Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania odszkodowania za wypadek drogowy?

Wypadki drogowe to dziś codzienność, ale zawsze mamy nadzieję, że nam się nie przytrafią i odganiamy tę myśl od siebie. Dlatego, kiedy dochodzi do zdarzenia drogowego, w którym jesteśmy stroną poszkodowaną, często nie wiemy, do kogo się zwrócić, by pozyskać odszkodowanie za poniesione straty. Dodatkowo ubezpieczyciel sprawcy może odmawiać wypłacenia adekwatnej wysokości odszkodowania, ciągle zaniżając jego sumę. Jak się przed tym bronić i z sukcesem wywalczyć należną nam kwotę? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Aby uzyskać odszkodowanie, niezbędna będzie dokumentacja medyczna

Poszkodowani w wypadkach drogowych skupiają się przede wszystkim na powrocie do zdrowia i naprawie uszkodzonego auta. Z tymi dwoma procesami wiążą się spore wydatki, którym budżet domowy nie zawsze może sprostać. Tutaj pomocne będą właśnie odszkodowania wypłacane z polisy OC sprawcy wypadku. Aby mieć pewność otrzymania rekompensaty, trzeba na bieżąco gromadzić wszelkie rachunki i dowody zapłaty za lekarstwa, wizyty u specjalistów, rehabilitację czy za dojazdy do placówek medycznych albo sprzęt medyczny potrzebny do rekonwalescencji. Każdy dowód przedstawiony „czarno na białym” zwiększa nasze szanse na otrzymanie wysokiego odszkodowania.

Oczywiście to, jakie dokumenty należy dostarczyć, uzależnione jest od indywidualnej sytuacji poszkodowanego. Jak mówi specjalista z AIF Kancelaria: „Wypadek często wiąże się z czasową lub całkowitą niezdolnością do pracy. Jeżeli więc osoba poszkodowana na skutek zdarzenia drogowego nie może podjąć dotychczasowych obowiązków zawodowych, należy jej się odszkodowanie. W tym celu oprócz standardowych dokumentów medycznych należy przedstawić ubezpieczycielowi odpowiednie zaświadczenia lekarskie, w których zostanie wykazane, że skutkiem bezpośrednim wypadku jest niezdolność do pracy”.

Odszkodowanie to nie wszystko. Od czego zależy wypłacenie zadośćuczynienia?

Fizyczne rany odniesione w wyniku wypadku rekompensuje odszkodowanie. Jednak często zdarza się, że wraz z nimi poszkodowany odczuwa również ból psychiczny, którego powyższe świadczenie nie obejmuje. W takim przypadku można starać się o zadośćuczynienie za doznane krzywdy. Z uwagi na to, że cierpienia psychicznego nie da się równie łatwo zmierzyć, jak obrażeń fizycznych, uzyskanie odpowiedniej wysokości rekompensaty jest niekiedy utrudnione. Warto zaprezentować ubezpieczycielowi (lub w sądzie) zaświadczenie od lekarza specjalisty, w którym stwierdza on, że to wypadek jest przyczyną pogorszenia stanu zdrowia.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej