Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Złamanie kości – w jaki sposób można uzyskać odszkodowanie?

joint-fracture-490818_960_720Wypadki drogowe skutkują bardzo często różnego rodzaju urazami. Niektóre z nich bywają niezwykle poważne. Z całą pewnością do najczęściej występujących należy zaliczyć złamania kości. W jaki sposób można uzyskać odszkodowanie za tego typu uraz i jak można załatwić wszystkie niezbędne formalności?

Złamanie kości

Złamanie kości jest jednym z najczęstszych urazów, które są diagnozowane u poszkodowanych w wypadkach drogowych. Pod tym pojęciem należy rozumieć całkowite bądź częściowe przerwanie ciągłości kości. Zazwyczaj jest ono efektem silnego uderzenia, co jest powszechne w sytuacjach wypadków drogowych. Należy jednak pamiętać, że w razie nabawienia się urazu, poszkodowanemu przysługuje odszkodowanie z OC.

Czy poszkodowanemu należy się tylko odszkodowanie?

Złamanie kości wiąże się z różnego rodzaju komplikacjami w codziennym funkcjonowaniu. Często bowiem poszkodowany nie może poruszać się swobodnie, bądź też ma problemy z wykonywaniem najprostszych czynności, takich jak chociażby ubieranie. Niekiedy nawet konieczna jest operacja chirurgiczna mająca na celu złożenie złamanej kości. Wiąże się to z pobytem w szpitalu oraz stresem spowodowanym przymusem przeprowadzenia zabiegu.

W związku z powyższym poszkodowanemu przysługuje szereg różnych roszczeń. Oczywiście, podstawowym jest odszkodowanie z OC. Do tego dochodzi jeszcze zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Jest to szczególnie ważne w przypadku konieczności leczenia operacyjnego. Ponadto, należny jest także zwrot kosztów leczenia oraz dojazdu do placówek medycznych, a w niektórych przypadkach zwrot przekwalifikowania się do wykonywania innego zawodu lub nawet renta.

Niektóre kwestie proceduralne

Sama procedura dochodzenia odszkodowania wymaga znajomości prawa i posiadania umiejętności negocjacyjnych. Poszkodowani przede wszystkim obawiają się procesu sądowego. Niesłusznie, albowiem jest on ostatecznością. Wszystkie sprawy załatwia się na drodze polubownej, podczas bezpośredniego kontaktu z firmą ubezpieczeniową. Gdyby nawet okazało się, że przyznane przez nią świadczenie nie jest satysfakcjonujące, wówczas możliwe jest zgłoszenie danej sprawy do Rzecznika Finansowego. Natomiast dopiero ostatnim krokiem jest wszczęcie procesu sądowego. Oczywiście, tego typu postępowanie rządzi się ściśle określonymi prawami, dlatego też warto jest poprosić o pomoc profesjonalistę. Najlepsze rozwiązanie stanowi zgłoszenie się do kancelarii odszkodowawczej, gdzie możliwe jest uzyskanie nie tylko porady prawnej, ale kompleksowej obsługi w zakresie dochodzenia odszkodowania oraz innych roszczeń wynikających z wypadku.

Uzyskanie odszkodowania za złamanie kości nie jest wcale tak trudne jak mogłoby się to wydawać. Oczywiście, wiąże się ono z przejściem przez pewną procedurę. Jednakże korzystając z pomocy profesjonalistów, można mieć pewność, że uda się uzyskać należne świadczenie.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej