Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Na skutek wypadku utraciłeś zarobki? Odzyskaj je!

Udział w wypadku, zwłaszcza jeśli skutkował szczególnie dotkliwymi obrażeniami, bardzo często wiąże się z czasową przynajmniej niemożnością kontynuowania dotychczasowego trybu życia. Oznacza to więc przede wszystkim przerwę w wykonywaniu pracy, a zatem także i w otrzymywaniu wynagrodzeń. Skoro jest to jeden z oczywistych rezultatów zdarzenia, to poszkodowanemu należy się z tego tytułu rekompensata.

Gdy musimy zająć się własnym zdrowiem

Powrót do normalnego funkcjonowania wymaga zazwyczaj w pierwszej kolejności podjęcia skutecznego leczenia, dzięki któremu uczestnik wypadku będzie mógł odzyskać pełną sprawność. Z reguły na tym więc skupiają się osoby dochodzące odszkodowań, jako że koszty niezbędnej w takich przypadkach opieki medycznej, tym bardziej, że z uwagi na czas oczekiwania często jest ona realizowana w placówkach prywatnych, bywają bardzo poważne. Jednak konieczność zrekompensowania wydatków poniesionych w celu powrotu do zdrowia to nie jedyna potrzeba, osoby poszkodowanej. W czasie zmagań z kolejnymi etapami leczenia i rehabilitacji mogła ona przecież dalej pracować… gdyby nie wypadek. Jest to tym ważniejsze, im więcej czasu wymaga przywrócenie jej pełnej sprawności. Dotychczasowe orzecznictwo nie pozostawia wątpliwości: dochody, które mogłyby zostać uzyskane, stanowią utraconą korzyść i wymagają zrekompensowania. Formy zatrudnia, jakie występują na naszym rynku są różne. Poza etatem, dochody uzyskujemy także na podstawie umów cywilnoprawnych, czyli zlecenia, o dzieło, czy też np. przeniesienia praw autorskich. Często spotykanym rozwiązaniem jest także samozatrudnienie. Na podstawie warunków określonych przez wszelkiego typu zawierane przez nas umowy możliwe jest określenie utraconych na skutek wypadku dochodów. Dotyczy to nie tylko osób zatrudnionych, ale także samych przedsiębiorców, którzy w rezultacie zdarzenia osobiście – ważne jest wykazanie związku pomiędzy ich stanem, a rezultatem ekonomicznym – utracili możliwość kontynuowania działalności.

Wszelka dokumentacja będzie przydatna

Aby móc uzyskać odszkodowanie, czy też rentę z tytułu utraconych zarobków, nie jest konieczny dowód, że poszkodowany nadal miałby stałe zatrudnienie w danym miejscu pracy, a jedynie stwierdzenie obiektywnej możliwości ich uzyskania. To wymaga jednak wykorzystania wszelkich możliwych środków dowodowych. Mogą to być zarówno umowy, ale także różnego rodzaju inna dokumentacja, jaką mogą dysponować jego kontrahenci czy pracodawcy, na podstawie której da się sformułować prognozę co do zarobków, jakie ofiara wypadku mogłaby uzyskać w przyszłości. Ze względu na różnorodność form zatrudnienia i struktur uzyskiwanych dochodów, zadanie to bywa złożone. Kancelaria odszkodowawcza dysponująca doświadczonymi prawnikami jest więc często nieodzownym wsparciem, dzięki któremu pełne zrekompensowanie tego rodzaju szkód jest możliwe.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej