Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Uzyskanie odszkodowania z OC sprawcy może być problemem. Uniknij go!

car-accident-2165210_960_720Jakby małym jeszcze kłopotem był dla nas sam udział w wypadku, do którego spowodowania nie przyczyniliśmy się w żaden sposób, nierzadko problemy pojawiają się także wówczas, gdy chcemy skorzystać z likwidacji wyrządzonych szkód. Te mogą być różne. Uszkodzenie pojazdu, nawet jeśli z jakichś przyczyn stanowił on cenny dla nas przedmiot, nie jest tak kłopotliwe, jak poważniejsze uszczerbki na zdrowiu wymagające podjęcia leczenia, tym bardziej, jeśli jest ono kosztowe.

Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty. Dlaczego?

Na całe szczęście bardzo rzadko zdarza się, byśmy wielokrotnie uczestniczyli w różnego rodzaju wypadkach i musieli zmagać się nie tylko z ich skutkami, jakie ponieśliśmy na ciele, ale także z załatwianiem związanych z tym formalności. Oznacza to jednak, że doświadczenie wielu z nas w tej kwestii jest nikłe. Choć wszyscy byśmy sobie życzyli tego, by mimo wszystko nie musieć go nabywać, miejmy na uwadze ryzyko popełnienia błędów.

Do najpoważniejszych ich rezultatów należeć będą problemy z uzyskaniem odszkodowania z OC sprawcy wypadku. Istnieje kilka przypadków, w których możemy spotkać się z tego rodzaju problemem. Stanie się to m. in. wówczas, gdy to my zostaniemy uznani za sprawcę zdarzenia. Podobnie w przypadku, gdy stwierdzi się, że szkoda powstała na skutek naszego rażącego niedbalstwa. Inna okoliczność, która spowoduje takie trudności, to przekroczenie terminu przedawnienia, jeśli z jakichś przyczyn nie będziemy się jednak spieszyli z uzyskaniem należnych świadczeń. Dla kolizji stanowiącej wykroczenie wynosi on trzy lata, a dla wypadku będącego przestępstwem aż dwadzieścia.

Od początku zadbaj o to, by wszystkie okoliczności były jasne

W każdym przypadku należy zadbać o to, by wszystkie okoliczności zdarzenia zostały ustalone w sposób niebudzący zastrzeżeń. Jeśli nasz stan na to pozwoli, zajmijmy się jego udokumentowaniem natychmiast, tak, by wątpliwości nie mieli także policjanci, którzy przybędą na miejsce. Nie warto kłócić się z funkcjonariuszami, a dobrze mieć na uwadze, że nie wszyscy muszą być nadzwyczajnie skorzy do wnikliwego zbadania sprawy. Tymczasem ich notatka będzie jednym z najważniejszych dokumentów.

Niedokładne zebranie dowodów należy do tych błędów, które najłatwiej popełnić nie mając w tym obszarze doświadczenia. Dlatego jeśli cokolwiek sprawia nam trudność, sięgajmy po pomoc z pracownikami wyspecjalizowanej w tym zakresie kancelarii – nawet tuż po wypadku. Pomoc pełnomocnika, prawidłowe sporządzenie wniosku i poparcie jego treści odpowiednią dokumentacją powinno spowodować, że ubezpieczyciel potraktuje nas we właściwy sposób bez przewlekającego sprawę postępowania sądowego. Jeśli jednak do niej dojdzie, właściwe przygotowanie wykonane od chwili nastąpienia wypadku daje nam pewność pomyślnego wyniku sprawy.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej