Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

  • brak wstępnych kosztów
  • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
  • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
  • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

  • zwrot 100% wydatków na leczenie
  • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
  • posiadamy 12 lat doświadczenia
  • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

  • bezpłatna reprezentacja prawnika
  • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
  • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
  • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej

zadośćuczynienie za śmierć

Śmierć bliskiej osoby w wypadku jest zdarzeniem niezwykle traumatycznym dla każdej rodziny. Ból, cierpienie i niesamowita pustka sprawia, że wielu z nas nie potrafi przez wiele miesięcy poradzić sobie z uczuciami. W tych trudnych chwilach wielu poszkodowanych zapomina o swoich prawach. Dlatego należy stale podkreślać, że zgodnie z literą prawa każda osoba, która straciła bliskiego na skutek wypadku ma prawo do dochodzenia zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej.

Zaniżone zadośćuczynienie za śmierć to coraz powszechniejsze zjawisko

Mocno skomplikowany charakter spraw i brak możliwości potraktowania wybranego przypadku zgodnie z obowiązującym cennikiem sprawia, że coraz częściej spotykamy się ze zjawiskiem dość wyraźnego zaniżania świadczeń finansowych ze strony towarzystw ubezpieczeniowych. Nie są to jednak praktyki, na które musi godzić się osoba poszkodowana. Występując o zadośćuczynienie za śmierć w wypadku lub w innych okolicznościach warto od początku nawiązywać współpracę z wykwalifikowanymi ekspertami z kancelarii odszkodowawczych. Bazując na własnym przykładzie możemy powiedzieć, że udaje nam się wywalczać kwoty nawet o kilkadziesiąt procent większe od pierwszych propozycji ze strony TU. W tego typu sytuacjach niezbędna będzie jednak znajomość obowiązujących w Polsce przepisów oraz umiejętność negocjowania z użyciem argumentacji, która pozwala pomyśleć o maksymalnie rzetelnych wycenach. Dlatego też często samodzielna walka o zadośćuczynienie za śmierć nie jest najlepszym możliwym rozwiązaniem.

zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku

Jak działa AIF Kancelaria w sprawach o zadośćuczynienie za śmierć?

Ogromny ciężar emocjonalny czy ogólny, specyficzny charakter tego typu spraw to coś, co mamy na uwadze przy podejmowaniu się pomocy w postępowaniach o zadośćuczynienie za śmierć. Jako grupa doświadczonych specjalistów chcemy do każdego przypadku podchodzić indywidualnie. I dlatego też zdecydowaliśmy się na uruchomienie darmowych konsultacji. W ramach tego spotkania poznajemy okoliczności oraz zdobywamy najcenniejsze informacje, jakie pozwalają nam później przygotować odpowiednią strategię argumentacyjną w negocjacjach z ubezpieczycielami. Jeżeli te okażą się być bezowocnymi, podejmujemy odpowiednie kroki prawne, kierujące sprawę do sądu. Nasza odpowiedzialność w tym zakresie się nie zmienia – nadal świadczymy kompleksową pomoc zarówno w przygotowaniach do rozpraw o zadośćuczynienie za śmierć, jak i bezpośrednio przy takich postępowaniach. Dzięki temu nasi Klienci nie pozostają sami w niezwykle trudnej sytuacji życiowej i nie są narażeni na branżowe sztuczki towarzystw ubezpieczeniowych.

Uzyskujemy wysokie zadośćuczynienia w maksymalnie krótkim czasie!

Postępowania sądowe przy zadośćuczynieniach potrafią ciągnąć się nawet latami. Odrzucenie lub reklamacja pierwszej propozycji wypłaty od towarzystwa ubezpieczeniowego nie musi kończyć się na marnowaniu tak pokaźnej ilości czasu. Główną misją pracy AIF Kancelaria jest pozyskiwanie maksymalnie wysokich świadczeń finansowych dla Klientów w ograniczonym przedziale czasu. Zdecydowaną większość spraw jesteśmy w stanie zamknąć w 30 dni od złożenia wniosku do TU. To ustawowy czas, w jakim ubezpieczyciel musi odnieść się do roszczenia osoby poszkodowanej. Wykorzystując nasze doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności negocjacyjne, pomożemy uzyskać sprawiedliwe zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku bez wieloletniego oczekiwania lub konieczności kierowania sprawy do sądu. Działając w oparciu o wygórowane standardy naszej branży, uzyskujemy wysokie rekompensaty za różnego rodzaju szkody niematerialne.

AIF Kancelaria pomaga przygotować dokumentacje w sprawach o zadośćuczynienie!Zadzwoń i skorzystaj z darmowej konsultacji!

Zadośćuczynienie za śmierć a odszkodowanie – podstawowe różnice

Wielu poszkodowanych mylnie interpretuje oba te pojęcia, stosując odszkodowanie zamiennie do spraw związanych z zadośćuczynieniem. Nadrzędną różnicą jest tutaj podstawa wypłaty wsparcia finansowego. Jeżeli nasz Klient chce się starać o sprawiedliwe zadośćuczynienie za śmierć, musi razem z nami przygotować solidną argumentację potwierdzającą odniesienie szkody niematerialnej. Jej doskonałymi przykładami może być chociażby ból i cierpienie powiązane z utratą bliskiej Ci osoby. Pod wysokie zadośćuczynienie kwalifikuje się również utrata zdrowia psychicznego, utrata dotychczasowych standardów codziennego funkcjonowania, zaburzenia emocjonalne lub choroby następujące w wyniku traumy psychicznej po wypadku, gdzie doszło do zgonu bliskiego członka rodziny. Zgodnie z taką definicją, zadośćuczynienie za śmierć nie może zostać wyliczone na podstawie cenników, kosztorysów oraz tego typu dokumentów – to główna problematyka takich spraw. I jest to największe przeciwieństwo z odszkodowaniem, które jest wypłacane w wyniku namacalnej szkody następującej po wypadku. Oczywiście istnieją tutaj wyjątki, jakie wymagają indywidualnego podejścia do postępowania, natomiast charakter obu tych świadczeń jest zgoła inny. AIF Kancelaria pomoże w uzyskaniu sprawiedliwego zadośćuczynienia nawet wtedy, gdy już wcześniej towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło odszkodowanie.

Do kogo zwrócić się z roszczeniem?

Podmiotem zobowiązanym prawnie do wypłaty wszelkich świadczeń jest sprawca wypadku. Dochodzenie roszczenia kierowane jest zazwyczaj do firmy ubezpieczeniowej, u której sprawca wykupił polisę OC. W przypadkach, gdy nie ustalono osoby odpowiedzialnej za wypadek lub winny nie posiadał ważnego ubezpieczenia wniosek o zadośćuczynienie jest kierowanej do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Podstawą do dochodzenia roszczeń są przepisy kodeksu cywilnego od art. 444 do 446.

Zadośćuczynienie za śmierć jak ustalić wysokość?

Instytucja zadośćuczynienia jest bardzo skomplikowana. Problem wynika z niemierzalnego charakteru tego świadczenia. W żadnej ustawie nie zawarto jednoznacznych stawek o jakie poszkodowany może ubiegać się po stracie ukochanej osoby. Dlatego wysokość zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej jest bardzo płynna. Wielu poszkodowanych działając na własną rękę uzyskuje rażąco niskie odszkodowanie, gdyż ubezpieczyciel bazuje na niewiedzy klienta. Dlatego nie posiadając odpowiedniej wiedzy prawnej lepiej zgłosić się z roszczeniem do doświadczonej firmy odszkodowawczej. AIF Kancelaria od ponad 10 lat skutecznie reprezentuje swoich klientów w dochodzeniu zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej. Nasi prawnicy śledząc na bieżąco orzecznictwo sądowe potrafią trafnie określić wysokość dochodzonego roszczenie. Następnie rzetelnie gromadząc dokumenty w sprawie przygotowujemy się do negocjacji z ubezpieczycielem gwarantujących uzyskanie wysokiego zadośćuczynienia. Siła argumentów i prawidłowe określenie rozmiarów krzywdy, a także ich wpływu na życie poszkodowanego nasz klucz do sukcesu. Zapraszamy do bezpłatnych konsultacji, wystarczy zadzwonić lub przesłać dokumenty, a nasi prawnicy ocenią szanse na uzyskanie zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej.

Podniesienie się po nagłej stracie bliskiej osoby z rodziny nigdy nie przychodzi łatwo. Świadczenie, jakim jest zadośćuczynienie za śmierć w wypadku, ma jednorazowy charakter i dotyczy szkód niemajątkowych. Dotyczy to zarówno silnych, negatywnych emocji psychicznych, jak też skutków fizycznych. Traumatyczne przeżycia mogą wywołać liczne zaburzenia oraz problemy z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości, a zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku stanowi odczuwalny ekwiwalent doznanych cierpień. Wyspecjalizowani prawnicy z AIF Kancelaria mają duże doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw. Wysokość zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej nie wynika bezpośrednio z sytuacji materialnej. Ani osoby zmarłej, ani dotkniętych jej tragicznym odejściem.

Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku przysługuje osobom, które zbudowały silne relacje międzyludzkie

Stopień pokrewieństwa ma marginalne znaczenie, co pokazują zmiany w linii orzeczniczej sądów. O zadośćuczynienie za śmierć skutecznie ubiegają się nie tylko rodzice, dzieci, dziadkowie czy wnuki, ale też partnerzy z nieformalnych związków, przyrodnie rodzeństwo, przybrani rodzice czy adoptowane dzieci. Aby uzyskać godziwe zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej wypadku, trzeba udowodnić i udokumentować swoją stratę. Nie da się ukryć, że wnioskowanie o finansową rekompensatę może przysparzać pewnych trudności i przysparzać dodatkowego bólu – dlatego w takich sytuacjach warto skorzystać ze wsparcia ekspertów. W AIF Kancelaria stykamy się z różnymi sprawami i okolicznościami, które uzasadniały wypłatę zadośćuczynienia za śmierć w wypadku. Po zgromadzeniu materiałów należy wystąpić z roszczeniem do bezpośrednio sprawcy lub jego ubezpieczyciela. Z naszego doświadczenia wynika, że sprawy o zadośćuczynienie za śmierć w wypadku znajdują finał w sądzie. Tam zapada ostateczna decyzja o przyznaniu świadczenia i jego wysokości. Przedstawiając starannie pozyskane dowody i argumenty jesteśmy w stanie wywalczyć adekwatne zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku – nawet kilkanaście razy większe, niż kwota proponowana początkowo przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

#1 Kiedy roszczenie o zadośćuczynienie za śmierć będzie zasadne?

Tak na dobrą sprawę, wszystkie szkody niemajątkowe otwierają przed poszkodowanym drogę do ubiegania się o sprawiedliwe zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku lub w innych okolicznościach. Zjawiska, takie jak: roztrój zdrowia, pogorszenie sytuacji finansowej w rodzinie czy zerwanie więzi rodzinnych determinują towarzystwa ubezpieczeniowe do wypłat środków z funduszu wsparcia. AIF Kancelaria pomaga w przygotowaniu odpowiednich wniosków czy też udziela kompleksowego wsparcia swoim Klientom na każdym etapie postępowania.

#2 Co zrobić, jeżeli zadośćuczynienie za śmierć bliskiego jest zbyt niskie?

Nie ma konieczności akceptowania każdej propozycji wysłanej przez TU. Zaniżanie świadczeń to wbrew pozorom dość powszechna praktyka, której najlepszym przeciwdziałaniem jest reklamacja lub złożenie stosownego odwołania z odpowiednimi argumentami. W tego typu sytuacjach przyda Ci się kompleksowe wsparcie od doświadczonej kancelarii odszkodowawczej. Sprawiedliwe oraz rzetelnie wyliczone zadośćuczynienie za śmierć bliskiego bez wsparcia kompetentnych prawników może okazać się zadaniem ciężkim do zrealizowania.

#3 Dlaczego warto starać się o sprawiedliwe zadośćuczynienie za śmierć w wypadku?

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że tego typu świadczenie finansowe jest wypłacane wyłącznie w formie jednorazowego wsparcia doraźnego. To właśnie charakter rekompensaty jest najlepszym powodem do zawalczenia o swoje prawa oraz o rzetelnie wyliczone zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku. Składany wniosek powinien więc uwzględniać nie tylko rzeczywisty stan teraźniejszy, ale również wstępną estymację kolejnych lat. Raz przyjęta kwota od towarzystwa ubezpieczeniowego nie może zostać powiększona po czasie lub zmieniona na korzyść poszkodowanego, jeżeli w sprawie nie występuje tzw. nowa krzywda.

    W celu uzyskania dodatkowych informacji, wypełnij formularz kontaktowy.

    Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej