Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Otrzymałeś zbyt niskie odszkodowanie? Sprawdź jak możesz podwyższyć jego wysokość!

odszkodowaniePoszkodowani składający wniosek do ubezpieczyciela o wypłatę roszczeń odszkodowawczych zawsze spodziewają się rzetelnego rozpatrzenia szkody. Niestety trzymając już w rękach wycenę od Towarzystwa Ubezpieczeniowego często przecierają oczy ze zdumienia. Jak to możliwe, że tak bardzo zaniżyli Twoje odszkodowanie? Nie załamuj rąk oferowanie rażąco niskich odszkodowań jest nagminną praktyką wielu ubezpieczycieli. Wydana decyzja nie przesądza jednak o wysokości odszkodowania. Sprawdź jak możesz odwołać się od krzywdzącej decyzji.

Wnieś skuteczne odwołanie od decyzji ubezpieczyciela!

Osoby dochodzące odszkodowania mają dwa sposoby na wywalczenie wyższych stawek świadczeń odszkodowawczych. Pierwszą jest wniesienie skutecznego odwołania w celu ponownego rozpatrzenia sprawy przez ubezpieczyciela. Czas na wniesienie odwołania jest zawsze tożsamy z terminem przedawnienia odszkodowania i wynosi 3 lata. Dokument powinien mieć bezwzględnie formę pisemną! Odwołanie musi zawierać najważniejsze elementy formalne takie jak: dane poszkodowanego, nazwa ubezpieczyciela, do którego kierujemy odwołanie, data sporządzenia dokumentu, numer szkody, numer polisy i rzetelne uzasadnienie odwołania. Na koniec dokument należy opatrzeć własnoręcznym podpisem.

Siła argumentów przemówi na Twoją korzyść!

Najważniejszą częścią odwołania od decyzji ubezpieczyciela jest zawsze uzasadnienie roszczenie. Tutaj największe znaczenie mają argumenty! Zdawkowe pismo bez wnikliwej analizy sprawy nie zda się na nic. Roszczenie musi być rzetelnie uargumentowane i wsparte dokumentami jak zaświadczenia lekarskie, rachunki i faktury za leczenie itp. Warto pochylić się nad sprawą bardzo dokładnie, gdyż może to przemówić na naszą korzyść!

Odwołanie nie przyniosło efektu? Skieruj sprawę do sądu!

Każdy poszkodowany musi być przygotowany, że nawet na etapie odwołania od decyzji jego roszczenie może nie zostać pozytywnie rozpatrzone. Z reguły Towarzystwa Ubezpieczeniowe po otrzymaniu obszernego pisma przychylają się choć częściowo do stanowiska poszkodowanego. Nie musisz jednak godzić się na zaproponowane stawki. Kolejnym krokiem na drodze do wysokiego odszkodowania jest złożenie skargi do Rzecznika Finansowego, dawnego Rzecznika Ubezpieczonych. Większość poszkodowanych decyduje się jednak na bardziej skuteczną ścieżkę jaką jest skierowanie sprawy na etap postępowania sądowego. W celu rozpoczęcia procedury sądowej należy uiścić opłatę na poczet sądu i złożyć pozew we właściwej jednostce. Pozew o odszkodowanie powinien posiadać elementy formalne typowe dla tego typu dokumentu. Oczywiście najważniejszą częścią pozwu jest zawsze uzasadnienie. Jeśli nie czujemy się na siłach, by przygotować rzetelny pozew możemy zwrócić się o pomoc do prawnika lub doświadczonej kancelarii odszkodowawczej. Obserwując bieżące orzecznictwo sądowego możemy zauważyć, że przemawia ono na korzyść poszkodowanego. Dlatego nie warto odbierać sobie szansy na wyższe środki odszkodowawcze. Sąd może być szansą na otrzymanie godnego odszkodowania.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej