Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Ubezpieczyciel po wypadku powinien zapłacić za prywatne leczenie

odszkodowania

Poszkodowanym w wypadkach bardzo zależy na szybkim powrocie do zdrowia. Niestety terminy zabiegów, konsultacji specjalistycznych i rehabilitacji w ramach NFZ są niezwykle odległe. Kiedy czas oczekiwania jest absurdalnie długi poszkodowani podejmują decyzję o podjęciu leczenia w niepublicznych placówkach. Czy Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma obowiązek wypłacić zwrot kosztów poniesionych na prywatną opiekę zdrowotną?

Interwencje Rzecznika Finansowego odmienią sytuację poszkodowanych

Wniosek Rzecznika Finansowego wpłynie na sytuację znacznej liczby poszkodowanych w wypadkach. Z sentencji uchwały Sądu Najwyższego, która jest odpowiedzią do złożonego wniosku wynika, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe powinny zrekompensować poszkodowanych uzasadnione i celowe wydatki poniesione na leczenie i rehabilitację, które nie zostały pokryte w ramach środków publicznych. Dotychczas roszczący decydujący się na pozwanie ubezpieczyciela nie zawsze otrzymywali wyroki korzystne. Mimo wsparcia Rzecznika Finansowego postanowienia sądów przychylały się często do „racji” TU. Poszkodowany musiał udowodnić, że jego leczenie nie mogło zostać przeprowadzone szybko lub nie byłoby prowadzone w zgodzie z najskuteczniejszymi metodami medycznymi.

Ubezpieczyciel będzie się troszczył o poszkodowanego

Specjaliści od odszkodowań domniemają, że uchwały Sądu Najwyższego mogą odmienić podejście Towarzystw Ubezpieczeniowych do poszkodowanych. „Zielone światło” w sferze rekompensaty za prywatne leczenie może sprawić, że ubezpieczyciel zaraz po wypadku będzie chciał zapewnić leczenie poszkodowanemu, by ten nie poszukiwał rozwiązań na własną rękę. Towarzystwo Ubezpieczeniowe powinno pokryć koszty leczenia prywatnego, które są konieczne, czyli:

 • świadczenia potrzebne do leczenia nie są dostępne w ramach NFZ
 • oczekiwanie na świadczenia w ramach NFZ jest zbyt długie
 • leczenie w placówkach niepublicznych zwiększa rokowanie na powrót do zdrowia

Prawo nie określa na ile może opiewać koszt leczenia w danym przypadku, najistotniejsze jest to, by był to wydatek konieczny i celowy. Warto podkreślić, że poszkodowani mogą domagać się nie tylko zwrotu poniesionych kosztów, ale też wnioskować o zaliczkę na poczet dopiero zaplanowanego leczenia.

Jak uzyskać odszkodowanie za prywatne leczenie?

Poszkodowany, które chce uzyskać odszkodowanie za leczenie w placówkach niepublicznych musi posiadać dokumentację medyczną, w której są jasno określone zalecenia w sferze potrzebnych zabiegów, rehabilitacji, konsultacji. Następnie roszczący ma obowiązek upewnić się, czy wykonanie ich nie jest możliwe w ramach posiadanego ubezpieczenia. Kiedy uzyskana odpowiedź jest negatywna może skorzystać z usług prywatnych. Jeśli poszkodowany chce uzyskać zaliczkę powinien od placówki medycznej uzyskać kosztorys leczenia i wystąpić z nim do ubezpieczyciela. Podstawą do dochodzenia roszczeń są rachunki i faktury.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej