Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Dochodzimy zapłaty nie tylko za cierpienia fizyczne i psychiczne – straty finansowe też można odzyskać

Niektóre wypadki nie wiążą się z krzywdą fizyczną i psychiczną, tylko ze stratami finansowymi. W takim przypadku należy domagać się od ubezpieczyciela odszkodowania.

Uszkodzenie budynku

AIF Kancelaria odszkodowaniaZ podobnym problemem borykał się kierowca ciągnika z naczepą, który wyjeżdżając z badania technicznego zawadził rogiem naczepy o ścianę frontową budynku niszcząc ją. Ponieważ kierowca był ubezpieczony, zwrócił się do swojego ubezpieczyciela o wypłatę, dzięki której mógł naprawić wyrządzoną przez siebie szkodę. Jednak ubezpieczyciel bardzo nisko wycenił zniszczenie i przekazana przez niego kwota około 700 zł w zupełności nie wystarczyła na naprawę ściany budynku. Rzeczoznawca wycenił bowiem szkodę na prawie 6 tysięcy złotych.

Ponieważ ubezpieczyciel uchylał się od wypłaty odszkodowania w kwocie adekwatnej do rozmiaru szkody, w imieniu kierowcy AIF Kancelaria wystąpiła z pozwem o wypłatę należnych pieniędzy do sądu. Tak niska rekompensata jaką zaproponował ubezpieczyciel narusza bowiem uregulowania, które mówią o tym, że naprawienie szkody powinno nastąpić bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej, czyli takiej, która umożliwia przywrócenie stanu poprzedniego.

Zalanie pomieszczeń

AIF Kancelaria odszkodowanieZ podobną sprawą, jak opisywany powyżej przypadek uszkodzenia budynku, zgłosił się do AIF Kancelarii Klient, który podczas prowadzenia robót budowlano-remontowych uszkodził instalację wodną i zalał kilka pomieszczeń. Ponieważ był ubezpieczony zobowiązał się do usunięcia szkody. Cały koszt naprawy, nie uwzględniając nakładu pracy i wykorzystanych materiałów, wyniósł ponad 7 tysięcy złotych, jednak ubezpieczyciel wypłacił Klientowi odszkodowanie w wysokości jedynie 2700 zł. Była to kwota rażąco niska i nieadekwatna do okoliczności sprawy. Na szczęście dzięki interwencji AIF Kancelarii Klient nie musiał dopłacać różnicy z własnej kieszeni, ponieważ po kilku kontaktach AIF Kancelarii z ubezpieczycielem, została wypłacona dopłata do wcześniejszego odszkodowania. Ta sprawa pokazuje, że warto zlecić sprawę w ręce profesjonalistów, którzy znają sposoby na zmianę zdania ubezpieczyciela.

Paulina Milka


AIF Kancelaria odszkodowanie

Jak zlecić odzyskanie odszkodowania?

ARTYKUŁY:

Wypadek samochodowy – dochodzimy odszkodowania na drodze polubownej i sądowej

Wypadek samochodowy – można dojść do porozumienia z ubezpieczycielem

Zostałeś potrącony przez samochód? A może ktoś wjechał w Twój motocykl? – uzyskaj odszkodowanie

Gdy w wypadku umiera ktoś bliski

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej