Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej

Śmierć bliskiej osoby w wypadku jest zdarzeniem niezwykle traumatycznym dla każdej rodziny. Ból, cierpienie i niesamowita pustka sprawia, że wielu z nas nie potrafi przez wiele miesięcy poradzić sobie z uczuciami. W tych trudnych chwilach wielu poszkodowanych zapomina o swoich prawach. Dlatego należy stale podkreślać, że zgodnie z literą prawa każda osoba, która straciła bliskiego na skutek wypadku ma prawo do dochodzenia zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej.

Do kogo zwrócić się z roszczeniem?

Podmiotem zobowiązanym prawnie do wypłaty wszelkich świadczeń jest sprawca wypadku. Dochodzenie roszczenia kierowane jest zazwyczaj do firmy ubezpieczeniowej, u której sprawca wykupił polisę OC. W przypadkach, gdy nie ustalono osoby odpowiedzialnej za wypadek lub winny nie posiadał ważnego ubezpieczenia wniosek o zadośćuczynienie jest kierowanej do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Podstawą do dochodzenia roszczeń są przepisy kodeksu cywilnego od art. 444 do 446.

Zadośćuczynienie za śmierć jak ustalić wysokość?

Instytucja zadośćuczynienia jest bardzo skomplikowana. Problem wynika z niemierzalnego charakteru tego świadczenia. W żadnej ustawie nie zawarto jednoznacznych stawek o jakie poszkodowany może ubiegać się po stracie ukochanej osoby. Dlatego wysokość zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej jest bardzo płynna. Wielu poszkodowanych działając na własną rękę uzyskuje rażąco niskie odszkodowanie, gdyż ubezpieczyciel bazuje na niewiedzy klienta. Dlatego nie posiadając odpowiedniej wiedzy prawnej lepiej zgłosić się z roszczeniem do doświadczonej firmy odszkodowawczej. AIF Kancelaria od ponad 10 lat skutecznie reprezentuje swoich klientów w dochodzeniu zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej. Nasi prawnicy śledząc na bieżąco orzecznictwo sądowe potrafią trafnie określić wysokość dochodzonego roszczenie. Następnie rzetelnie gromadząc dokumenty w sprawie przygotowujemy się do negocjacji z ubezpieczycielem gwarantujących uzyskanie wysokiego zadośćuczynienia. Siła argumentów i prawidłowe określenie rozmiarów krzywdy, a także ich wpływu na życie poszkodowanego nasz klucz do sukcesu. Zapraszamy do bezpłatnych konsultacji, wystarczy zadzwonić lub przesłać dokumenty, a nasi prawnicy ocenią szanse na uzyskanie zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej.

Podniesienie się po nagłej stracie bliskiej osoby z rodziny nigdy nie przychodzi łatwo. Świadczenie, jakim jest zadośćuczynienie za śmierć w wypadku, ma jednorazowy charakter i dotyczy szkód niemajątkowych. Dotyczy to zarówno silnych, negatywnych emocji psychicznych, jak też skutków fizycznych. Traumatyczne przeżycia mogą wywołać liczne zaburzenia oraz problemy z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości, a zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku stanowi odczuwalny ekwiwalent doznanych cierpień. Wyspecjalizowani prawnicy z AIF Kancelaria mają duże doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw. Wysokość zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej nie wynika bezpośrednio z sytuacji materialnej. Ani osoby zmarłej, ani dotkniętych jej tragicznym odejściem.

Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku przysługuje osobom, które zbudowały silne relacje międzyludzkie

Stopień pokrewieństwa ma marginalne znaczenie, co pokazują zmiany w linii orzeczniczej sądów. O zadośćuczynienie za śmierć skutecznie ubiegają się nie tylko rodzice, dzieci, dziadkowie czy wnuki, ale też partnerzy z nieformalnych związków, przyrodnie rodzeństwo, przybrani rodzice czy adoptowane dzieci. Aby uzyskać godziwe zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej wypadku, trzeba udowodnić i udokumentować swoją stratę. Nie da się ukryć, że wnioskowanie o finansową rekompensatę może przysparzać pewnych trudności i przysparzać dodatkowego bólu – dlatego w takich sytuacjach warto skorzystać ze wsparcia ekspertów. W AIF Kancelaria stykamy się z różnymi sprawami i okolicznościami, które uzasadniały wypłatę zadośćuczynienia za śmierć w wypadku. Po zgromadzeniu materiałów należy wystąpić z roszczeniem do bezpośrednio sprawcy lub jego ubezpieczyciela. Z naszego doświadczenia wynika, że sprawy o zadośćuczynienie za śmierć w wypadku znajdują finał w sądzie. Tam zapada ostateczna decyzja o przyznaniu świadczenia i jego wysokości. Przedstawiając starannie pozyskane dowody i argumenty jesteśmy w stanie wywalczyć adekwatne zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku – nawet kilkanaście razy większe, niż kwota proponowana początkowo przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

  W celu uzyskania dodatkowych informacji, wypełnij formularz kontaktowy.

  Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej