Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Co wpływa na wysokość odszkodowania za złamanie kości łódeczkowatej? Odpowiadamy!

Branża odszkodowawcza od dawna charakteryzuje się olbrzymim stopniem skomplikowania. Nie dziwi więc nas zupełnie fakt, że jeżeli ubiegasz się o świadczenie za złamanie kości łódeczkowatej, chcesz otrzymać kompleksową wiedzę w przyjaźnie podanej formie. Jesteśmy tutaj, żeby Ci pomóc. Specjaliści z AIF Kancelaria na czynniki pierwsze rozkładają kwestię wysokości odszkodowania za tego typu uraz mechaniczny. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie dokładnie elementy mają bezpośredni wpływ na wysokość odszkodowania za złamanie kości łódeczkowatej. Zapraszamy.

Chcąc uzyskać wysokie odszkodowanie musisz zadbać o dokumentację medyczną

Niezależnie od tego, za jakie uszkodzenie mechaniczne ciała chcesz otrzymać odszkodowanie, za każdym razem musisz brać pod uwagę fakt szczegółowego analizowania sprawy przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Nawet najdrobniejsze złamanie będzie skrupulatnie sprawdzane pod naprawdę wieloma aspektami. To właśnie z tego powodu musisz zadbać o dostarczenie pełnej dokumentacji medycznej. Każda wizyta u specjalisty powinna być odnotowana. Każde zalecenie rehabilitacyjne czy każda wypisana recepta musi znaleźć się w materiale dowodowym. Inaczej wątpliwa jest nie tylko wysokość odszkodowania za złamanie kości łódeczkowatej, ale również samo przyznanie tego typu świadczenia. Jako doświadczeni specjaliści każdorazowo swoim Klientom przypominamy o konieczności kompletowania takiego materiału za wczasu. Wszelkiego rodzaju niezgodności lub braki w dokumentacjach medycznych mogą mieć przykre konsekwencje podczas finału sprawy.

Atrakcyjne odszkodowanie za złamanie kości łódeczkowatej nie lubi odwlekania w czasie

Prawdą jest, że jeśli odwleczesz w czasie zgłoszenie uszkodzenia mechanicznego ciała oraz chęć uzyskania odszkodowania, musisz liczyć się z otrzymaniem mocno zaniżonego świadczenia. I tutaj z własnego doświadczenia możemy podpowiedzieć – im szybciej zarejestrujesz szkodę, tym masz większą szansę na otrzymanie atrakcyjnego świadczenia pieniężnego. Warto podkreślić, że w takim przypadku odszkodowanie i jego wysokość uzależnione będą od stopnia uszkodzenia ciała. W momencie chociażby rozpoczęcia rehabilitacji, poziom szkody drastycznie maleje, a razem z nim kwota przyznawana w ramach ubezpieczenia. Oczywiście istnieje szansa dochodzenia swoich praw na drodze sądowej, jednakże takie sprawy przeważnie ciągną się latami oraz cechują się niskim poziomem skuteczności. Zapamiętaj. Działaj szybko!

Udowodnij, że złamanie kości łódeczkowatej przyniosło Ci straty finansowe

W momencie kiedy mowa o mechanicznych urazach ręki, kluczową kwestią pozostaje wykazanie, jak na dobrą sprawę kontuzja przełożyła się na możliwość wykonywania przez poszkodowanego swojego zawodu. Im głębszy uraz i im dłuższa rehabilitacja, tym świadczenie powinno wzrastać. Co istotne, to właśnie po Twojej stronie leży udowodnienie, że zgłaszane złamanie kości łódeczkowatej przyniosło wyraźnie straty finansowe. Pod uwagę weź również stopień uszkodzenia ciała. Jeżeli będzie on w znaczący sposób utrudniał wykonywanie dotychczasowego zawodu w przyszłości, towarzystwo ubezpieczeniowe ma obowiązek wynagrodzić Ci tego typu szkodę.

Samodzielnie czy z ekspertami? Jak powinieneś ubiegać się o odszkodowanie?

W zdecydowanej większości przypadków, samodzielne ubieganie się o odszkodowanie za złamanie kości łódeczkowatej nie kończy się happy endem. Głównie ze względu na konieczność poznania mocno skomplikowanego prawa oraz przepisów dotyczących tego typu świadczeń. Zgłaszający się do nas Klienci nie mają również wystarczającego poziomu wiedzy na temat całościowych procesów odszkodowawczych, dlatego często nie są w stanie dostarczyć odpowiedniej dokumentacji czy też materiału dowodowego wskazującego na konieczność uzyskania wyższego świadczenia. Pomoc naszej AIF Kancelarii w odszkodowaniach za złamanie kości łódeczkowatej należy uznać więc za nieocenioną. Zwłaszcza w przypadku, kiedy zgłosisz się do doświadczonej kancelarii. My do takich właśnie należymy. Przez lata funkcjonowania w branży odszkodowawczej udało nam się wygrać naprawdę wiele spraw, gdzie przydzielono wysokie odszkodowania. Złamanie kości łódeczkowatej i Twój problem w tym przypadku nie stanowią żadnego wyjątku.

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

#1 Czy niekompletna dokumentacja medyczna wyklucza mnie z walki o odszkodowanie?

Dokumentacja medyczna oraz materiał dowodowy stanowią niezwykle ważny punkt ubiegania się o odszkodowanie za uszkodzenie mechaniczne ciała. Jej całkowity brak bądź wyraźne niedobory są powodem, przez który towarzystwo ubezpieczeniowe może zaniżyć lub odmówić przynania odszkodowania.

#2 Czy AIF Kancelaria pomoże mi w stworzeniu wniosku o odszkodowanie?

Tak. Do kwestii świadczenia pomocy w zakresie ubiegania się o odszkodowanie podchodzimy w sposób maksymalnie profesjonalny i szczegółowy. Służymy nie tylko dobrą radą i konsultacjami. Pomagamy również w przygotowaniu wniosków i niezbędnych dokumentów.

#3 Chciałabym odwołać się od decyzji TU. Czy jest taka możliwość!

Zdecydowanie tak. Przysługuje Ci takie prawo. Warto z niego skorzystać zwłaszcza z tego powodu, że towarzystwa ubezpieczeniowe mają tendencję do zaniżania sumy odszkodowania. Jeśli masz podejrzenia, że w Twoim przypadku doszło do takiego zdarzenia – zapraszamy do kontaktu!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej