Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Wypadek samochodowy – można dojść do porozumienia z ubezpieczycielem

AIF Kancelaria - Jakie warunkiNie każda próba dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia za szkody i cierpienia poniesione podczas wypadku samochodowego musi być walką, która swój finał znajduje w sądzie. AIF Kancelaria często kieruje sprawą w ten sposób, że miedzy Klientem a towarzystwem ubezpieczeniowym dochodzi do popisania ugody. A co najważniejsze, takie porozumienie jest bardzo korzystne i satysfakcjonujące dla poszkodowanego.

Cierpienia fizyczne i psychiczne

Nie każdy przypadek windykacji należnego odszkodowania i zadośćuczynienia musi mieć finał w sądzie. Poniższy przykład Klientki AIF ukazuje sprawę wypadku drogowego, który zakończył się podpisaniem porozumienia z ubezpieczycielem.

Poszkodowana, w wyniku wypadku samochodowego, którego nie była sprawcą, doznała urazu rąk, nóg oraz głowy. Mimo, że czuła ból w kolanie i biodrze, to nie pojechała do szpitala, ponieważ obawiała się utrudnionego powrotu do domu, który znajdował się ponad 120 km od miejsca wypadku. Niestety w nocy ból nasilił się do tego stopnia, że następnego dnia poszkodowana udała się do lekarza. Stwierdził on skręcenie i naderwanie odcinka kręgosłupa szyjnego oraz odcinka kręgosłupa lędźwiowego, stłuczenie łokcia i kolana. Pokrzywdzona musiała nosić kołnierz usztywniający, poddać się rehabilitacji i zażywać leki przeciwbólowe. Jej cierpienia uniemożliwiały normalne funkcjonowanie, a poczucie krzywdy wzmagał fakt, że nie mogła uczestniczyć w uroczystości rodzinnej. W dniu wypadku jechała bowiem na urodziny swojej chrześnicy, które z tego powodu zostały odwołane. Poszkodowana cierpiała nie tylko fizycznie, ale również psychicznie, zaczęła uskarżać się na bezsenność, uczucie lęku i rozdrażnienia.

AIF Kancelaria odszkodowanieUbezpieczyciel zbagatelizował sprawę naszej Klientki wypłacając jej niecałe 5 tysięcy złotych za uszkodzony pojazd. Jak okazało się po analizie niezależnego rzeczoznawcy, odszkodowanie za zniszczone auto powinno wynieść ponad 16 tysięcy złotych. AIF Kancelaria zwróciła się z żądaniem wypłaty brakującej kwoty tytułem odszkodowania oraz zgłosiła roszczenie dotyczące zadośćuczynienia w wysokości 12 tysięcy złotych oraz zwrotu kosztów leczenia, kosztów uzyskania dokumentacji i kosztów ogólnych, takich jak wykonywanie połączeń telefonicznych i prowadzenie korespondencji z ubezpieczycielem.

AIF Kancelaria odszkodowaniaDzięki stanowczym żądaniom AIF Kancelarii doszło do podpisania ugody poszkodowanej z towarzystwem ubezpieczeniowym, która bardzo usatysfakcjonowała pokrzywdzoną. W tym przypadku nie było potrzeby kierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, ponieważ obie strony zawarły porozumienie.

Jak się okazało, poszkodowaną w tym wypadku była również pasażerka auta kierowanego przez Klientkę AIF Kancelarii. Doznała ona urazu głowy, a późniejsze badanie wskazało na powstanie lordozy kręgosłupa szyjnego. AIF Kancelaria domaga się w tym przypadku 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia oraz zwrotu wszystkich innych kosztów poniesionych przez pokrzywdzoną. Obecnie trwa postępowanie polubowne w tej sprawie, ale również w tym przypadku AIF Kancelaria liczy na zawarcie satysfakcjonującej ugody.

Gdy poszkodowany nosił kołnierz ortopedyczny – porozumienie z ubezpieczycielem

AIF Kancelaria odszkodowanieRównież poniżej opisywana sprawa zakończyła się podpisaniem ugody z ubezpieczycielem.

Kierowca, który nie zachował odpowiednich środków ostrożności wjechał swoim autem w tył samochodu Klientki AIF Kancelarii, która stała na czerwonym świetle. W wyniku stresu i w przypływie adrenaliny poszkodowana z początku nie odczuwała bólu, nie wezwała policji na miejsce zdarzenia ani nie spisała ze sprawcą żadnego oświadczenia. Na szczęście w późniejszym czasie udało jej się uzyskać te dokumenty, ale należy pamiętać, że notatka policyjna jest niezbędna do prowadzenia dalszego postępowania.

AIF Kancelaria odszkodowanieKlientka dopiero wieczorem zaczęła skarżyć się na silny ból głowy i nudności. Lekarz, do którego udała się następnego dnia zdiagnozował skręcenie i naderwanie odcinka szyjnego kręgosłupa i zalecił prowadzenie oszczędzającego trybu życia, stosowanie leków i noszenia kołnierza ortopedycznego. Mimo rehabilitacji, stan pokrzywdzonej nie poprawiał się. Została zmuszona do rezygnacji z pracy zawodowej i wyprowadzenia się do rodziców, którzy otoczyli ją opieką. Leki, które przyjmowała otępiały ją i spowodowały uszkodzenie żołądka. Wszystkie te dolegliwości przyniosły cierpienia fizyczne, psychiczne, naraziły na straty finansowe i zmusiły naszą Klientkę do rezygnacji z życia towarzyskiego. Niegroźny, jak się początkowo zdawało wypadek miał tragiczne skutki.

W związku z tym, AIF Kancelaria wniosła do ubezpieczyciela o zwrot kosztów leczenia, kosztów dojazdu, kosztów opieki, kosztów utraconego zarobku oraz zadośćuczynienie.

AIF Kancelaria odszkodowanieUbezpieczyciel długo stronił od przejęcia odpowiedzialności, ale po wielokrotnych pismach i kontaktach ze strony AIF Kancelarii, chcąc uniknąć sporu sądowego, zawarł z poszkodowaną ugodę. Porozumienie zaspokoiło żądanie Klientki i pokazało, że nie warto rezygnować z walki o odszkodowanie i zrażać się pierwszymi odmownymi stanowiskami towarzystw ubezpieczeniowych.

Paulina Milka


AIF Kancelaria odszkodowanie

Jak zlecić odzyskanie odszkodowania?

ARTYKUŁY:

Wypadek samochodowy – dochodzimy odszkodowania na drodze polubownej i sądowej

Wypadek samochodowy – można dojść do porozumienia z ubezpieczycielem

Zostałeś potrącony przez samochód? A może ktoś wjechał w Twój motocykl? – uzyskaj odszkodowanie

Gdy w wypadku umiera ktoś bliski

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej