Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Traumatyczny wypadek odbił się na Twoim życiu? Rozpocznij starania o zadośćuczynienie

Praktycznie wszyscy poszkodowani wiedzą, że w wyniku wypadku komunikacyjnego mogą starać się o uzyskanie odszkodowania. Czy wiedziałeś, że przysługuje Ci również prawo do uzyskania zadośćuczynienia? Dla wielu osób wypadek poza obrażeniami fizycznymi niesie za sobą również urazy na tle psychicznym. Właśnie takie krzywdy ma za zadanie pokryć przyznane zadośćuczynienie. W naszym krótkim artykule znajdziesz niezbędne informacje wskazujące kiedy jest przyznawane i jak się o nie ubiegać!

Sprawdź czym jest zadośćuczynienie i co dokładnie pokrywa

Powołując się na art. 445 ust. 1 kodeksu cywilnego zadośćuczynienie jest przyznawane osobie doznającej szkody odbijającej się na zdrowiu. Jego główną funkcją jest zrekompensowanie szkód niematerialnych takich jak ból, cierpienie lub inne urazy związane ze sferą psychiczną. Choć podczas wypadku komunikacyjnego większość skupia się przeważnie na obrażeniach fizycznych to nie należy zapominać, że takie zdarzenie znacząco naruszą pewną strefę komfortu związaną z odczuwaniem bezpieczeństwa. Najczęstszym objawem jest tzw. zespół stresu pourazowego. Poszkodowany nawet po powrocie do pełni sił boryka się z nawracającymi wspomnieniami, problemami ze snem, nie wspominając o niechęci np. do podróżowania samochodem. Warto mieć na uwadze, że zadośćuczynienie jest świadczeniem pieniężnym o jednorazowym charakterze.

Nasza kancelaria odszkodowawcza uzyska dla Ciebie satysfakcjonującą kwotę

Przed staraniem się o zadośćuczynienie warto mieć świadomość co jest brane pod uwagę podczas ustalania jego wysokości. Najważniejsze jest ustalenie:

  • przebiegu leczenia,

  • stopnia odniesionych urazów na tle strefy psychicznej,

  • czy odniesione szkody niematerialne mają charakter odwracalny.

W większości przypadków ubezpieczyciel przyznaje znacznie niższą kwotę niż powinna ona wynosić. Dlatego właśnie nasza kancelaria odszkodowawcza umożliwia wszystkim zainteresowanym skorzystanie z bezpłatnej konsultacji. Nasi adwokaci z AIF Kancelarii posiadają 10 – letnie doświadczenie w skutecznym dochodzeniu satysfakcjonujących wysokości odszkodowań i zadośćuczynień. Pamiętaj, że nie musisz się godzić na przyznaną kwotę przez towarzystwo ubezpieczeniowe. To właśnie my przeanalizujemy Twoją sytuację i ustalimy najlepszy sposób na uzyskanie wysokiego zadośćuczynienia od ubezpieczyciela!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej