Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Zadośćuczynienie od sprawcy wypadku

Wypadek to zdarzenie, które odbija swoje piętno na zdrowiu fizycznym i psychicznym każdego poszkodowanego. Niestety wzmożony ruch samochodowy co roku przynosi też wiele śmiertelnych zdarzeń drogowych. Poszkodowany i najbliższa rodzina zgodnie z literą prawa mogę dochodzić wielu świadczeń odszkodowawczych, które mają na celu zrekompensowanie poniesione straty.

Zadośćuczynienie- kto je wypłaci?

Podstawą prawną do dochodzenia zadośćuczynienia są przepisy kodeksu cywilnego. Najczęściej świadczenie to wypłacane jest z oc sprawcy wypadku. Poszkodowany zwraca się do firmy ubezpieczeniowej, u której winny zdarzenia wykupił polisę. Podmiot ma obowiązek po rozpatrzeniu sprawy wypłacić zadośćuczynienie. Roszczenie jest też przyznawane najbliższej rodzinie.

Wysokie zadośćuczynienie od sprawcy wypadku- jak uzyskać?

Dochodzenie zadośćuczynienia nie jest zadaniem łatwym. Główną trudnością jest jego niemierzalny charakter, dlatego wysokość roszczenia pozostaje w sferze uznaniowej. Na próżno możemy szukać taryfikatorów w ustawach i innych aktach prawnych. Jedynym źródłem wiedzy jest orzecznictwo sądowe, w którym można podglądać jakich stawek dochodzą poszkodowani w podobnych sprawach. Na jego podstawie można oszacować zadośćuczynienie od sprawcy wypadku. Ustalając kwotę należy wziąć też pod uwagę rozmiar doznanej krzywdy. Pod tym pojęciem rozumiemy niemajątkowy skutek uszkodzenia ciała albo rozstroju zdrowia. Doznane straty należy dokładnie uargumentować. Niestety firmy ubezpieczeniowe bazując na niewiedzy poszkodowanych zaniżają drastycznie wysokość zadośćuczynienia od sprawcy wypadku. Z doświadczonym prawnikiem u boku łatwiej jest uniknąć tego typu praktyk.

AIF Kancelaria pomoże Ci uzyskać wysokie zadośćuczynienie

Nasza kancelaria od ponad 10 lat uzyskuje wysokie zadośćuczynienie dla klientów z całej Polski. Jesteśmy niezwykle skuteczni, dlatego rozliczamy się jedynie za efekt. Ustalona prowizja jest pobierana dopiero po skutecznym uzyskaniu zadośćuczynienia od sprawcy wypadku.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji odszkodowawczych. Nasi prawnicy czekają na telefon lub wiadomość od Ciebie! Na podstawie otrzymanych dokumentów w ciągu 48h przygotujemy dla Ciebie propozycję rozwiązania sprawy. Z nami wywalczysz najwyższe zadośćuczynienie od sprawcy wypadku.

    W celu uzyskania dodatkowych informacji, wypełnij formularz kontaktowy.

    Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej