Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Co korzystniejsze dla poszkodowanego oświadczenie sprawcy kolizji, czy notatka policyjna?

odszkodowania z ocOdszkodowanie z oc sprawcy to dla wielu poszkodowanych jedyna szansa na powrót do zdrowia i dalszej realizacji życiowych planów. Wysokość uzyskiwanych roszczeń bardzo często uzależniona jest od rzetelnej dokumentacji zgromadzonej w sprawie. Niezmiernie istotne są pierwsze chwile po kolizji drogowej. Kiedy uszkodzenia pojazdu nie są duże, a poszkodowany nie odczuwa dolegliwości bólowych decydujemy się zazwyczaj na spisanie oświadczenia. Czy jednak takie działanie jest słuszne? AIF Kancelaria Wrocław wyjaśnia jakie rozwiązanie jest korzystniejsze dla poszkodowanego.

Gdy sprawca kolizji przyznaje się do winy – co robić?

Często po kolizji drogowej jej uczestnicy decydują się na spisanie jedynie oświadczenia sprawcy. Kiedy osoba nie neguje swojej winy poszkodowany nie wzywa policji. Wiele osób wozi ze sobą w schowku wzór dokumentu skopiowany z internetu. Sprawca wpisuje wszystkie swoje dane i potwierdza winę własnoręcznym podpisem. Droga do odszkodowania oc dla poszkodowanego wydaje się być otwarta. W wielu przypadkach niestety otrzymujemy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego odmowę wypłaty odszkodowania z oc. Niestety wielu poszkodowanych nie jest świadomych, że ubezpieczyciel może odmówić z kilku powodów wypłaty roszczeń odszkodowawczych na podstawie oświadczenia sprawcy.

Oświadczenie woli czy może być wadliwe?

Dla wielu poszkodowanych otrzymanie od sprawcy podpisanego oświadczenia wydaje się być dostatecznym dokumentem do dochodzenia odszkodowańNiestety każdy ubezpieczyciel sprawdza taki dokument pod kątem wadliwości. Oświadczenie woli zgodnie z literą prawa może być złożone pod wpływem braku świadomości, po wpływem błędu i groźby drugiego człowieka. Towarzystwa Ubezpieczeniowe po wpłynięciu zgłoszenia szkody zawsze podejmują weryfikację oświadczenia zwracając się do sprawcy o potwierdzenie znajdujących się w nim treści. Niekiedy sprawca po przemyśleniu zajścia lub konsultacji z pełnomocnikiem prawnym zaczyna podnosić pewne wątpliwości i uchylać się od odpowiedzialności za wypadek. I tutaj pojawia się problem, gdyż negowanie oświadczenia woli plus brak rzetelnej dokumentacji z miejsca zdarzenia jest często przez ubezpieczyciela równoznaczne z brakiem podstaw do wypłaty jakichkolwiek pieniędzy.

Uszkodzenia pojazdu nie z wypadku?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe po otrzymaniu szkody z oświadczeniem woli sprawcy potrafią odmówić wypłaty odszkodowania powołując się na brak możności spowodowania danych uszkodzeń w zaistniałej kolizji. W takiej sytuacji TU bada odpowiedzialność sprawcy za dane zdarzenie.

Kiedy należy wezwać policję?

Policja musi zawsze zostać wezwana, gdy podczas wypadku ktoś doznał uszczerbku na zdrowiu. W pozostałych sytuacjach nie mamy obowiązku wezwania na miejsce zdarzenia służb mundurowych. Każdy poszkodowany powinien jednak rozważyć, czy dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie wezwać na miejsce odpowiednich służb i mieć pewność, że dochodzenia odszkodowania będzie możliwe.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej