Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Wypadek uczynił Cię niepełnosprawnym? Dowiedz się, co możesz uzyskać

Konsekwencje udziału w wypadku komunikacyjnym bywają bardzo dotkliwe. Konieczność rezygnacji z najbliższych planów to najmniej kłopotliwa sytuacja. Powrót do w pełni normalnej aktywności trwa niekiedy dużo czasu, a zdarza się wręcz, że nie będzie możliwy już nigdy. Przystosowanie się do nowej sytuacji zawsze stanowi poważną trudność, jednak łatwiej tego dokonać, gdy otrzymamy należyte wsparcie. Trzeba jednak skutecznie się o nie postarać.

Uszczerbek na zdrowiu wymaga rekompensaty

Świadczeń, na jakie może liczyć osoba, która na skutek wypadku utraciła pełną sprawność, a więc i zdolność do pracy, jest kilka. Od odszkodowania, poprzez różnego rodzaju renty, aż po zadośćuczynienie. Pierwsze z nich powinno pokrywać wszystkie poniesione w wyniku zdarzenia koszty. Są to przede wszystkim wydatki związane z zapewnieniem leczenia i rehabilitacji. Przypomnijmy, że, co ważne, może być ono realizowane płatnie przez placówki niepubliczne, jeśli jest to uzasadnione i celowe – a więc, gdy np. świadczenia publiczne oznaczałyby długi czas oczekiwania. W 2016 roku orzeczenie w tej sprawie wydał Sąd Najwyższy. Odszkodowanie może jednak obejmować także koszty pozyskania zdolności wykonywania nowego zawodu.

Poszkodowany może domagać się renty, jeśli całkowicie lub częściowo pozbawiony został zdolności do pracy, zwiększyły się jego potrzeby, czy też obniżeniu uległy jego szanse na powodzenie w przyszłości. Dotychczasowe orzecznictwo wskazuje, że wysokość renty z polisy OC powinna uwzględniać wszystkie do tej pory uzyskiwane dochody, w tym także te nieregularne oraz te, których mógł spodziewać się w przyszłości w toku dalszego rozwoju zawodowego. Jeśli jednak przed wypadkiem jego ofiara nie wykonywała pracy, nie odbiera to jej możliwości uzyskania rekompensaty – ważne, że była wówczas w stanie to robić. A zatem, rentę z tytułu utraty zdolności do pracy może otrzymać także bezrobotny, jeśli warunki na rynku pracy wskazują, że będąc sprawnym mógłby on podjąć zatrudnienie. Nie znaczy to jednak, że jego dotychczasowa postawa będzie całkowicie bez znaczenia – jeśli dowiedzione zostanie, że mając możliwość uzyskania zatrudnienia unikał go, zasadność przyznania mu renty może zostać uznana za wątpliwą.

Wykorzystaj każdą możliwość

Każde dramatyczne wydarzenie, do takich niewątpliwie należy brzemienny w skutki wypadek komunikacyjny, wiąże się z poważnym cierpieniem, którego nie sposób przeliczyć na konkretne kwoty. Świadczeniem, które należy się jednak w związku z nim poszkodowanemu, jest zadośćuczynienie, które powinno stanowić odczuwalną wartość ekonomiczną, ułatwiającą odnalezienie się w nowej sytuacji.

Wszelkie tego typu okoliczności są jednak niezwykle trudne dla dotyczących ich osób, toteż w zmaganiach z zakładami ubezpieczeniowymi nierzadko wymagają one pomocy – począwszy od kompletowania niezbędnej dokumentacji, aż po reprezentację przed sądem, jeśli jest taka potrzeba. Prawnicy z kancelarii AIF już niejednokrotnie dowiedli w tym obszarze swojej skuteczności – zapraszamy do kontaktu.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej