Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Odszkodowanie za wypadek w pracy

Uległeś nieszczęśliwemu wypadkowi przy pracy? Pomożemy Ci uzyskać wysokie odszkodowanie za wypadek w pracy! Walczymy o wysokie odszkodowania od ponad 10 lat z dużymi sukcesami! Warunkiem jest, by zdarzenie miało charakter nagły i było wywołane przyczyną zewnętrzną w związku z wykonywaniem poleceń przełożonych, czynności na rzecz pracodawcy. Odszkodowanie dotyczy także czasu, gdy pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy, a znajduje się między siedzibą firmy, a miejscem wykonywania obowiązków służbowych.

Wielu pracowników ma pewne obawy przed dochodzeniem odszkodowania za wypadek przy pracy.  Dlatego należy bezwzględnie podkreślić, że jeżeli zdarzenie nastąpiło z winy pracodawcy to ma on obowiązek naprawienia szkody.

Jak skutecznie dochodzić odszkodowania za wypadek w pracy?

Najważniejszą kwestią przy dochodzeniu odszkodowania za wypadek w pracy jest ustalenie świadków, którzy poświadczą o zaistniałym zdarzeniu. Bardzo istotne jest zgromadzenie rzetelnej dokumentacji m. in. fotograficznej, a także zabezpieczenie dowodów w sprawie. Poszkodowani po wypadku często nie wiedzą jak uzyskiwać odszkodowanie za wypadek w pracy. Dlatego AIF Kancelaria wyręcza swoich klientów we wszystkich czynnościach związanych ze sprawą. Nie musisz borykać się sam z gromadzeniem dokumentacji w sprawie. Nasi prawnicy będą Cię godnie reprezentować w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych. Jednym obowiązkiem pracownika jest zgłoszenie wypadku pracodawcy.

O jakie świadczenia możemy ubiegać się przy wypadku w pracy?

  • Odszkodowanie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
  • Zadośćuczynienie za poniesiony krzywdy od pracodawcy, a także zwrot kosztów leczenia

Gdy pracodawca nie stosował się do zasad BHP w miejscu pracy poszkodowany ma pełne prawo ubiegać się o stosowne odszkodowanie po wypadku w pracy. Kluczem do sukcesu w tego typu postępowaniach jest jednoznaczne wskazanie nieprawidłowości w organizacji warunków pracy. Zachęcamy do kontaktu e-mailowego lub telefonicznego! Nasi pracownicy ocenią szanse na uzyskanie odszkodowania za wypadek w pracy. Konsultacje odszkodowawcze w AIF Kancelaria są całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące.

Pamiętaj, że wnioskując o odszkodowanie za wypadek przy pracy należy dopełnić koniecznych procedur. Z pomocą zespołu prawników AIF Kancelaria masz całkowitą pewność, że od strony formalnej wszystko będzie w porządku. Jeżeli chcesz postarać się o odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy, musisz zgłosić zdarzenie do przełożonych natychmiast – o ile pozwala na to Twój stan zdrowia. Wprawdzie przepisy nie wyznaczają ścisłych ram czasowych, jednak zapis „niezwłocznie lub po ustaniu przeszkód uniemożliwiających niezwłoczne zawiadomienie” określa obowiązki poszkodowanych dość jednoznacznie. W tym miejscu należy podkreślić, że wszelkie roszczenia o odszkodowania za wypadki w pracy przedawniają się po upływie 3 lat od doznania uszczerbku na zdrowiu. Po upływie tego czasu pozostaje proces cywilny. Tą drogą możemy uzyskać odszkodowanie za wypadek w pracy w ciągu 10 lat od zdarzenia.

Pracodawca ma obowiązek sporządzenia dokumentacji powypadkowej. Wiele okoliczności wpływa na wypłatę odszkodowania

Od momentu wpłynięcia zawiadomienia firma, która Cię zatrudniała, ma 14 dni na sporządzenie tzw. karty wypadku. Bezpośrednie przyczyny oraz zewnętrzne okoliczności decydują o tym, czy za wypadek przy pracy zostanie Ci przyznane odszkodowanie. Specjaliści z AIF Kancelaria, po zapoznaniu się z dokumentacją sprawy, rzetelnie określą Twoje szanse na otrzymanie świadczenia. Na podstawie zaświadczenia OL-9 o przebiegu leczenia i stanie zdrowia oraz dokumentacji medycznej ZUS decyduje o tym, czy przyznać jednorazowe odszkodowanie za wypadek w pracy. W przypadku odmowy lub niskiego świadczenia, możesz polegać na nas całkowicie. AIF Kancelaria reprezentowała już wielu Klientów w sądzie pracy, z satysfakcjonującym dla nich skutkiem. Wywalczone przez naszych prawników odszkodowania za wypadki w pracy mogą być nawet wielokrotnością kwoty wyjściowej. Każdy uszczerbek na zdrowiu zasługuje na godziwą rekompensatę, w szczególności ten poniesiony w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych. Zwróć się do naszej kancelarii, a otrzymasz należne Ci odszkodowanie za wypadek przy pracy w adekwatnej wysokości!

    W celu uzyskania dodatkowych informacji, wypełnij formularz kontaktowy.

    Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej