Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Złamanie kostki bocznej, a odszkodowanie. Sprawdź czy masz szanse je uzyskać

Wypadki, kolizje, a nawet zwykłe potknięcie na chodniku może być przyczyną obrażeń zdrowotnych o różnej skali nasilenia. Jednym z najczęściej występujących urazów jest złamanie kostki bocznej. Dochodzi do niego w wyniku zbyt mocnego skręcenia stopy na stronę zewnętrzną. Bolesny uraz w konsekwencji wiąże się z unieruchomieniem i ograniczeniem aktywności fizycznej. Jakie działania na takie sytuacje przewidziało prawo? Czy za złamanie kostki bocznej należy się odszkodowanie? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wszystkie odpowiedzi!

Ile przysługuje Ci zwolnienia po złamaniu kostki bocznej? Najpierw oceń stopień obrażenia

Z pozoru niegroźne złamanie kostki bocznej może doprowadzić do poważnych obrażeń zdrowotnych. Powrót do pełnej sprawności w wielu przypadkach poprzedzony musi być regularnie wykonywanymi rehabilitacji. To jak długo odczuwane będą powikłania po złamaniu zależy w dużej mierze od predyspozycji organizmu do samoregeneracji jak i stanu zdrowotnego osoby poszkodowanej. W medycynie wyróżnia się trzy stopnie złamania, co również ma wpływ na długość powrotu do zdrowia, a tym samym na wysokość przyznanego odszkodowania:

 • I stopień – polega na naciągnięciu więzadła i torebki stawowej; chodzenie jest możliwe, jednak pojawiają się lekkie trudności podczas zginania,

 • II stopień – dochodzi do rozerwania torebki stawowej oraz naderwania więzadła; pojawia się obrzęk, zaczerwienie, siniki; poruszanie się jest już znacznie utrudnione,

 • III stopień – również rozerwana zostaje torebka stawowa, więzadło ulega już całkowitemu naderwaniu, stopa jest mocno obrzęknięta, a chodzenie jest niemożliwe.

Ze złamaniem kostki bocznej związane bardzo często jest również przemieszczenie oraz uszkodzenie stawu. W takich przypadkach unieruchomienie jest nieuniknione, nie wspominając w niektórych przypadkach o konieczności przeprowadzenia operacji. Wśród poszkodowanych najczęściej zadawane pytanie brzmi – ile otrzymają zwolnienia po złamaniu kostki bocznej? Średnio minimalny okres czasu wynosi około miesiąca ale zawsze należy mieć na uwadze, ze tempo zrostu to kwestia indywidualna, przez co przyznane zwolnienie może ulec wydłużeniu.

Ile wynosi odszkodowanie za złamanie kostki bocznej? Poznaj stanowisko ubezpieczyciela

Za złamanie kostki bocznej przysługuje odszkodowanie pozwalające pokryć odniesione szkody. Brak możliwości poruszania się, niemożność wykonywania pracy zarobkowej, zakup leków oraz opłacanie rehabilitacji wiąże się wysokimi kosztami finansowymi przy jednoczesnym zmniejszeniu przyznawanego wynagrodzenia. Przy złamaniu kostki bocznej bardzo częsta jest również pomoc osób trzecich, choćby przy robieniu zakupów. Dlatego właśnie poszkodowany ma prawo do ubiegania się o zadośćuczynienie oraz odszkodowanie mające na celu pokrycie m.in.:

 • części utraconego wynagrodzenia za okres obowiązywania zwolnienia,

 • wszystkich poniesionych kosztów leczenia,

 • kosztów związanych z częstymi dojazdami do lekarzy oraz na rehabilitację,

 • kosztów związanych z zatrudnieniem osoby trzeciej do pomocy.

W zależności od rodzaju zdarzenia podczas jakiego doszło do złamania kostki bocznej odszkodowania wypłacane są z polisy NNW jaką posiada poszkodowany lub z OC sprawcy. Polskie prawo nie przewiduje ściśle określonych kwot przyznawanych świadczeń pieniężnych. Tak szeroka rozpiętość wynika z tego, ze każdy przypadek należy traktować indywidualnie, ponieważ skala obrażeń może być zupełnie inna. Aby odpowiedzieć na pytanie ile wynosi odszkodowanie za złamanie kostki bocznej konieczne jest dokładne przeanalizowanie całej sytuacji. Tym właśnie zajmują się towarzystwa ubezpieczeniowe. Należy mieć świadomość, że najistotniejszą tutaj rolę pełni kompletna i dokładna dokumentacja medyczna, a także wszelkie rachunki bądź faktury potwierdzające zakup leków. Jeżeli do złamania kostki bocznej doszło w wyniku potknięcia na chodniku warto mieć zdjęcia jak wyglądała jego powierzchnia lub nagrania z pobliskiego monitoringu.

Zwiększ szansę na wysokie odszkodowanie za złamanie kostki bocznej z pomocą adwokata

Nasza AIF Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w dochodzeniu wysokich odszkodowań. Dokładna znajomość przepisów prawnych pozwala nam podejmować skuteczne kroki podczas prowadzenia negocjacji z ubezpieczycielami. Każdy poszkodowany ma prawo do odwołania się od decyzji. Nie musisz zgadać się na rażąco niskie odszkodowanie. Przeanalizujemy Twoją sytuacje oraz określimy o jaką kwotę możemy rozpocząć starania. Odszkodowanie pomoże Ci w zapewnieniu wszystkich niezbędnych rzeczy umożliwiających szybki powrót do zdrowia. Działamy szybko i profesjonalnie. Z nami zyskujesz gwarancję, że Twoje interesy będą godne reprezentowane do samego początku aż do końca. Zapraszamy do bezpłatnej konsultacji!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej