Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Jak napisać skuteczny wniosek o zadośćuczynienie?

Obowiązek posiadania polisy OC przez właścicieli pojazdów stwarza możliwość pełnego rekompensowania powstałych na skutek wypadków szkód. Zasadniczo nigdy jednak nie dzieje się to bez odpowiednich starań ze strony poszkodowanego. Aby móc uzyskać kwoty odpowiadające trudności położenia, w jakim się znalazł, musi poświęcić wiele uwagi prawidłowemu przygotowaniu niezbędnego do tego wniosku. Może to być jednak dla niego dużo trudniejsze, niż dochodzenie odszkodowania za wszelkiego rodzaju policzalne straty.

Nie wszystko da się łatwo wycenić

Realne koszty naprawy, bądź wartość pojazdu, jeśli nam go uszkodzono bądź pozbawiono go, nie są tak trudne do określenia, gdy tylko do akcji wkroczy odpowiedni rzeczoznawca. Wydatki poniesione na leczenie także nie powinny budzić wątpliwości, jeśli wszystko było na bieżąco należycie dokumentowane. Zadośćuczynienie, jakie możemy otrzymać za doznane cierpienie fizyczne i psychiczne, jest jednak świadczeniem innego rodzaju. Środki, jakie można w jego ramach uzyskać, bywają znaczne, jednak by to się stało, trzeba dowieść, że ich wysokość jest uzasadniona. Jego uznaniowa postać stwarza poszkodowanym bardzo dużo problemów – nie istnieją bowiem żadne uregulowania, na których można się oprzeć.

Osoba będąca ofiarą wypadku i zmagająca się ze skutkami, jakie wywarł na jej psychice, tym bardziej często nie jest w stanie skutecznie zawalczyć o swój interes. I bez trudnych wydarzeń nie każdy ma łatwość mówienia o swoich emocjach – a cóż dopiero po nich? Bywa, że kierując wniosek o zadośćuczynienie, poszkodowani sami wskazują zaniżone kwoty, nie potrafiąc w dodatku w odpowiedni sposób ich poprzeć. M.in. dlatego właśnie warto zwracać się w tej sprawie do wyspecjalizowanej kancelarii prawnej – takiej, jak nasza.

Co powinno znaleźć się we wniosku?

Podobnie jak w przypadku wszelkiego rodzaju innych wniosków o świadczenia przysługujące poszkodowanym, tak i tutaj bardzo ważna będzie załączona dokumentacja – od policyjnej notatki, po wszelkiego rodzaju orzeczenia i opinie wydane w trakcie leczenia – jaka towarzyszyć będzie naszej rzetelnej argumentacji. Często zdarza się, że wypadek mocno odmienił życie osoby będącej jego ofiarą – należy zawrzeć wszystkie możliwe związane z tym aspekty: porzuconych pasje, aktywności i zamierzenia, a także nabyte lęki i inne dolegliwe trudności z codziennym funkcjonowaniem, w miarę możliwości ilustrując to stosownymi dokumentami. Nie warto pomijać żadnego aspektu. Pomimo tego, że każdy przypadek, a także poszkodowany, którego dotyczy, jest inny i nie da się tutaj zastosować jednego wzoru, doświadczenie fachowców zajmujących się tym na co dzień pozwala osiągać znakomite rezultaty. Dzięki niemu nie przeoczą oni żadnej istotnej kwestii, którą warto przeanalizować i poruszyć w argumentacji. Warto więc z niego korzystać.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej