Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Zostałeś potrącony przez samochód? A może ktoś wjechał w Twój motocykl? – windykuj swoje odszkodowanie

Równie częste na polskich drogach co wypadki z udziałem samochodów, są zdarzenia z udziałem motocyklistów oraz potrącenia pieszych. Bywają one tragiczne w skutkach, a ich następstwa mogą ciągnąć się latami. W takich przypadkach poszkodowani mogą domagać się odszkodowania, ale również zadośćuczynienia.

Potrącenie pieszego

Potrącenie pieszego AIF Kancelaria odszkodowanieSkutki potrącenia pieszego mogą być bardzo poważne i ciągnąć się latami, gdyż często obejmują zabiegi operacyjne, a następnie długą rehabilitację. Właśnie w takiej trudnej sytuacji znalazł się Klient AIF Kancelarii, który uległ groźnemu wypadkowi przechodząc przez pasy na zielonym świetle wraz ze swoim psem.

Poszkodowany odniósł bardzo poważne obrażenia, których wynikiem były wielokrotne operacje, długotrwała hospitalizacja i wieloletnia rehabilitacja. Pokrzywdzony do tej pory nie powrócił do pełnego zdrowia i był zmuszony zrezygnować z pracy zawodowej. Bardzo niskie odszkodowanie wypłacone początkowo przez ubezpieczyciela w żaden sposób nie rekompensowało jego krzywdy.

Wypadek pieszego AIF Kancelaria odszkodowaniaAIF Kancelaria wystąpiła więc z żądaniem wypłaty 100 tysięcy złotych kwoty zadośćuczynienia oraz zwrotu dodatkowych kosztów obejmujących koszty opieki, koszty utraconych dochodów, koszty specjalistycznego odżywiania się, wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego, zakupu środków pielęgnacyjno-higienicznych, koszty dojazdów osób bliskich do szpitala, koszty zniszczonych podczas wypadku ubrań, zakupu leków oraz leczenia psa. Po otrzymaniu zgłoszenia AIF Kancelarii ubezpieczyciel wypłacił kolejną kwotę zadośćuczynienia, która w dalszym ciągu nie rekompensowała szkody Klienta.

AIF Kancelaria odwołując się od decyzji ubezpieczyciela podkreśliła, że rekompensata musi uwzględniać cały rozmiar doznanej krzywdy, w szczególności okoliczności samego zdarzenia, długotrwałość i intensywność cierpień oraz charakter następstw wypadku, czyli znaczne ograniczenie sprawności fizycznej, silny ból, zła kondycja psychiczna i brak aktywności zawodowej. Po powtórnej analizie zebranych przez AIF Kancelarię dokumentów, towarzystwo ubezpieczeniowe przyznało dodatkową kwotę zadośćuczynienia. Jednak również ta suma w dalszym ciągu nie stanowiła pełnej rekompensaty.

AIF KancelariaDeterminacja prawników AIF Kancelarii sprawiła, że ubezpieczyciel ponownie wypłacił część żądanego odszkodowania, a niedługo później uwzględnił dodatkowe koszty opieki dopłacając kolejną kwotę. Jednak całe wypłacone dotychczasowo Klientowi zadośćuczynienie stanowiło dopiero połowę tego, o które wnioskowała AIF Kancelaria, dlatego sprawa została przekazana do rozpatrzenia na drodze sądowej.

Potrącenie motocyklisty

AIF Kancelaria odszkodowaniaDo AIF Kancelarii zgłosił się motocyklista, który jadąc z pasażerką został potrącony przez samochód. Wina kierującego samochodem została stwierdzona przez wyrok karny. W wyniku tego dramatycznego wydarzenia poszkodowani doznali ran głowy, barków, rąk i nóg, nie wspominając o licznych otarciach i siniakach. Oboje zmuszeni byli do korzystania z pomocy chirurga i ortopedy, a ponieważ okres oczekiwania na wizyty refundowane był zbyt odległy, korzystali z opieki lekarskiej odpłatnie. Przez długi czas po wypadku oboje byli zdani na pomoc osób najbliższych nawet w najprostszych codziennych czynnościach, ponadto musieli zrezygnować z pracy zawodowej i uczęszczać na zabiegi fizjoterapeutyczne. Rehabilitacja nie przyniosła oczekiwanych wyników i pokrzywdzeni do tej pory skarżą się na ból utrudniający pracę zawodową, w dalszym ciągu nie mogą prowadzić tak aktywnego, jak przed wypadkiem, stylu życia. To powoduje ich ogromne przygnębienie.

AIF Kancelaria wystąpiła w imieniu każdego z poszkodowanych o wypłatę zadośćuczynienia oraz zwrotu kosztów leczenia, co wyniosło łącznie prawie 30 tysięcy złotych. AIF Kancelaria zgłaszając żądanie swoich klientów zawsze bierze pod uwagę wszystkie straty finansowe, które ponieśli, jak np. koszty konsultacji ortopedycznej, koszty zabiegów i zakupu leków oraz koszty sprzętu ortopedycznego.

AIF Kancelaria odszkodowaniaPonieważ ubezpieczyciel uchylał się od odpowiedzialności i wypłaty odszkodowania oraz ignorował pisemne żądania, sprawa poszkodowanego motocyklisty i jego pasażerki została skierowana do sądu. AIF Kancelaria wniosła nie tylko o zadośćuczynienie i odszkodowanie, ale również o ustalenie odpowiedzialności za mogące wystąpić w przyszłości negatywne następstwa wypadku. W tej sprawie do skierowania roszczenia na drogę postępowania sądowego przyczyniła się postawa towarzystwa ubezpieczeniowego, które nie tylko nie wypłaciło żadnej kwoty, ale nawet nie wydało żadnej decyzji w sprawie. Bierna postawa ubezpieczyciela skłoniła AIF Kancelarię do podjęcia bardziej stanowczych działań i szukania sprawiedliwości w sądzie. Klienci doznali tak poważnych cierpień fizycznych i psychicznych, ponieśli tak duże straty finansowe, a co więcej, nie można przewidzieć, jakie jeszcze będą skutki potrącenia, że AIF Kancelaria nie mogła zostawić tej sprawy bez podjęcia radykalnych kroków.

Paulina Milka


AIF Kancelaria odszkodowanie

Jak zlecić odzyskanie odszkodowania?

ARTYKUŁY:

Wypadek samochodowy – dochodzimy odszkodowania na drodze polubownej i sądowej

Wypadek samochodowy – można dojść do porozumienia z ubezpieczycielem

Zostałeś potrącony przez samochód? A może ktoś wjechał w Twój motocykl? – uzyskaj odszkodowanie

Gdy w wypadku umiera ktoś bliski

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej