Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Zadośćuczynienie z OC

Zadośćuczynienie to skomplikowane świadczenie, które wypłacane jest poszkodowanym w wypadkach. Roszczenie to ma na celu próbę rekompensaty za poniesione straty fizyczne i psychiczne. Niestety dochodzenie zadośćuczynienia nie jest zadaniem łatwym. Główny problem to jego niemierzalny charakter, który utrudnia zdecydowanie ustalenie wysokości świadczenia. Dlatego zadośćuczynienie przyjęło formę uznaniową. Nie mówimy tutaj jednak o zupełnej dowolności, a braku wzmianek o wysokości stawek za dane szkody w ustawach.

Podstawa prawna, a dochodzenie zadośćuczynienia

Poszkodowani starający się o zadośćuczynienie muszą zapoznać się z przepisami kodeksu cywilnego art. 444-446. Uzyskując zadośćuczynienie z oc sprawcy należy pamiętać, że świadczenie to należy się nie tylko poszkodowanym, ale też jego najbliższej rodzinie. To sprawca, a dokładniej ubezpieczyciel, u którego wykupił polisę jest zobowiązany do wypłaty godnego zadośćuczynienia. Jeśli nie ustalono osoby winnej zdarzeniu lub sprawca nie posiadał ważnej polisy OC swoje roszczenie należy kierować do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jak ustalić wysokość zadośćuczynienia?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie ustalenie wysokości zadośćuczynienia z oc jest bardzo trudna. Prawnicy AIF Kancelaria ustalając wysokość świadczenia korzystają z bogatego orzecznictwa sądów w pokrewnych sprawach, a także głębokiej analizy zgromadzonych dokumentów w sprawie. Pamiętajmy, że podstawowym kryterium wysokości roszczenia jest rozmiar krzywdy. Mowa tutaj o rodzaju szkody, charakterze, intensywności, czasie trwania i cierpieniach jakich doznał poszkodowany na skutek zdarzenia. Ubezpieczyciel ma obowiązek rzetelnie ocenić straty fizyczne i psychiczne przed wypłatą zadośćuczynienia z OC. Niestety nagminnie spotykamy się z rażącym zaniżaniem wysokości wypłacanego zadośćuczynienia. Nie warto bez odpowiedniej znajomości prawa  i doświadczenia borykać się z negocjacjami z ubezpieczycielem. Oddając sprawę do AIF Kancelaria możesz uzyskać nawet o 60% wyższe odszkodowanie.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, wypełnij formularz kontaktowy.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej