Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Zadośćuczynienie za śmierć ojca

Tata pełni szczególną rolę w życiu synów i córek – i właśnie dlatego nagła strata tak bliskiej osoby wywraca życie do góry nogami. Jeśli do zgonu doszło w wyniku wypadku drogowego, błędu medycznego lub podobnego zdarzenia, dzieci mają pełne prawo wnioskować o zadośćuczynienie za śmierć ojca. To świadczenie niezwykle złożone, gdyż psychicznych szkód oraz emocjonalnych problemów nie sposób obiektywnie przełożyć na pieniądze. W AIF Kancelaria zachęcamy do skorzystania z dostępnych dróg prawnych i żądania wypłaty zadośćuczynienia za śmierć ojca przez ubezpieczyciela sprawcy lub Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Mamy spore doświadczenie w podobnych sprawach, wiemy jak wyglądają procedury i co mówią aktualne przepisy. Bez tej wiedzy i walki w sądzie, zadośćuczynienie za śmierć ojca najpewniej okaże się tylko symboliczne. Chcemy Ci pomóc w uzyskaniu godnej rekompensaty za ból, którego nie sposób zagłuszyć.

Zadośćuczynienie za śmierć ojca może być wielokrotnie wyższe, niż proponuje Ci to ubezpieczyciel w ugodzie

Nie sposób jednoznacznie i obiektywnie wycenić cierpień i żałoby po utracie tak bliskiej osoby, jak tata. Jednak nasze doświadczenie wyraźnie pokazuje, że zadośćuczynienie za śmierć ojca oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe z reguły jest mniejsze, niż suma zasądzana na koniec procesu cywilnego. W firmie odszkodowawczej AIF Kancelaria nie godzimy się, aby ktokolwiek umniejszał cierpieniu dzieci poprzez wypłacanie im zaniżonej rekompensaty. Finalna kwota zadośćuczynienia za śmierć taty może być nawet kilkunastokrotnie wyższa niż początkowo. Tutaj poziom życia, aktualna sytuacja materialna nie są brane pod uwagę. Aby ustalić, jakie zadośćuczynienie za śmierć ojca będzie najbardziej adekwatne, sąd szczegółowo bada relacje pomiędzy zmarłym u jego dziećmi. Do starania się o świadczenie uprawnieni są zarówno biologiczni potomkowie, jak również dzieci adoptowane. Przyznając zadośćuczynienie za śmierć ojca sądy uwzględniają wiele czynników. Między innymi siłę więzi rodzinnych, to jak były pielęgnowane, wiek pokrzywdzonych czy to, z jakiej pomocy (np. leków albo sesji psychoterapeutycznych) korzystali po tragedii. Nasi prawnicy zbiorą i uporządkują wszelkie niezbędne informacje oraz dokumenty – dzięki nim zadośćuczynienie za śmierć ojca będzie odczuwalnym wsparciem w potrzebie, a nie tylko pokryciem części kosztów związanych z pogrzebem.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej