Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE

Zwrot kosztów związanych z koniecznością przebudowy mieszkania po wypadku

obrazekTUODSZKODOWANIAPokrycie szkody poniesionej w wyniku samochodowego zdarzenia, której skutkiem są różnego rodzaju obrażenia ciała, z najcięższymi włącznie, możliwe jest za pomocą odpowiedniego odszkodowania. Swoista forma rekompensaty za doznaną krzywdę przybiera postać odszkodowań w postaci zwrotu kosztów leczenia, wydatków związanych z rehabilitacją, ale również z koniecznością przebudowy mieszkania. Wypadki, wskutek których poszkodowany stał się inwalidą, związane są nierzadko z przymusem przystosowania własnego lokum do zmienionych potrzeb. Utrudnienia, których doświadczamy, wymuszają konieczność zaadoptowanie się do nowej sytuacji życiowej. Specyficznej przebudowy, rekonstrukcji wymaga nie tylko nasze ciało i psychika, ale również otoczenie, w którym żyjemy. Korzystanie z kuchni, czy też łazienki dla osoby z niepełnosprawnością, nie jest już takie proste i oczywiste jak przed feralnym incydentem. Odszkodowanie związane ze zwrotem kosztów na przebudowę mieszkania, umożliwia zatem pokonanie barier i ułatwia aklimatyzację do nowych warunków życiowych.

Inna możliwa rekompensata krzywd

Przystosowanie się do zmienionych warunków jest żmudnym procesem, przede wszystkim przez to, że składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest samoakceptacja, świadomość własnych ograniczeń i próba pogodzenia się z nimi. W ścisłym związku z tą sytuacją jest przystosowanie otoczenia mieszkalnego, uproszczenie oraz dostosowanie do możliwości korzystania ze wszystkich sprzętów, których do tej pory używaliśmy.
Kolejnym krokiem powypadkowej rzeczywistości jest zapewnienie sobie odszkodowania w przypadku utraty możliwości zarobkowych. Najczęściej bowiem w wyniku wypadku tracimy całkowicie lub częściowo możliwość uzyskiwania wynagrodzenia i innych korzyści płynących z wykonywanej pracy. Tak też, o ile pierwszy aspekt nowej sytuacji zależy w dużej mierze od siły naszego charakteru, umiejętności przystosowawczych, o tyle pozostałe w dużej mierze zależne są od dobrej kancelarii prawniczej.

Opiekun prawniczy potrzebny od zaraz

Walka o odszkodowanie nie jest łatwą sprawą. Często wymagania formalne, odpowiednio skompletowana dokumentacja, zebranie wszystkich dowodów pochłania mnóstwo czasu i energii, potrzebnej tak bardzo w procesie dochodzenia do zdrowia. Warto w takich sytuacjach sięgnąć po pomoc oferowaną przez specjalistów ds. odszkodowań. Kancelaria AIF dysponując wiedzą i prawniczym doświadczeniem swojego zespołu złożonego z radców prawnych, negocjatorów ma na swoim koncie kilkaset wygranych spraw. Wyniki mierzymy wysokością wywalczonych dla naszych klientów świadczeń i poziomem ich zadowolenia.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej