Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Pracowniku! Zawalcz o odszkodowanie za wypadek w pracy nie tylko od ZUS!

odszkodowanie-za-wypadek-w-pracyNiestety każdego roku pracownicy odnoszą obrażenia realizując obowiązki służbowe. Podmiotem kojarzonym ze świadczeniami pieniężnymi po wypadkach w środowisku pracy jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To jednak bardzo wąskie postrzeganie tematu odszkodowań. Pracownicy mogą dochodzić roszczeń z kilku innych źródeł. Poniżej prezentujemy inne możliwości odszkodowawcze obejmujące wypadki w pracy.


Nie zawężaj swoich możliwości odszkodowawczych!

Statystyki w sferze wypadków przy pracy nie napawają optymizmem, tylko w ubiegłym roku 87622 osób doznało urazów realizując zadania służbowe, a także poruszając się z lub do pracy. Wszyscy ci pracownicy zgodnie z literą prawa mogą domagać się licznych roszczeń odszkodowawczych. Warto jednak wymienić możliwości w zakresie odszkodowania za wypadek w pracy. Poszkodowani pracownicy mogą wystąpić z roszczenie do:

 • ZUS, KRUS – odszkodowanie z wymienionych podmiotów ma charakter jednorazowy. Na podstawie złożonych wniosków i dokumentacji,a także konsultacji lekarskich ZUS, KRUS stwierdza doznany uszczerbek na zdrowiu. Ocena odniesionych obrażeń i rokowania na przyszłość determinują wysokość uzyskanego odszkodowania w ramach ubezpieczenia wypadkowego.
 • Pracodawcy – niewielu pracowników jest świadomych, że z roszczeniem odszkodowawczym mogą wystąpić do swojego pracodawcy. Z obawy przed utratą pracy rezygnują z należnego odszkodowania za wypadek. To bardzo niewłaściwe podejście, gdyż środki pieniężne są im należne. Jeśli stwierdzono uchybienia po stronie pracodawcy, który nie zagwarantował pracownikowi właściwych warunków pracy nie warto się wahać przed wystąpieniem z roszczeniem o odszkodowanie. Dzięki uzyskanym pieniądzom poszkodowany może szybciej wrócić do zdrowia lub rozważyć kwestię przekwalifikowana zawodowego. Ponadto wielu pracodawców posiada wykupioną polisę OC, dlatego wypłata roszczeń nie będzie stanowić dla nich żadnego problemu, gdyż środki pracownik otrzyma bezpośrednio od ubezpieczyciela.
 • Towarzystwa Ubezpieczeniowego – wielu pracowników posiada osobistą polisę NNW lub decyduje się na zakup polisy grupowej w zakładzie pracy. Doznając uszczerbku na zdrowiu na skutek wypadku przy pracy warto skorzystać z roszczeń przysługujących w ramach opisanych polis ubezpieczeniowych. Kierując zgłoszenie szkody do właściwego ubezpieczyciela poszkodowany pracownik otrzyma należne odszkodowanie za wypadek w pracy. Musi jednak pamiętać, że wysokość świadczeń w tego typu ubezpieczeniach jest ściśle określona w Ogólnym Warunkach Umowy.

Po odszkodowanie samodzielnie, czy z prawnikiem?

Dochodzenie odszkodowań nie jest zadaniem prostym. Wielu poszkodowanych ze względu na mnogość formalności odpuszcza walkę o należne pieniądze. Każdy pracownik, który nie posiada odpowiedniej wiedzy prawnej lub obawia się trudnych negocjacji z ubezpieczycielem może skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii odszkodowawczej. Nawiązując taką współpracę nie musimy obawiać się żadnych trudności prawnych, gdyż we wszystkich formalnościach wyręczą nas prawnicy.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej