejętności negocjacyjnych. W tak trudnym momencie często też brakuje nam sił na  udowodnianie jaką stratą była dla nas śmierć dziecka. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej.

AIF Kancelaria pomaga w walce o wysokie odszkodowanie za śmierć dziecka. Nasi prawnicy posiadają wieloletnie doświadczenie w reprezentacji klientów w tego typu sprawach. Dlatego rozbudowane umiejętności negocjacyjne pozwalają nam zawalczyć o najwyższe kwoty. Ponadto AIF Kancelaria rozlicza się jedynie za efekt, pobieramy prowizję po skutecznym uzyskaniu odszkodowania.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej