Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Zadośćuczynienie za śmierć siostry

Wspólne przeżycia na przestrzeni lat budują silne relacje z siostrą. Wpadek lub inne zdarzenie, które zabiera ją na zawsze, wiąże się z cierpieniem wykraczającym poza codzienne doświadczenia. Zadośćuczynienie za śmierć siostry zapewne nie pozwoli zapomnieć o tragedii, ale może pomóc w przywróceniu wewnętrznej równowagi. AIF Kancelaria służy profesjonalnym wsparciem i obsługą prawną wszystkim, których dotknęła podobna strata. Świadczenia proponowane przez ubezpieczycieli sprawców często są znacznie niższe, niż późniejsze zadośćuczynienie za śmierć siostry przyznane przez sąd. Zachęcamy, by przed podpisaniem ugody z towarzystwem dokładnie sprawdzić wszystkie przysługujące ścieżki, jakie w tak ciężkiej sytuacji przewiduje prawo. Zwróć się do naszych prawników – dowiesz się, czy masz szansę na wielokrotnie wyższe zadośćuczynienie za śmierć siostry.

Świadczenie ma pokryć szkody niematerialne. Z tego względu zadośćuczynienie za śmierć siostry tak trudno wycenić

Żadne pieniądze nigdy nie zrekompensują w pełni tak bolesnych doświadczeń, jakie wiążą się ze stratą rodzeństwa. Wysokość jednorazowego zadośćuczynienia za śmierć siostry zależy od tego jak zostaną ocenione relacje osób pokrzywdzonych ze zmarłą, intensywności cierpień oraz czasu przeżywania żałoby. Przyznaje się je w całkowicie odrębnym postępowaniu, kompletnie niezależnie od powypadkowego odszkodowania, zwrotu kosztów i innych świadczeń. Aby otrzymać zadośćuczynienie za śmierć siostry w odpowiedniej wysokości, należy przedstawić szereg dokumentów, relacji i faktów, które potwierdzą wyjątkowość więzi pomiędzy rodzeństwem. Prawnicy AIF Kancelaria mają znaczne doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw, dlatego będą w stanie poprowadzić Cię w odpowiednim kierunku i reprezentować w sądzie. Zgłaszając roszczenie o zadośćuczynienie za śmierć siostry trzeba dopilnować pewnych formalności, a także terminów. Pokrzywdzeni mają 3 lata na złożenie stosownego wniosku od chwili, kiedy dowiedzieli się o rodzinnej tragedii. Chyba, że rzeczone zdarzenie miało charakter przestępstwa – wtedy prawo do zadośćuczynienia za śmierć siostry wygasa dopiero po upływie 20 lat. Nasi fachowcy wyjaśnią Ci wszelkie wątpliwości, jakie mogą pojawić się w toku sprawy. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia kancelarii odszkodowawczej, a otrzymasz adekwatne zadośćuczynienie za śmierć siostry.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej