Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Czy trzeba być świadomym doznanej krzywdy, by mieć prawo do zadośćuczynienia?

Ciągłe niedostatki w infrastrukturze drogowej, wysoki średni wiek pojazdów, małe umiejętności młodych kierowców. To tylko część czynników sprawiających, że liczba wypadków, do których dochodzi na naszych drogach nie jest mała, a ich skutki są niekiedy nader poważne. Wiele dramatycznych historii, jakie rozgrywają się na salach szpitalnych i sądowych jest do siebie podobnych, są jednak i takie, które rodzą problemy z oceną sytuacji, a co za tym idzie, sposobem pokrywania zaistniałych szkód. Czy zawsze musimy mieć zdolność do oceny rozmiaru krzywdy?

Walka o życie niekiedy będzie trwać bardzo długo

Wypadki komunikacyjne unaoczniają nam kruchość ludzkiego życia. Nawet atletyczna budowa ciała ofiary okazuje się być niemal niczym wobec działających na nie wówczas sił. Często o wielkim szczęściu mogą mówić ci, którym udaje się ujść z życiem. Część z nich, przez długi okres znajdując się w stanie wegetatywnym, powiedzieć tego jednak nie może. Takie osoby nie opiszą nam ponadto rozmiaru doznawanego cierpienia, nie ma jednak wątpliwości, że ma ono miejsce.

Do niedawna jedną z problematycznych kwestii dotyczących takich przypadków było to, czy osobom bliskim należy się zadośćuczynienie – bo choć ofiara wypadku żyje, to jednak nie może uczestniczyć w realizacji normalnych relacji rodzinnych, przynosząc im tym samym ból. Wątpliwości te rozwiał Sąd Najwyższy w ubiegłym roku, wskazując, że gdy wykazany zostanie szczególny charakter związku emocjonalnego, świadczenie jest zasadne. Tutaj jednak fakt doświadczanej przez nich udręki jest, jeśli nie oczywisty, to w konkretnych przypadkach możliwy do dowiedzenia bez większego trudu. Co jednak z samą ofiarą, niemogącą zaświadczyć o własnym stanie? Jak się okazuje, i to nie jest problem nowy i został on już przeanalizowany przez SN trzy lata wcześniej, gdy w imieniu walczącej o życie nastoletniej ofiary wypadku samochodowego o zadośćuczynienie z OC występowali jej rodzice. Sędziowie wskazali m.in. na fakt, że prawo do takiego świadczenia nie zależy od zdolności oceny rozmiaru krzywdy przez osobę poszkodowaną, a ocena ta powinna opierać się na obiektywnych kryteriach i znacząco podnieśli zasądzoną wcześniej kwotę świadczenia.

Uzyskanie należytego zadośćuczynienia często jest trudne. Sięgnij po pomoc!

Takie przypadki należą rzecz jasna do szczególnie trudnych. Nie oznacza to jednak, że te, w których o swoich przeżyciach możemy opowiedzieć sami, nie rodzą problemów. Zwłaszcza, że nie każdy ma łatwość opisywania własnych doświadczeń. Jednak nawet ci, którzy potrafią mówić o nich długo, niekoniecznie będą potrafili wykazać spełnienie przyjętych w orzecznictwie kryteriów przemawiających za uwzględnieniem roszczeń tego typu, niezbędna jest tu fachowa wiedza i doświadczenie, a więc pomoc prawników wyspecjalizowanych w takiego rodzaju sprawach. Zespół kancelarii AIF już wielokrotnie dowiódł swojej skuteczności, uzyskując dla naszych Klientów wysokie świadczenia w pełni odpowiadające rozmiarom poniesionych przez nich szkód. Zapraszamy do kontaktu.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej