Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Odszkodowanie za wypadek w Holandii

Polacy, którzy nie ze swojej winy zostali poszkodowani w wypadku na terenie Holandii, mają prawo do odszkodowania. Dotyczy to zarówno wypadków w pracy, jak też zdarzeń komunikacyjnych. I choć odszkodowanie za wypadek samochodowy uzyskuje się w inny sposób, niż za wypadek przy pracy, oba świadczenia są możliwe do wyegzekwowania. Kiedy zdarzy się wypadek w Holandii, nie warto więc zwlekać. Szybkie skontaktowanie się z kancelarią prawną, zawsze działa na korzyść poszkodowanego.

Masz Pytania?

SKONTAKTUJ SIĘ Z PRAWNIKIEM: 71 349 09 10, 509 282 574

Wyślij email: pomoc@tuodszkodowania.pl

lub wypełnij formularz kontaktu

Jak uzyskać odszkodowanie za wypadek przy pracy, wykonywanej w Holandii?

W ostatnim czasie często słyszy się o zdarzeniach w Holandii, w których ucierpieli Polacy. Gdy mają one miejsce w pracy, pracodawcy niechętnie współpracują. Dochodzi nawet do sytuacji, w których poszkodowani pracownicy są szykanowani i zastraszani – ich przełożeni twierdzą, że nie przysługuje im żadne odszkodowanie. To nieprawda! Nie można pozwolić na to, aby bariera językowa była przeszkodą w uzyskaniu odszkodowania za wypadek przy pracy. Nasza AIF Kancelaria specjalizuje się w niesieniu pomocy m.in. pracownikom, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu lub innej szkody, podczas wykonywania pracy zarobkowej za granicą.

Należy wiedzieć, że prawo holenderskie zobowiązuje wszystkich pracodawców do zapewnienia pracownikom bezpiecznych i należytych warunków pracy, w tym również przeszkolenia ich do wykonywania zadań na konkretnym stanowisku. Kiedy nie dopełnią oni swoich obowiązków, podwładnym grozi niebezpieczeństwo. Jeżeli zdarzy się wypadek przy pracy, osoby poszkodowane mogą ubiegać się o odszkodowanie lub zadośćuczynienie. Również wtedy, gdy są oni zatrudnieni nielegalnie. Świadczenie powypadkowe zostanie przyznane, jeśli do wypadku doszło z winy pracodawcy albo zaniedbań ze strony innego pracownika, lecz nie z winy samego poszkodowanego.

Prawnicy z AIF Kancelarii pragną podkreślić, że wiedza o tym, jak postąpić kiedy ulegnie się wypadkowi w pracy na terenie Holandii, jest niezwykle istotna. Może znacznie zwiększyć szansę na to, że odszkodowanie zostanie wypłacone szybko i w satysfakcjonującej kwocie. Co robić w takiej sytuacji?

Przede wszystkim należy powiadomić przełożonego. Ten ma obowiązek spisać protokół powypadkowy (warto zachować jego kopię), a kiedy zdarzenie jest poważne, powiadomić Inspekcję Pracy. Koniecznie należy zgłosić się do lekarza i dopilnować, aby szczegółowo udokumentował on odniesione obrażenia. Przydatne będzie też zapisanie danych świadków wypadku. Firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania, takie jak nasza Kancelaria, szybciej egzekwują świadczenia dla osób, które posiadają dowody zaniedbań, popełnionych przez pracodawcę albo osoby trzecie. Mogą to być zdjęcia wskazujące na uchybienia, przez które doszło do wypadku w pracy.

Co robić, gdy w Holandii zdarzy się wypadek komunikacyjny? Kto pomoże dochodzić odszkodowania?

Inny rodzaj wypadków, w jakich uczestniczą Polacy przebywający w Holandii, są wypadki komunikacyjne. Niezależnie od narodowości poszkodowanego, podlegają one prawu holenderskiemu, dlatego walka o odszkodowanie z OC sprawcy kolizji nie jest w tych przypadkach prosta. Co za tym idzie osoby, dla których Holandia to obcy kraj, nierzadko rezygnują z ubiegania się o przysługujące im roszczenia. Nie jest to rozsądne – mają one bowiem prawo do takich świadczeń, jak m. in.:

  • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji,

  • zadośćuczynienie,

  • zwrot utraconych dochodów i premii,

  • odszkodowanie za inne szkody, będące następstwem wypadku.

O odszkodowanie za wypadek komunikacyjny w Holandii mogą ubiegać się kierowcy, pasażerowie, motocykliści, rowerzyści, a także osoby podróżujące komunikacją miejską i zbiorową, jeżeli do zdarzenia nie doszło z ich winy. Należy podkreślić, że możliwość uzyskania odszkodowania nie gaśnie w momencie powrotu do Polski. Bardzo przydatne natomiast są informacje, zdobyte bezpośrednio po zajściu. Firmy odzyskujące odszkodowania podkreślają, że istotne dla poszkodowanego w wypadku na terenie Holandii jest dokładne spisanie danych sprawcy – w tym numeru polisy o pełnej nazwy zakładu ubezpieczeń. Cenne okazują się także dane świadków. Koniecznie należy zachować wszystkie dokumenty wydane przez lekarza, a także notkę policyjną, sporządzoną na miejscu wypadku. Kancelaria odszkodowawcza uzyska wyższe odszkodowanie za wypadek komunikacyjny, jeśli poszkodowany dostarczy rachunki za leczenie i rehabilitację.

Odzyskiwanie odszkodowań za wypadek przy pracy w Holandii jest złożoną procedurą. Wymaga między innymi znajomości języka oraz prawa, obowiązującego za granicą. Z pomocą przychodzą firmy odszkodowawcze, jak choćby nasza Kancelaria. Zajmują się one reprezentowaniem interesu osób, które chcą uzyskać odszkodowanie od pracodawcy za uszczerbek na zdrowiu, odszkodowanie po wypadku samochodowym z OC sprawcy lub inne świadczenie, do którego mają prawo.

Prowadzona przez nas AIF Kancelaria uzyskuje dla Klientów odszkodowania powypadkowe za zdarzenia, do których doszło podczas pracy w Holandii. Ponieważ każda sprawa wymaga indywidualnego podejścia, osoby zainteresowane pomocą prawną prosimy o kontakt. Nasz prawnik dokładnie zapozna się z Państwa sytuacją i wstępnie oszacuje, o jakie odszkodowanie będzie warto się ubiegać.

    W celu uzyskania dodatkowych informacji, wypełnij formularz kontaktowy.

    Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej