Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Rowerzysto! Jesteś poszkodowany w  wypadku drogowym? Należy Ci się odszkodowanie!

traffic-3010528_960_720Większość wypadków drogowych z udziałem rowerzysty, niestety kończy się mniejszymi bądź większymi obrażeniami dla cyklistów, nie licząc zniszczonego roweru. Dodatkowo jeszcze często pojawia się pytanie, czy w każdym wypadku informować policję? Co w przypadku, gdy kolizja wydarzyła się z winy cyklisty? W dalszej części tekstu postaramy się wyjaśnić i odpowiedzieć na te pytania.

Podwójny scenariusz kolizji drogowej

W sytuacji kolizyjnej wezwanie odpowiednich służb, w tym policji zależeć będzie od rodzaju i wielkości powstałej szkody. Poważniejsza sytuacja na drodze np. z osobami rannymi wymusza każdorazowe wezwanie policji i pogotowia ratunkowego. W omawianych przykładach posługiwać się będziemy najczęstszymi statystycznie sytuacjami, w których udział biorą rowerzyści i kierujący pojazdem. W takich przypadkach możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy z nich zakłada wypadek spowodowany przez kierowcę pojazdu, a drugi dotyczy kolizji spowodowanych przez rowerzystów, czy też zaistniałych z winy rowerzysty.
Zakładając, że w pierwszym z tych przypadków winę za zaistniałą sytuację ponosi kierowca samochodu, to po jego stronie leży odpowiedzialność za naprawę wyrządzonych szkód.
Z taką sytuacją mamy do czynienia, gdy ani rowerzysta, ani inni uczestnicy ruchu drogowego nie przyczynili się do kolizji z udziałem pojazdu i wyłączną winę przypisać można kierującemu pojazdem. Wówczas szkoda likwidowana jest z OC właściciela pojazdu.

Rowerzysta winnym kolizji drogowej

Jak uzyskać odszkodowanie, gdy wina leży po stronie rowerzysty? Tutaj pojawiają się dodatkowe komplikacje, gdyż posiadacze rowerów nie mają obowiązku wykupienia polisy OC, jak ma to miejsce w przypadku właścicieli samochodów.
A zatem rowerzysta także odpowiada za szkody na mieniu (uszkodzenie samochodu), jak i na zdrowiu poszkodowanego, ale odszkodowania od cyklistów nieposiadających polisy OC możemy dochodzić na gruncie powództwa cywilnego.

Jakie kroki należy podjąć w celu uzyskania odszkodowania?

Zgłoszenie szkody jest początkiem procedury o uzyskanie odszkodowania. Wraz z nim składamy również potrzebną dokumentację – policyjny raport, orzeczenie lekarskie lub dokumenty szpitalne, zdjęcia z miejsca zdarzenia. Skrupulatne zgromadzenie materiału dowodowego uwiarygadnia przedmiot sprawy, przemawiając za doznanym uszczerbkiem, a jednocześnie właściwie skompletowane akta mają wpływ na wysokość świadczenia.
Wypłatę odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej otrzymujemy w terminie 30 dni od zgłoszenia szkody. Jednakże w przypadku niezadowalającego dla nas rozwiązania możemy wnieść odwołanie od decyzji firmy do zarządu danego ubezpieczyciela.

Ocena sytuacji pod kątem prawa

W każdym takim przypadku, aby właściwie ocenić sytuację i jej konsekwencje w świetle prawa, trzeba posiadać doświadczenie i wiedzę prawniczą. Umiejętności analityczne, myślenie systemowe i koncepcyjne są przymiotami wyróżniającymi naszą kancelarię w wielu dziedzinach prawa, co jest gwarancją spraw zakończonych sukcesem – najwyższymi odszkodowaniami.
Dlatego warto nam zaufać i skorzystać z naszej pomocy.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej