Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Odszkodowanie powypadkowe. Jak krok po kroku uzyskać wysokie odszkodowanie?

 

odszkodowanie powypadkoweKatalog roszczeń przysługujący poszkodowanemu po wypadku komunikacyjnym jest niezwykle szeroki. Osoba roszcząca ma prawo dochodzić nie tylko odszkodowania powypadkowego, ale też zadośćuczynienia za poniesiony ból i cierpienie. Dodatkowo każdy poszkodowany może uzyskać zwrot kosztów leczenia, dojazdów do placówek medycznych, utraconego dochodu, a nawet rentę. Jak postępować zgłaszając szkodę? O czym pamiętać na miejscu wypadku, by nie zamknąć sobie drzwi do dochodzenia roszczeń odszkodowawczych? Kancelaria AIF Wrocław prezentuje krótki poradnik dla osób poszkodowanych.

Pierwsze chwile po wypadku – jak postępować?

Działania podejmowane po wypadku są uzależnione od poniesionych obrażeń i konkretnej sytuacji. Zaraz po wypadku najważniejsze jest ustalenie pełnych danych personalnych sprawcy wypadku : imię, nazwisko, numer polisy OC, PESEL, numer rejestracyjny pojazdu i marka. Na miejscu wypadku warto też zrobić zdjęcia pojazdów przedstawiające powstałe uszkodzenia. Gdy stan zdrowia nie pozwala na podjęcie takich czynności w naszym imieniu wszelkich ustaleń dokona policja. Pamiętajmy, że sprawca powinien po wypadku spisać oświadczenie w którym przyznaje się do winy. Jeśli nie chce sporządzić takiego dokumentu lub udostępnić swoich danych osobowych na miejsce wypadku należy bezwzględnie wezwać policję. Analogicznie należy postąpić, gdy sprawca ucieknie z miejsca wypadku. Czynności podejmowane zaraz po wypadku mają ogromny wpływ na późniejsze dochodzenia odszkodowania.

Zgłaszanie szkody – kto wypłaci odszkodowanie powypadkowe?

Podmiotem, który jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania jest Towarzystwa Ubezpieczeniowe u którego sprawca nabył polisę OC. Należy podkreślić, że najwyższe odszkodowanie powypadkowe uzyskujemy zawsze z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. Własna polisy NNW umożliwia nam uzyskanie środków pieniężnych, jednak nie w tak wysokich stawkach jak odszkodowanie z oc sprawcy.

W sytuacjach, gdy osoba, która spowodowała wypadek nie posiadała ważnego ubezpieczenia lub uciekła z miejsca wypadku podmiotem zobowiązanym do wypłaty odszkodowania powypadkowego jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Odszkodowania powypadkowe – uzyskiwać samodzielnie czy z kancelarią?

Wybór ścieżki dochodzenia roszczeń odszkodowawczych zależy już tylko od poszkodowanego. Jeśli nie czujemy się na siłach walczyć z ubezpieczycielem skorzystajmy z usług profesjonalistów. W sytuacjach, gdy nie posiadamy odpowiedniej wiedzy prawnej i umiejętności negocjacyjnych nie warto narażać się na drastyczne obniżenie odszkodowania wypadkowego. Decydując się na współpracę z kancelarią odszkodowawczą uzyskujemy kompleksową obsługę prawną na każdym etapie sprawy. Dodatkowo skuteczne firmy nie pobierają żadnych opłat wstępnych. Jedynym honorarium jest prowizja po skutecznie uzyskanym odszkodowaniu.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej