Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Utraty rodzica w pełni nie zrekompensuje nam nic, jednak warto walczyć o każdy grosz

Nie trzeba nikogo przekonywać jak wielką rolę odgrywa w życiu każdego z nas obecność rodziców. Ich strata jest bolesna niezależnie od tego, w jakim momencie nastąpi. Gdy jednak dzieje się to zbyt wcześnie, na skutek niespodziewanego zdarzenia, dla opuszczonych przez niech dzieci jest to sytuacja szczególnie dramatyczna. Warto więc wykorzystywać wszystkie dostępne sposoby na to, by odnalezienie się w niej uczynić choć trochę łatwiejszym. Oznacza to przede wszystkim walkę o niezbędne do tego pieniądze.

Wykorzystaj każde przysługujące Ci świadczenie

W problematycznej sytuacji znajdują się zwłaszcza małoletnie jeszcze dzieci opuszczone nagle, np. na skutek wypadku w pracy, komunikacyjnego, czy jakiegokolwiek innego, przez ojca. Z reguły jest on wszak głównym, a niekiedy nawet i jedynym żywicielem rodziny. Jeśli tylko nie był on wyłącznie winny zdarzeniu, które pozbawiło go życia, a także nie minęło od niego więcej niż 20 lat, możemy liczyć na uzyskanie stosownego wsparcia. Odszkodowanie za śmierć ojca przysługuje przy tym nie tylko jego dzieciom biologicznym, ale także przysposobionym, czy wychowywanym w ramach rodziny zastępczej.

Kluczowym świadczeniem jest tutaj rekompensata za pogorszenie sytuacji życiowej. Jako że ma ono wynagrodzić krzywdę majątkową, mogłoby się wydawać, że jego uzyskanie nie będzie stanowiło większego problemu. Tymczasem, fachowa pomoc okazuje się nieodzowna. Występując o takie odszkodowanie trzeba wszak ustalić zarówno utracony materialny wkład wnoszony dotychczas przez zmarłego, jak i niematerialny, a więc ten związany z wykonywaniem szeregu powinności rodzicielskich i prowadzeniem gospodarstwa domowego. Możliwe jest uzyskanie renty alimentacyjnej, wypłacanej do chwili osiągnięcia przez dziecko zdolności zarobkowych. Warto pamiętać o tym, że to, czy drugi z rodziców żyje i jest w stanie je utrzymywać nie ma tu znaczenia.

Nie zapomnijmy także o konieczności uzyskania zwrotu wszelkich innych kosztów – od pochówku, po pomocy psychologa.

Sam najlepiej wiesz, co czujesz. To jednak za mało

Na wszelkiego typu odszkodowaniach katalog świadczeń przysługujących dzieciom, które utraciły rodziców się nie kończy. Osobnym rodzajem jest zadośćuczynienie, a więc rekompensata strat niematerialnych. Ze względu na tenże ich charakter, uzyskanie należytych kwot jest szczególnie trudne i wymaga dużego doświadczenia.

Można wyróżnić szereg aspektów, które należy umiejętnie naświetlić wnioskując o wypłatę. Będzie to stopień cierpień i ich długotrwałość, poczucie osamotnienia, krzywda związana z utratą wsparcia osoby bliskiej czy emocje związane z samą doznaną stratą, W tym przypadku jednak dochodzi jeszcze szereg dodatkowych, związanych z zaburzeniem sytuacji rodzinnej i rolą pełnioną przez ojca. Jeszcze poważniejsza jest sytuacja osób będących w młodym wieku, czy po prostu jeszcze dziećmi, a więc pozbawionych pomocy w dalszym rozwoju, narażonych na niższe poczucie własnej wartości, borykających się z zachwianiem poczucia bezpieczeństwa. Zebranie niezbędnych informacji przez doświadczonego prawnika pozwala mu zrobić z nich najlepszy użytek. Doświadczenie specjalistów kancelarii AIF wskazuje, że niejednokrotnie możliwe jest uzyskanie świadczeń stanowiących nawet dziesięciokrotność kwot proponowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Zapraszamy do kontaktu!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej