Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Ucieczka z miejsca wypadku a walka o godne odszkodowanie

Uzyskanie odszkodowania w sytuacji, gdy sprawca zdarzenia pozostaje nieznany, bywa skomplikowane. Choć polskie prawo przewiduje taką sytuację, walka o należne świadczenie może być bardzo problematyczna. Z tego wpisu dowiesz się, jakie masz możliwości jako poszkodowany w wypadku drogowym, którego sprawca uciekł.

Schemat postępowania w przypadku ucieczki winnego z miejsca zdarzenia

Gdy dojdzie do spowodowania kolizji bądź wypadku drogowego i świadomej ucieczki winnego, procedura ubiegania się o odszkodowanie będzie inna, niż w przypadku pozostania sprawcy na miejscu. Dla poszkodowanego kluczowe okazuje się udowodnienie, że to nie on jest winnym zdarzenia. Przydatne okazują się tutaj nagrania z rejestratorów, z których korzysta coraz więcej kierowców. Ważne, aby zarejestrowany obraz był dobrej jakości, inaczej nagranie nie będzie mogło posłużyć, jako dowód w sprawie.

Jeśli poszkodowany nie dysponuje kamerką w samochodzie bardzo ważne jest, żeby mimo emocji zdążył on zapamiętać i zapisać numer rejestracyjny samochodu sprawcy. To może ułatwić ustalenie jego tożsamości oraz pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej. Kolejna czynność, jaką poszkodowany powinien wykonać, to wezwanie policji. Tylko w ten sposób zabezpieczy się on na tyle, by móc wnioskować o odszkodowanie od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Konieczne będzie też zrobienie zdjęć oraz porozmawianie ze świadkami, którzy mogli zapamiętać istotne szczegóły, dotyczące pojazdu sprawcy.

Sprawca zbiegł. Czy poszkodowany ma szansę na wypłatę świadczenia?

 • Jeżeli winny zdarzenia zbiegł, ale udało się ustalić jego tożsamość, wypłatą odszkodowania zajmie się jego Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Nie obejdzie się bez wystąpienia przez nie z tzw. regresem, czyli żądaniem pokrycia przez sprawcę całej wypłaconej kwoty.

 • Jeżeli nie ustalono tożsamości winnego wypadku, poszkodowany musi zgłosić sprawę dowolnemu ubezpieczycielowi, który będzie wnioskował o zwrot kosztów od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Co istotne, warunkiem uzyskania świadczenia od UFG jest doznanie szkody osobowej. Wypłata świadczenia za szkody materialne jest możliwa wyłącznie wtedy, gdy konieczna była minimum 14-dniowa hospitalizacja. O odszkodowanie może ubiegać się osoba, posiadająca ważną polisę OC.

W AIF Kancelarii świadczymy fachową pomoc w dochodzeniu odszkodowań w trudnych przypadkach. Skorzystaj z naszych usług – przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy procedury i doprowadzimy do wpłaty godnego świadczenia za poniesione szkody.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej