Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Sprawdź, na jak wysokie zadośćuczynienie możesz liczyć! Wyjaśniamy kilka kwestii prawnych

Jak zapewne wiesz tuż obok odszkodowania kolejnym świadczeniem pieniężnym, jakie Ci przysługuje, jest zadośćuczynienie. W jego przypadku znacznie trudniej określić kwotę, jaka zostanie przyznana. Pod uwagę brane jest wiele czynników, z czego w dzisiejszym wpisie omówimy trzy najważniejsze, a mianowicie, wiek, płeć oraz styl życia. Chcesz dowiedzieć się, jak wpływają na wysokość zadośćuczynienia? Czytaj dalej!

Rozmiar szkody to nie wszystko! Zobacz, co jeszcze ma kluczowy wpływ na zadośćuczynienie

Zadośćuczynienie ma charakter indywidualny. Oznacza to, że nawet przy takiej samej sytuacji różnym osobom mogą zostać wypłacone inne kwoty. Dlaczego? Odpowiedzią na to pytanie są analizowane czynniki. Pod lupę weźmy wiek osoby poszkodowanej. Przyjmuje się, że młode osoby, które doświadczyły cierpienia odbijającego piętno na ich psychice, mogą liczyć na przyznanie wyższego zadośćuczynienia. W wielu przypadkach argumentowane jest to tym, że odniesiona szkoda niemajątkowa utrudnia prowadzenie życia na wysokim poziomie, co dla młodszej osoby jest o wiele bardziej krzywdzące. Nie bez znaczenia jest również płeć. Ma ona szczególne znaczenie w przypadkach, kiedy odniesione obrażenia dotyczą wrażliwych części ciała takich jak miednica lub twarz. Uważa się, że kwestie związane z wyglądem bądź wpływające na możliwość posiadania dzieci są trudniejsze dla kobiety. O co chodzi z prowadzonym stylem życia? Podczas przyznawania zadośćuczynienia należy sprawdzić, jak dotychczas wyglądało życie osoby poszkodowanej. Przykładem może być niepełnosprawność, która w przypadku sportowców lub osób wykonujących pracę fizyczną będzie wiązała się ze zmianą dotychczasowego stylu i pracy zarobkowej.

Razem możemy więcej! Staranie się o zadośćuczynienie powierz w nasze ręce

Musisz mieć świadomość, że czynników wpływających na wysokość zadośćuczynienia jest dużo więcej. Co więcej, konieczne jest również zebranie wszystkich dowodów, które mogą zwiększyć szansę na wyższe zadośćuczynienie. Mamy dla Ciebie dobra wiadomość! W sprawie o zadośćuczynienie nie musisz działać sam! Nasza AIF Kancelaria służy pomocą każdemu poszkodowanemu, który chce dochodzić swoich praw. Dzięki indywidualnemu podejściu jesteśmy w stanie wypracować jak najkorzystniejsze rozwiązanie! Postaw na nasz profesjonalizm i już teraz zdecyduj się na bezpłatną konsultację prawną!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej