Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Czy wiesz, ile czasu masz na zgłoszenie szkody z OC sprawcy wypadku?

Odszkodowanie z OC sprawcy stanowi rekompensatę za doznane szkody majątkowe i niemajątkowe, poniesione przez ofiarę wypadku komunikacyjnego, którego winnym jest inny uczestnik ruchu drogowego. Termin ten określa zwrot wszelkich kosztów, które pokrywane są – jak sama nazwa wskazuje – z ubezpieczenia OC osoby, która ponosi odpowiedzialność za powstanie wypadku. Przykładowo, odszkodowania z OC sprawcy mogą stanowić rekompensatę za szkody rzeczowe, w postaci kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu, bądź szkody osobowe, takie jak koszty leczenia czy rehabilitacji po wypadku. Zgłoszenie odszkodowania wymaga od poszkodowanego posiadania oświadczenia o winie danej osoby czy też notatki sporządzonej przez funkcjonariusza policji. Z tym wszystkim nie należy zbyt długo czekać; towarzystwo ubezpieczeniowe może posądzić poszkodowanego o przyczynienie się do zwiększenia wymiaru danej szkody. Chociaż na zgłoszenie szkody (a co za tym idzie, otrzymanie wypłaty odszkodowania z OC sprawcy) przeważnie ma się 3 lata – jednakże im szybciej się tego dokona, tym większe będą szanse na szybką likwidację danej szkody. Istnieją jednak pewne odstępstwa, które są w stanie skrócić lub wydłużyć okres na zgłoszenie szkody z OC sprawcy wypadku. Dowiedz się o nich więcej!

Odszkodowania z OC sprawcy – kiedy termin na zgłoszenie jest inny niż 3 lata?

Jak już dobrze wiemy, w polskim prawie dla tego typu spraw podstawowy termin wynosi 3 lata od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie, a także o osobie zobowiązanej do jej naprawienia. Termin może jednak wydłużyć się aż do 20 lat od dnia wystąpienia szkody, jednak przypadek ten jest naprawdę szczególny; jeżeli wynika z popełnienia przestępstwa (mieszczącego się w ramach pojęcia zbrodni i występku) bądź jeśli sprawca nie został zidentyfikowany, a okoliczności wskazują na możliwość popełnienia przez niego przestępstwa. By jednak móc skutecznie skorzystać z wydłużonego terminu przedawnienia, wyrządzona szkoda musi stanowić powód śmierci poszkodowanego czy rozstrój zdrowia, który trwa powyżej 7 dni. Warto wiedzieć, że z tego terminu są w stanie skorzystać również osoby bliskie osoby zmarłej w wypadku. Jeszcze inaczej sytuacja ma się w przypadku osoby małoletniej, poszkodowanej w wypadku drogowym. Taka osoba może ubiegać się o odszkodowanie za wypadek po upływie 2 lat od uzyskania pełnoletniości. W takim przypadku nie ma większego znaczenia czy wyrządzona szkoda stanowiła następstwo działania przestępczego. Przepisy są wyjątkowo korzystne dla poszkodowanych oraz skutecznie chronią ich interes. Warto skorzystać z możliwości dawanej przez obowiązujące prawo, aby otrzymać należne pieniądze w stosownej wysokości; nawet po upływie kilku lat od danego zdarzenia.

Jak uzyskać pieniądze z OC sprawcy?

Odszkodowanie z OC sprawcy należy się każdemu poszkodowanemu w wypadku drogowym. Ważne, by złożyć pisemny wniosek o wypłatę odszkodowania w firmie ubezpieczeniowej, w której sprawca posiada wykupione ubezpieczenie OC. Dochodzenie roszczeń nie jest jednak takie proste; odpowiednie umotywowanie składanego wniosku wymaga wiedzy prawnej oraz umiejętności negocjacyjnych. AIF Kancelaria niesie pomoc wszystkim poszkodowanym, którym zależy na uzyskaniu odszkodowania z OC. Wieloletnie doświadczenie i obecność w branży czyni nas godnym zaufania partnerem w kwestiach dotyczących ubezpieczenia. Masz sprawę, która wymaga rozwiązania? Zgłoś się do nas po bezpłatną konsultację i sprawdź, jak my widzimy Twoją sprawę.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej