Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

 • brak wstępnych kosztów
 • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
 • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
 • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

 • zwrot 100% wydatków na leczenie
 • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
 • posiadamy 12 lat doświadczenia
 • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

 • bezpłatna reprezentacja prawnika
 • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
 • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
 • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Wypadek busa – zdarzenie, które nie powinno się wydarzyć!

surfer-2089817_960_720Czasami jedna sekunda może zmienić całe nasze życie. Wypadki drogowe codziennie zbierają tragiczne żniwo. Wpływ na to ma wiele czynników, najczęściej leżących po stronie prowadzącego pojazd. Ostatnimi czasy na popularności zyskuje transport busami, zwłaszcza w komunikacji podmiejskiej. To niestety powoduje wzrost wypadków z ich udziałem. Korzystasz z takiego środka lokomocji? Walczysz o odszkodowanie komunikacyjne? Poniższy artykuł powinien Cię zainteresować.

Pasażer uczestniczący w wypadku busa-czy należy mu się odszkodowanie?

Zasadniczą kwestią w tym przypadku jest poruszenie tematyki rodzaju transportu, przewozu osób. Chodzi tutaj o kwestię odpłatności przewozu, w przeciwieństwie do przejazdów grzecznościowych, nieodpłatnych. Badanie tego zakresu materii ma zasadnicze znaczenie dla sprawy. Uiszczenie opłaty za przejazd powoduje rozszerzenie odpowiedzialności kierowcy za ewentualne szkody.
Polskie prawo cywilne przewiduje dwa rodzaj odpowiedzialności:
– opartą na zasadach winy i
– na zasadach ryzyka.

Kto ponosi odpowiedzialność… ten płaci!

Pierwsze z omawianych zagadnień opierające się na zasadzie winy jest formą ponoszenia odpowiedzialności, w której sprawca wypadku odpowiada za działania sprzeczne z prawem. Za przykład posłużyć tutaj może sytuacja, gdy kierujący pojazdem (przewożąc pasażera) dopuszcza się świadomego łamania przepisów i norm ruchu drogowego. Nietrzeźwość, wprowadzenie się w stan odurzenia, łamanie przepisów prawnych należą do katalogu zachowań niewątpliwie leżących w konflikcie z prawem. Natomiast jeżeli chodzi o odpowiedzialność na zasadach ryzyka, kierowca odpowiada za sam fakt prowadzenia pojazdu i ponosi ryzyko związane z możliwością wystąpienia niepożądanych, nieprzewidzianych skutków z tego płynących.

Wypadek – traumatyczne wydarzenie

Rozróżnienie to jest szczególnie istotne z punktu widzenia dochodzenia praw przez pasażera. W każdym przypadku może on żądać odszkodowania, ale również powinien ubiegać się o inne świadczenia pieniężne, jak chociażby zwrot kosztów leczenia, czy rehabilitacji. Swoje należności poszkodowany pasażer dochodzić może z polisy OC ubezpieczyciela pojazdu. Wyjątkiem od zasady będzie sytuacja zderzenia dwóch lub więcej pojazdów. Wówczas odpowiedzialność leży po stronie kierowcy, który spowodował kolizję, czyli sprawcy wypadku. Z jego polisy OC nastąpi wypłata odszkodowania.

Wyrównaj swoje szanse w walce z ubezpieczycielami

Dochodzenie odszkodowania za wypadek komunikacyjny nie należy do najłatwiejszych. Skomplikowane sytuacje związane są z wielością ustaleń, dopilnowaniem wymaganych formalności, dotrzymaniem określonych prawem terminów. Właśnie między innymi na tym, korzystają ubezpieczyciele, ociągając się z wypłatą należnych odszkodowań lub zawężając ich zakres. Wsparcie i pomoc fachowych doradców i prawników, zajmujących się tego typu sprawami będzie koniecznością , na której tylko zyskacie. W bonusie otrzymacie Państwo bezpieczeństwo, spokój i czas na odzyskanie pełni sił i zdrowia.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej