Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Miałeś wypadek? Dowiedz się czy masz szansę na wysokie zadośćuczynienie!

zadoscuczynieniePoszkodowani w wypadkach mają szansę na dochodzenie wysokich stawek w ramach zadośćuczynienia z OC sprawcy. Niestety wielu z nich nie jest świadomych, że oprócz odszkodowania mają prawo do innego świadczenia odszkodowawczego. Komu przysługuje zadośćuczynienie i na jakie pieniądze ma szansę? Czym różni się zadośćuczynienie od odszkodowania? AIF Kancelaria w krótkim poradniku rozwiewa wszelkie wątpliwości.

 

 

Odszkodowanie i zadośćuczynienie – poznaj różnicę!

Już na wstępie warto wyjaśnić różnicę pomiędzy zadośćuczynieniem i odszkodowaniem. Wielu poszkodowanych utożsamia oba świadczenia nie widząc pomiędzy nimi żadnej różnicy. Odszkodowanie obejmuje jedynie szkodę o charakterze majątkowym np. uszkodzony pojazd, zniszczone mienie, utracony dochód, zwrot kosztów za leczenie i rehabilitację. Zadośćuczynienie to rekompensata za doznaną krzywdę, czyli negatywne uczucia, jakie nam towarzyszą po wypadku m. in. cierpienie, ból, problemy zdrowotne.

Zadośćuczynienie – jak o nie się ubiegać?

O zadośćuczynienie możemy wnioskować 3 lata od daty wypadku. W przypadku zdarzeń, które zostały uznane za przestępstwo termin przedawnienia wynosi 20 lat. O zadośćuczynienie zawsze zwracamy się do ubezpieczyciela, u którego sprawca wypadku wykupił polisę OC. W zgłoszeniu należy określić jakiej kwoty się domagamy i rzetelnie uargumentować swoje roszczenie. Poszkodowanym wiele trudności przynosi prawidłowa wycena zadośćuczynienia. Szkodę rzeczową możemy wycenić bez problemu, niestety w przypadku cierpienia i rozstroju zdrowia nie jest to już takie proste. Zadośćuczynienie ma charakter całkowicie uznaniowy. Nie znajdziemy w żadnych dokumentach prawnych taryfikatora, który określi jakie stawki są nam należne za daną szkodę. Pomocne może okazać się śledzenie bieżącego orzecznictwa sądów, w którym możemy znaleźć informacje jakie kwoty są zasądzane w podobnych sprawach. Wszystko jednak zależy od rzetelności naszej argumentacji. Musimy jednak pamiętać, że ubezpieczyciel może nie przyznać nam racji i obniżyć kwotę proponowaną w ramach zadośćuczynienie lub całkowicie odmówić jego wypłaty. W takiej sytuacji nie warto jednak załamywać rąk od decyzji Towarzystwa Ubezpieczeniowego przysługuje nam odwołanie.

Zadośćuczynienie – co ma wpływ na jego wysokość?

Jak już wspomnieliśmy kwestia wysokości zadośćuczynienia jest całkowicie uznaniowa. Nie znajdziemy w żadnych dokumentach prawnych tabeli, która określi stawki o jakie możemy się ubiegać. Zadośćuczynienie to próba rekompensaty za poniesione straty. Świadczenie to musi uwzględnić poniesione cierpienie fizyczne, dolegliwości, cierpienie psychiczne, ujemny wpływ na życie i następstwa uszkodzeń ciała na dalsze życie. Ubezpieczyciel ustalając stawki bierze też pod uwagę wiek, płeć poszkodowanego, a nawet wykonywany zawód.

Kancelaria uzyska najwyższe zadośćuczynienie?

Poszkodowani, którzy nie czują się na siłach, by negocjować z ubezpieczycielem lub nie posiadają odpowiedniej wiedzy prawnej powinni kwestię zadośćuczynienia powierzyć doświadczonej kancelarii odszkodowawczej. Doświadczony pełnomocnik może wywalczyć nawet o 60% wyższe zadośćuczynienie. Rzetelna argumentacja, znajomość orzecznictwa i umiejętności negocjacyjne poparte doświadczeniem znacząco przełożą się na uzyskiwanie stawki w ramach zadośćuczynienia. Nie warto odbierać sobie szansy na duże pieniądze, kancelaria odszkodowawcza może wywalczyć dla poszkodowanego zdecydowanie korzystniejsze zadośćuczynienie.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej