Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Wysokie odszkodowanie za wypadek komunikacyjny w Holandii. Co i jak?

Coraz więcej Polaków decyduje się podjąć pracę w Holandii. Przebywanie w obcym kraju wiąże się z ryzykiem doznania wypadku komunikacyjnego. Na taką ewentualność możesz się przygotować np. poprzez sprawdzenie, w jaki sposób postąpić po wypadku drogowym z Twoim udziałem. Podpowiadamy, co jest istotne oraz o czym trzeba pamiętać, chcąc wnieść roszczenie odszkodowawcze za wypadek w Holandii.

Komu i kiedy przysługuje odszkodowanie za wypadek drogowy w Królestwie Niderlandów?

O tym, czy uczestnik zdarzenia drogowego otrzyma odszkodowanie, decyduje kilka czynników. Przede wszystkim osoba ta musi być poszkodowana – doznać obrażeń fizycznych oraz związanych z nimi strat. Ponadto, ubiegający się o roszczenie odszkodowawcze nie może być winnym zdarzenia. O odszkodowanie mogą więc wnioskować wszyscy poszkodowani uczestnicy wypadku: kierowca, pasażerowie, potrąceni piesi lub rowerzyści i motocykliści, którzy są w stanie wykazać, że do zdarzenia nie doszło z ich winy. Gdy w wypadku któryś z uczestników poniesie śmierć , o świadczenie odszkodowawcze mogą ubiegać się jego bliscy.

W przypadku braku pewności, kto odpowiada za wypadek, nie należy przyznawać się do winy, ani składać jakichkolwiek oświadczeń na miejscu zdarzenia. Stres i nieznajomość języka holenderskiego mogą działać na Twoją niekorzyść. Zachowanie zimnej krwi i trzeźwego umysłu może tutaj bardzo pomóc.

AIF Kancelaria podejmuje się spraw o odszkodowanie za wypadek w Holandii

Holandia to obcy kraj, jednak podobnie jak w Polsce, po wypadku komunikacyjnym poszkodowani powinni zgłosić zdarzenie na policję i udać się do lekarza. Ważne, aby spisali oni dane sprawcy zdarzenia oraz świadków, a podczas rekonwalescencji gromadzili dokumentację medyczną, faktury za zakup leków i rehabilitację. Niektóre dowody udaje się zebrać po czasie, dlatego nie warto wpadać w panikę i snuć czarnych scenariuszy. Nawet, jeśli sprawca wypadku zbiegł i nie ustalono jego tożsamości, holenderskie prawo przewiduje wypłatę odszkodowania ze specjalnego funduszu tzw. Waarborgfonds Motorverkeer.

W AIF Kancelarii zajmujemy się reprezentacją osób, poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych na terenie Holandii. Oferujemy niezobowiązującą analizę sprawy – skontaktuj się z naszymi prawnikami. Pomożemy Ci wywalczyć wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym z OC sprawcy.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej