Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Kiedy odszkodowanie za wypadek przy pracy może nie zostać wypłacone? Poznaj przykłady

Wypadki przy pracy są codziennością szczególnie w firmach produkcyjnych, gdzie pracownicy mają styczność np. z niebezpiecznymi substancjami lub kiedy obsługują różnego rodzaju maszyny produkcyjne. Z pozoru wydaje się, że odszkodowanie za wypadek przy pracy jest jedynie formalnością, jak się jednak okazuje, zdarzają się przypadki kiedy ZUS odmawia przyznania świadczenia pieniężnego. Specjalnie dla Ciebie postanowiliśmy przedstawić Ci kilka przykładów takiej sytuacji. Poznaj je i zobacz na co się przygotować!

Przyznawanie odszkodowań za wypadek przy pracy – sprawdź stanowisko ZUS

Jak zapewne już wiesz, aby zaistniałe zdarzenie zostało uznane za wypadek przy pracy, konieczne jest spełnienie czterech warunków. Dla przypomnienia musi to być zdarzenie nagłe, wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć, mające związek z pracą. Jeśli choćby jeden element nie zostanie spełniony, ZUS odmówi wypłaty odszkodowania. To nie jedyne powody, dla których świadczenie może nie zostać wypłacone. Opierając się na prawnych aspektach, odszkodowanie nie należy się pracownikowi, który świadomie lub w wyniku rażącego zaniedbania dopuścił się złamania obowiązujących przepisów bezpieczeństwa lub w chwili zdarzenia był on pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. Warto mieć świadomość, że ZUS z różnych przyczyn może nie zgodzić się ze stanowiskiem powołanego zespołu powypadkowego. Czasami za odmową wypłaty odszkodowania stoją np. błędy w dostarczonej dokumentacji powypadkowej.

Skorzystaj z prawa do odwołania z pomocą profesjonalistów

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz zgadzać się na decyzję wydaną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Przysługuje Ci prawo do złożenia wniosku przedstawiającego sprzeciw odnośnie wydanej decyzji. Warto jednak przed uzyskać w tym zakresie profesjonalną pomoc, jaką znajdziesz w naszej AIF Kancelarii. Przeanalizujemy dostarczone dokumenty, a tym samym określimy czy w Twoim przypadku satysfakcjonujące odszkodowanie jest możliwe! Nie musisz borykać się ze swoim problemem sam! Nasze doświadczenie w połączeniu z szeroką znajomością przepisów prawnych przełoży się na zadowalające zakończenie sprawy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do bezpłatnej konsultacji!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej