Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Masz przerwę w pracy spowodowaną wypadkiem? Straciłeś zarobki? Dowiedz się jakie świadczenia Ci przysługują

odszkodowanie za samochod po wypadkuTematyka odszkodowań jest jednym z bardzo często poruszanych zagadnień na łamach różnego rodzaju czasopism, gazet, czy internetowych portali doradczych. Ma to oczywisty związek z praktycznym wymiarem życiowych zawirowań, kiedy to często tracimy „zimną krew”.
Jak jednak pamiętać o właściwy postępowaniu, konsekwentnie domagając się swoich należności w obliczu wypadku? Do jakich ważnych świadczeń możemy rościć sobie prawa?
Zapoznajmy się z krótkim przewodnikiem.

 

Jednorazowe odszkodowania dla poszkodowanego

W feralnych realiach należy pamiętać o odszkodowaniu za koszty związane z leczeniem i rehabilitacją. Wchodzą w ich zakres konsultacje u lekarzy – specjalistów, zakup odpowiednich preparatów, maści i środków mających za zadanie poprawę stanu poszkodowanego i zmniejszenie dolegliwości powypadkowych. Do tego katalogu wpisują się koszty poniesione na zakup różnego rodzaju pomocy:
– służących stabilizacji ciała – ortez, gorsetów, czy usztywniaczy, lub
– sprzętów medycznych umożliwiających poruszanie się – jak kule, wózki inwalidzkie, czy protezy. Listę takich kosztów poszerzają artykuły potrzebne do zastosowania odpowiedniej diety, czyli wdrożenia specjalnego dożywiania. Konieczność przebudowy mieszkania, przystosowania go do potrzeb poszkodowanego (jeżeli wskutek wypadku stał się inwalidą) jest również świadczeniem należnym w powypadkowej sytuacji.

Zadośćuczynienie za krzywdę i cierpienie

Z kolei celem tej instytucji jest złagodzenie cierpienia, doznanego bólu, czy też psychicznych przeżyć. Wypadek kładzie się cieniem czasami na całym życiu poszkodowanego, pozostawiając blizny nie tylko widoczne na ciele, ale równie często emocjonalne rany i traumatyczne doznania. Oszpecenie, kalectwo, długotrwałe leczenie, czy rehabilitacja, przewlekły ból i cierpienie, to krzywdy najczęściej idące w parze z poczuciem bezradności, przygnębienia, nierzadko depresji. Zadośćuczynienie jest próbą kompensacji negatywnych przeżyć, poprzez dostarczenie środków pieniężnych na pełniejsze zaspokojenie potrzeb poszkodowanego albo realizację jego pragnień. Wyrównawczy charakter tego świadczenia ma za zadanie pokryć wszystkie elementy związane z krzywdą również te, które mogą zaistnieć w przyszłości.

Odpowiedź na zwiększone potrzeby

Często w wyniku wypadku potrzeby poszkodowanego zmieniają się. Zakres ich nierzadko poszerza się o wydatki ponoszone stale na rehabilitację, stosowanie leków, wykonywanie zabiegów, przez dłuższy czas. Również powtarzające się wydatki na opiekę osób trzecich, składają się na zakres tego rodzaju renty. Świadczeniem rentowym związanym z sytuacją powypadkową jest również renta uzupełniająca. Przysługuje ona w przypadku, gdy poszkodowany utracił możliwości wykonywania pracy, a więc uzyskiwania zarobków całkowicie lub częściowo. Należy podkreślić, że wyżej wymienione warunki powinny mieć znamiona trwałości, co nie oznacza nieodwracalności.

Fachowcy prawniczy potrzebni od zaraz!

Walka o wszystkie powyższe odszkodowania z OC sprawcy wypadku należące się poszkodowanemu, możliwa jest jedynie ze specjalizującą się w tym zakresie kancelarią. Dlaczego to takie ważne? Profesjonaliści w tej dziedzinie dysponują nie tylko odpowiednią wiedzą prawniczą, ale również wieloletnią praktyką. Dodatkowo rzetelność, skrupulatność przygotowań oraz indywidualne podejście do każdej sprawy, są cechami wyróżniającymi na tym rynku. Kompetencje specjalistów z kancelarii AIF zostały dostrzeżone i docenione nie tylko przez ogólnopolskie, szanowane instytucje, ale przede wszystkim przez naszych klientów.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej