Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Odszkodowanie dla pasażera, rannego w wypadku. Co warto wiedzieć?

Pasażer, który doznał szkody w wypadku samochodowym, ma prawo do odszkodowania. By je uzyskać, musi wykazać związek przyczynowo-skutkowy zachodzący między zawinionym czynem a powstałą szkodą. Z tego artykułu dowiesz się, jak zareagować w razie zdarzenia drogowego, żeby ułatwić późniejszą procedurę uzyskiwania odszkodowania.

Wezwij policję i zachowaj trzeźwy umysł. Twoja reakcja jest na wagę złota

Jeżeli doszło do wypadku, w którym ucierpiałeś jako pasażer, postaraj się opanować. Oceń stan swojego zdrowia, kierowcy i innych pasażerów. Jeśli jesteś w stanie, powiadom służby ratownicze, dzwoniąc pod numer 112. Zgłoszenie wypadku to kluczowa czynność, dlatego gdy w pobliżu nie ma świadków ani innych osób, które mogłyby wezwać pomoc, Ty musisz to zrobić. Bardzo ważne jest zabezpieczenie miejsca zdarzenia, co można zrobić np. poprzez włączenie świateł awaryjnych oraz wyjęcie kluczyków ze stacyjek pojazdów, uczestniczących w zdarzeniu. W miarę możliwości należy ustawić trójkąt ostrzegawczy (w mieście 1 m za pojazdem, w terenie niezabudowanym w odległości 30-50 m, a na autostradzie 100 m za samochodem). O ile jesteś w stanie, po udzieleniu pomocy poszkodowanym, skup się na zebraniu informacji o uczestnikach zdarzenia.

Aby uzyskać odszkodowanie powypadkowe, konieczne będzie zdobycie danych sprawcy. Ważne jest, by spisać numer rejestracyjny jego pojazdu, a także dane z polisy OC: imię i nazwisko, PESEL, nr polisy i nazwę ubezpieczyciela. Należy podkreślić, że odszkodowania są przyznawane ofiarom wypadków, którzy doznali uszkodzenia ciała i nie ponoszą całkowitej odpowiedzialności za zdarzenie. Świadczenie jest wypłacane jednorazowo. Ma zrekompensować m.in. koszty leczenia i rehabilitacji, pobytu w szpitalu, a ponadto utracone dochody.

Uzyskanie odszkodowania zdrowotnego po wypadku samochodowym

Dla sprawnego przebiegu procedury odszkodowawczej należy dopilnować szeregu formalności, w tym wycenić szkodę i złożyć stosowny wniosek o odszkodowanie. Przydatna będzie tu wszelka zgromadzona dokumentacja, na podstawie której ubezpieczyciel sprawcy wypadku wyda decyzję o przyznaniu świadczenia. Dlatego zawsze zaznaczamy, jak istotne jest zachowanie wszystkich faktur, zaświadczeń lekarskich i innych dokumentów, mogących wpłynąć na wysokość odszkodowania.

Nie musisz martwić się formalnościami – nasi prawnicy wszystkim się zajmą w Twoim imieniu! W AIF Kancelarii uzyskujemy wysokie odszkodowania powypadkowe. Skorzystaj z naszej pomocy i otrzymaj należne Ci świadczenie w krótkim czasie.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej