Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Zadośćuczynienie

Wielu poszkodowanych w wypadkach pamięta o dochodzeniu szkody majątkowej w postaci np. naprawy pojazdu, czy innego uszkodzonego mienia. Co jednak z bólem i cierpieniem psychicznym towarzyszącymi temu traumatycznemu zdarzeniu? Rekompensatą za te szkody jest instytucja zadośćuczynienia pieniężnego.

Kto jest zobowiązany do wypłaty zadośćuczynienia?

Podmiotem zobowiązanym do wypłaty zadośćuczynienia za następstwa wypadku jest firma ubezpieczeniowa. Roszczenie to wypłaca się zawsze z oc sprawcy wypadku. Jednak w przypadkach, gdy niemożliwe było jego ustalenie lub nie posiadał ważnej polisy zgłaszamy szkodę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jak oszacować wysokość zadośćuczynienia?

Osobie nie śledzącej na bieżąco orzecznictwa sądów ciężko jest ustalić o jaką kwotę może się ubiegać w danej sprawie. Prawnicy AIF Kancelaria wyróżniają się wieloletni stażem w branży. Dlatego trafnie oszacowują o jaką kwotę może się ubiegać klient po danym wypadku. Należy podkreślić, że zadośćuczynienie ma postać uznaniową. Nie znajdziemy żadnego taryfikatora, który jednoznacznie określi jego wysokość. O kwotach nie ma mowy też w żadnych ustawach. Wszystko jest kwestią indywidualną, orzecznictwo sądów pokazuje, ze w kwestii zadośćuczynienia wypłacane są kwoty od kilku tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Podstawowym kryterium oceny jest jednak rozmiar doznanej krzywdy. To klucz do  ustalenia wysokości zadośćuczynienia. Przypomnijmy, że roszczenie to obejmuje niemajątkowe straty jak uszkodzenie ciała i rozstrój zdrowia. Oceniany jest rozmiar szkody, charakter i intensywność, a także wpływ na psychikę i fizyczność danej osoby. O zadośćuczynieniu stanowi szerzej KC. Pamiętajmy, że zadośćuczynienie różni się od odszkodowania!

Rzetelna dokumentacja i siła argumentów to klucz do sukcesu. Jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy prawnej i umiejętności negocjacyjnych skorzystaj z usług AIF Kancelaria. Nasi prawnicy wywalczą dla Ciebie najwyższe zadośćuczynienie. Zapraszamy do kontaktu, a nasi pracownicy bezpłatnie oszacują szanse na uzyskanie zadośćuczynienia i przygotują propozycję rozwiązania sprawy!

W celu uzyskania dodatkowych informacji, wypełnij formularz kontaktowy.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej