Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Jak uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie od sprawcy wypadku komunikacyjnego?

Wakacje, długie weekendy – to czas, kiedy wyjeżdżamy na upragnione urlopy. Zmęczenie długotrwałą podróżą, upałem, a także wymuszone postoje w autostradowych korkach sprawiają, że jesteśmy rozdrażnieni i mniej skupieni na drodze. Dlatego w okresie wakacyjnym tak często zdarzają się wypadki czy kolizje, podczas których nierzadko bardziej niepokoimy się o stan auta, niż o własne zdrowie. Jednak to na nim powinniśmy się skupić, gdy dojdzie do wypadku. Oprócz odpowiedniego leczenia warto wdrożyć starania o należne nam odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Zadośćuczynienie zrekompensuje Ci utratę zdrowia fizycznego i psychicznego

Zadośćuczynienie dotyczy strat niematerialnych poniesionych na skutek utraty zdrowia. Mówiąc krótko, jest to pieniężna rekompensata za cierpienie fizyczne i psychiczne wiążące się z udziałem w wypadku i późniejszym leczeniem. Zadaniem sądu jest określenie rozmiaru krzywdy poszkodowanego. W tym celu bierze on pod uwagę rodzaj obrażeń oraz ich charakter, natężenie, a także czas trwania bólu i cierpienia. Warto nadmienić, że opisywana krzywda odnosi się nie tylko do fizycznych urazów (złamań, ran, zwichnięć, uszkodzeń narządów wewnętrznych), ale też złego samopoczucia czy innych psychicznych konsekwencji wypadku. Dla sądu ważne jest zarówno cierpienie podczas rekonwalescencji, jak i jego wpływ na przyszłość poszkodowanego.

Odszkodowanie pokryje straty materialne poniesione w związku z utratą zdrowia

Odszkodowanie natomiast obejmuje wszystkie czynniki finansowe i koszty poniesione na skutek wypadku. Jak mówi specjalista z AIF Kancelaria: „ Odszkodowanie pokrywa przede wszystkim koszty wizyt lekarskich, leków, rehabilitacji czy pobytu w szpitalu. Co ważne, można się także starać o zwrot wydatków poniesionych na dojazdy do placówek medycznych oraz na sprzęt medyczny pomagający w rekonwalescencji. Często poszkodowani w wypadku nie są już w stanie kontynuować pracy na dotychczasowym stanowisku. Odszkodowanie ma więc dać możliwość sfinansowania szkoleń i kursów, dzięki którym te osoby będą mogły przekwalifikować się i podjąć inną pracę”.

Po wypadku możesz ubiegać się także o inne rekompensaty pieniężne

Odszkodowanie i zadośćuczynienie to nie jedyne ułatwienia majątkowe dla osób poszkodowanych w wypadkach. Na uwagę zasługuje też odszkodowanie z tytułu koniecznej opieki, kiedy osoba ranna nie może samodzielnie funkcjonować. Ta rekompensata należy się zarówno w przypadku, gdy opiekę sprawuje wykwalifikowana pielęgniarka, jak i wtedy, gdy obowiązki przejmuje ktoś z rodziny. Ponadto poszkodowany może dążyć do uzyskania odszkodowania za utracone zarobki, jeśli wypadek czasowo pozbawił go zdolności do wykonywania obowiązków zawodowych. Jeżeli natomiast utrata dochodów jest nieodwracalna lub wiąże się z daleką przyszłością, można wystąpić o rentę z tytułu zwiększonych potrzeb. Jest ona wypłacana dożywotnio lub do czasu wyzdrowienia.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej