Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Potrącenie pieszego na pasach, jak uzyskać odszkodowanie?

people-2568530_960_720

W Polsce wypadki z udziałem pieszych znajdują się w czołówce wszystkich wypadków drogowych. Dowodem smutnej statystyki wśród tej grupy jest największa liczba ofiar śmiertelnych i poszkodowanych. Za główną tego przyczynę uznaje się brawurową, nieostrożną jazdę kierowców oraz powodowanie przez nich kolizji pod wpływem alkoholu. Nierzadko przyczyniają się do tego sami piesi, których nierozwaga, ignorancja przepisów, a czasami zwykłe gapiostwo mają tragiczne skutki. Pieszy w starciu z samochodem ma niestety małe szanse, aby wyjść z tego bez uszczerbku, czy szwanku.

Potrącenie pieszego na chodniku, czy przechodzącego na pasach

Chociaż istotne znaczenie w omawianym świetle ma brak ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach, sytuacji niebezpiecznych z punktu widzenia przechodnia jest znacznie więcej. Obecność znaków świetlnych jak też innych znaków drogowych informujących użytkowników dróg o sytuacji na drodze, nie zawsze jest wystarczająca.
W przypadkach potrącenia pieszego przechodzącego w miejscu dozwolonym, na zielonym świetle, czy na chodniku będzie on w większości przypadków uprawniony do odszkodowania z oc sprawcy . W takiej samej sytuacji będzie również pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym, pod warunkiem posiadania elementów odblaskowych i kroczenia po lewej stronie pobocza. Do ograniczenia odszkodowania może jednak dojść, gdy mowa jest o okolicznościach przyczynienia się pieszego do powstania szkody.

W jakich sytuacjach pieszy przyczynia się do wypadku?

Niestety pieszy może również przyczynić się do wypadku. Zdawałoby się, że w miejscu, jakim są pasy – przekraczanie jezdni odbywa się zawsze bezpiecznie, ale pod jednym warunkiem – jest nim właściwe zachowanie pieszego. Chodzi tutaj o to, że zabronione są wszelkie przebiegnięcia, nagłe wbiegnięcia na pasy, jak również gwałtowna zamiana kierunku przechodzenia. Do tego katalogu zaliczyć trzeba także przekraczanie jezdni na czerwonym świetle. Brak zachowania odpowiedniej ostrożności może prowadzić do poważnych skutków w postaci obrażeń ciała pieszego, jak również śmierci. Nieprawidłowe lub niedozwolone zachowanie na pasach uważa się niejednokrotnie za przyczynianie się do wypadku.

Profesjonalna pomoc prawna na wagę złota

Sprawy o potrącenie są bardzo zróżnicowane. Każda sytuacja powinna być zatem przeanalizowana indywidualnie. Pomagamy każdorazowo w dochodzeniu odszkodowań, zadośćuczynienia i innych świadczeń. Nasze zaangażowanie, wiedza, doświadczenia pozwalają osiągnąć satysfakcjonujące wyniki. Dzięki doskonałej znajomości procedur ubezpieczeniowych, drobnych kruczków stosowanych przez ubezpieczycieli prowadzimy sprawy skutecznie i z planowanym efektem, jakim jest uzyskanie dla Państwa odszkodowań. Gwarantujemy bezpieczeństwo, spokój i pewność w poprowadzeniu właściwie spraw odszkodowawczych. Nasza propozycja dla poszkodowanych w kolizjach drogowych to brak opłat wstępnych, kompleksowa analiza okoliczności, rzetelność i najwyższe możliwe odszkodowanie.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej